Wśród gier nawiązujących do motywu zombie, w które możemy grać za pośrednictwem naszych przeglądarek najpopularniejszym tytułem jest prawdopodobnie Plants versus Zombie. Jednak to nie jedyna dostępna propozycja – niedawno trafiłem na mroczną, ale jednocześnie zabawną grę pod tytułem The Narrow Path.

TheNarrowPath3

Grę stworzyli Fernando Damián Martínez, Damián Matías Troncoso, Nicolás Saraintaris z Argentyny. Ich projekt zakwalifikował się do finału konkursu The Walking Dead All Out War Game Jam 2013, więc warto się z nim bliżej zapoznać.

W grze zarządzamy grupą zombie, które w sposób dobrze zaplanowany należy wysyłać na napotkane po drodze istoty: dresiarzy czy inne trupy. Z każdej z ofiar wypadają różne „składniki”, m.in. mózgi lub iPhone’y. Po drodze znajdujemy także inne elementy. Po zebraniu odpowiedniej ilości surowców możemy tworzyć kolejne żywe trupy (w zależności od tego, co udało nam się zdobyć, mamy do wyboru różne typy jednostek). Niestety w starciach z przeciwnikami nasze zombie powoli tracą swoje życie, więc kolejne ruchy należy odpowiednio zaplanować, aby nie zostać z „gołymi rękami”. Naszej hordzie towarzyszy pies zbierający resztki z pokonanych wrogów oraz kamper do produkcji nowych potworów.

TheNarrowPath8

Barwy czarno-białe oraz muzyka tworzą niepowtarzalny klimat The Narrow Path. Mnie urzekł właśnie sam klimat gry, bo rozgrywka, jako taka, już mniej – ale pewnie dlatego, że kiepski ze mnie „strateg”. Gra jest doskonałym pomysłem dla fanów TWD, którzy chcę się na kilka chwil oderwać od pracy, czy nauki.

TheNarrowPath1

TheNarrowPath2

The Narrow Path znajdziecie pod tym linkiem: http://www.thewalkingdead.com/gamejam/narrowpath/, a poczytacie więcej o tytule wchodząc na stronę: http://www.the-narrow-path.com/

Pozostałe gry biorące udział w konkursie dostępne są na stronie www.thewalkingdead.com

TheNarrowPath4

TheNarrowPath5

TheNarrowPath6

TheNarrowPath7

 

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook