Strona główna/Zombie World

Wszystko co związane ze Światem Zombie a wykraczające poza ramy The Walking Dead

Screeny i więcej informacji na temat trzeciego sezonu gry The Walking Dead

TWD - sezon 3

Tegoroczny Comic Con przyniósł nam nie tylko wieści na temat serialowej adaptacji The Walking Dead, ale również nowe informacje dotyczące kolejnego sezonu gry przygodowej osadzonej w uniwersum Żywych Trupów. W ramach promocji trzeciej serii, odpowiedzialne za produkcje studio Telltale Games, zaprezentowało plakat nawiązujący do plakatu z pierwszego sezonu gry oraz parę screenów.

(więcej…)

Rozwiązanie konkursu „Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie.”

Nadesłaliście wiele odpowiedzi na nasze pytania, wybór był bardzo trudny, na szczęście nagrodzić mogliśmy dwie osoby, więc było jakby trochę łatwiej, ale też nie do końca. 

 

trup

(więcej…)

„Hot news” czyli „Fear The Walking Dead” z trzecim sezonem!

Fear sezon 2

       Redakcja Strefy The Walking Dead z przyjemnością chcę Was poinformować, iż „Fear The Walking Dead” w dniu dzisiejszym dostało od AMC zielone światło na realizację sezonu trzeciego. Choć niedawna premiera S2 przyniosła serialowi odrobinę mniejszy sukces aniżeli zeszłoroczne otwarcie serii, to jednak zainteresowanie jak i korzyści okazały się na tyle kuszące, iż zarząd stacji podjął decyzję o kontynuacji projektu. S3 FTWD zadebiutuje wiosną przyszłego roku i liczyć będzie pełne 16 epizodów. Informacja ta jest naprawdę pozytywnym zaskoczeniem, ponieważ odmienność oraz indywidualizm storytellingu spin-offu rodzą nadzieje na ciekawą, angażującą oraz wciągająca historię.

Michonne w zwiastunie nowej mini-serii studia Telltale Games

TWD_MICHONNE_TEASER_LOGO

Telltale Games, czyli studio odpowiedzialne za 2 sezony gier spod znaku The Walking Dead, zaprezentowało właśnie zwiastun nowej produkcji osadzonej w komiksowym uniwersum wykreowanym przez Roberta Kirkmana. Główną bohaterką najnowszej mini-serii Telltale będzie znana zarówno z serialu jak i kart komiksu Michonne.

  (więcej…)

Flakon w najbliższą sobotę

Nie macie planów na jutro? Albo macie, ale wolicie spędzić czas w zombie stylu? Zapraszamy Was na Flakon w Krakowie.

Flakon to całodniowe wydarzenie o tematyce zombie, połączone z halloweenowym zombie walkiem w Krakowie. W programie imprezy: panele o zombie, gry planszowe z zombie w rolach głównych i gry fabularne w klimacie. Otwarte będzie również stanowisko, na którym będzie można poddać się profesjonalnej charakteryzacji zombie. Całość zostanie zwieńczona przechodzącym przez ulice Starego Miasta Zombie Walkiem ze steampunkowym motywem przewodnim oraz imprezą do świtu.

 

flakon

(więcej…)