W lutowym, 24. numerze darmowego internetowego magazynu Literadar znajdziecie wiele informacji o zombie. W miesięczniku omówione zostaje zjawisko popkulturowe, jakim są zombie, znajdują się recenzje gier i książki związane z z-postapo.

Literadar-24_Strona_001

Literadar. Skład popkultury sam określa się jako największy cyfrowy magazyn o popkulturze. Pismo wydawane jest od 2010 roku przez Biblionetka sp. z.o.o. Pierwotnie miesięcznik poświęcony był literaturze, jednak od 2012 roku rozszerzył tematykę również o filmy i gry.

 

W lutowym Literadarze przeczytacie o zombie na następujących stronach:

s. 3 – Wstępniak Naczelnego – Piotr Stankiewicz

s. 20-31 – Zestawienie Literadaru. Zombie w popkulturze

Zestawienie utworzone przez zaproszone do grona ekspertów/recenzentów osoby: Tomasz Chmielnik (Rebel Times), Agata Malinowska (Filmaster), Bartłomiej Paszylk (Grabarz Polski), Maciej Sabat (Geekozaur), Piotr Stankiewicz (Literadar), Adam Wieczorek (Engarde), Mateusz Wielgosz (Nowa Fantastyka), Tymoteusz Wronka (Katedra).

 

Literadar-24_Strona_020

 

Autorzy skupili się na przedstawieniu filmów o zombie w klasycznym ujęciu (m.in. Noc żywych trupów, 28 dni później, Resident Evil, World War Z), różnych filmowych wariacjach (Fido, Wiecznie żywy, Zombie SS, Wysyp żywych trupów, Zombieland), książkach i komiksach (Komórka Stephena Kinga, Jestem legendą, Żywe trupy Kirkmana), wszelakich grach (Dead Island, dodatek do Red Dead Redemption, Zombiaki, Wolsung: Magia Wieku Pary, The Walking Dead czy The Last of Us).

s. 60-61 – recenzja książki Maxa Brooksa Zombie survival. Podręcznik technik obrony przed atakiem żywych trupów

 

Literadar-24_Strona_060

 

Autor artykułu, Marek Mydel, przedstawia zawartość poradnika napisanego przez syna słynnego twórcy filmowego Mela Brooksa oraz ocenia, czy Zombie survival warto kupić, czy nie.

s. 126-127 – recenzja gry planszowej The Walking Dead: The Board Game w wykonaniu Tomasza Chmielnika

 

Literadar-24_Strona_126

 

Szczegółowo opisana planszówka powstała na podstawie komiksu autorstwa Roberta Kirmana, o której wspominaliśmy jakiś czas temu tutaj.

s. 128-131 – recenzja gry planszowej Zombicide – Prison Outbreak – Toxic city Mall przygotowana przez naczelnego Literadaru

 

Literadar-24_Strona_128

 

Kompleksowo zaprezentowane trzy tytuły spod szyldu Zombicide, czyli dwie gry podstawowe (część 1 i 2) oraz dodatek. O tej grze planszowej pisaliśmy niedawno – artykuł znajdziecie klikając ten link.

 

Jeśli macie ochotę zapoznać się z artykułami o zombie, i nie tylko, przygotowanymi przez redakcję Literadaru, to zapraszamy do odwiedzenia strony www.literadar.pl

Z pewnością entuzjastów klimatów zombie ucieszy szerokie zainteresowanie zagadnieniem. Jest to zawsze szansa na łatwiejszy i pełniejszy dostęp do interesujących informacji z różnorodnych źródeł.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook