Nowości ze świata na temat filmów o Zombie

„Póki śmierć nas nie rozłączy”, kiedy uda się zrealizować serial o zombie

Niedawno pisaliśmy o zbiórce społecznej na polski serial sieciowy o zombie Póki śmierć nas nie rozłączy, nad którym objęliśmy jako serwis patronat. Dziś nieco więcej informacji o tym, na co mają zostać wydane pieniądze zebrane na PolakPotrafi.pl.

 Póki śmierć nas nie rozłączy - serial sieciowy o zombie

(więcej…)

Dead Rising: Watchtower – pojawił się pierwszy trailer filmu na podstawie serii gier Dead Rising

Dead rising watchtower

Powstająca dla internetowej platformy VOD Crackle filmowa adaptacja serii gier Dead Rising dostała właśnie swój pierwszy zwiastun. Film DR: Watchtower opowiada oczywiście historię rozwoju wirusa zombie, a jego akcja rozgrywa się na objętym kwarantanną terenie. Nie jest tajemnicą, że budżet produkcji nie opiewał na miliony dolarów, ale być może jej twórcy z reżyserem Zachem Lipovskim na czele zdołali wykrzesać z pierwowzoru coś wartego przeniesienia na duży ekran.

(więcej…)

Autor: | 13-03-2015 23:54|Categories: Filmy o Zombie, Gry o Zombie, Zombie World|Tags: , |2 komentarze

NewsyFilmowe: Zombieland 2 ze scenariuszem plus szczegóły dotyczące ekranizacji Dead Rising.

Zombieland2&DeadRising

Scenariusz Dave’a Callahama przywróci do życia serię Zombieland. Na koncie twórcy znajdują się między innymi materiały wykorzystane przy pracy nad ostatnim kinowym blockbusterem Godzilla czy serią Niezniszczalni. Drugą dobrą wiadomością dla fanów filmów z zombiakami jest pojawienie się paru szczegółów dotyczących ekranizacji serii Dead Rising (wcześniejsze informacje tutaj).

(więcej…)

Autor: | 1-10-2014 23:25|Categories: Filmy o Zombie, Zombie World|Tags: , , , , , |0 komentarzy

Filmowy renesans zombie – Pacjent Zero, Duma i uprzedzenie i Zombie oraz Maggie.

Duma i uprzedzenie i zombiaki

Zombieland, Warm Bodies, World War Z, The Walking Dead to tylko niektóre z popularnych w ostatnich latach kinowych/telewizyjnych hitów, opowiadających o zombiakach i nie cierpiących przy okazji na niski budżet czy kiczowatą formę. Popularność żywych trupów wraz z wysokimi słupkami oglądalności gwarantuje także spore zyski, co najwyraźniej podchwycili Hollywoodzcy twórcy. Niby już dawno temu, w pierwszych filmach z gatunku Romero pokazywał coś więcej niż tylko straszną i obrzydliwą stronę istnienia umarlaków, ale umówmy się – dopiero teraz przeżywają one prawdziwy kulturowy renesans.

(więcej…)

Poznajcie bohaterów australijskiego Wyrmwood

O australijskim niezależnym filmie o zombie – Wyrmwood – szerzej pisaliśmy już tu i tu. Teraz przyszła pora na nowy trailer, informację o dystrybucji i… krótką prezentację bohaterów!

wyrmwood-posterWyrmwood miało swoją światową premierą 19-go września 2014 na Fantastic Fest w Austin, TX (USA).

(więcej…)

Film na podstawie Duma i Uprzedzenie i Zombie jednak powstanie

Duma i uprzedzenie

Wygląda na to, że film Duma i Uprzedzenie i Zombie nie odejdzie tak łatwo w niepamięć. Trzech reżyserów i wielu aktorów porzuciło projekt (w tym swego czasu całkiem nim zainteresowana Natalie Portman), ale wszystko wskazuje na to, że ekranizacja książki Setha Grahame-Smitha trafi jednak na duży ekran. Produkcja ma  już nowych aktorów mających odegrać trójkę wiodących w powieści bohaterów oraz ustaloną na wrzesień tego roku datę startu zdjęć.

(więcej…)

Kolejna ekranizacja z zombiakami na horyzoncie

Dead island

Powracająca popularność żywych trupów w ostatnim czasie odbija się coraz szerszym echem w świecie gier i filmu. Parę dni temu pojawiły się informacje o ekranizacji chwalonego wśród graczy The last of Us, a już niedługo po tym dowiadujemy się, że swoje małe co nieco do zombiaczej kinematografii wniosą także Polacy ze studia Techland. Ostatecznie, po małych problemach, stworzone przez nich w grze Dead Island uniwersum, zostanie przeniesione na duży ekran za sprawą studia Occupant Entertainment i wydawcy produkcji – Deep Silver, który bardzo stara się wycisnąć ze swojej dochodowej marki wszystkie soki. 

(więcej…)

Żywe trupy pojawią się na festiwalu Transatlantyk w Poznaniu

Transatlantyk2

Transatlantyk to odbywający się od 2011 roku międzynarodowy festiwal filmu i muzyki. Na jego czwartej edycji, która odbędzie się w dniach 8-14 sierpnia w Poznaniu, do dyspozycji widzów oddana zostanie nowa sekcja „Kino klasy B i inne szaleństwa”. W jej trakcie zaprezentowane zostaną filmy grozy, w tym roku w sposób specjalny skupiające się na temacie żywych trupów. Więcej informacji o wydarzeniu w rozwinięciu…

(więcej…)

Autor: | 31-07-2014 22:46|Categories: Filmy o Zombie, Zombie World|Tags: , , , , , |0 komentarzy

Ekranizacja The Last of Us nabiera zarysów

teaser plakat The last of us

Informacje o planach zekranizowania chwalonej gry konsolowej The Last of Us, nie były chyba wielkim zaskoczeniem. W końcu filmowości i świetnej narracji mógł pozazdrościć jej niejeden hollywoodzki blockbuster, a przez wielu ogłoszona została najlepszym tytułem 2013 roku. Pierwsze wzmianki o przeniesieniu przedstawionej w niej historii na duży ekran pojawiły się niedługo po premierze oryginału. Przez jakiś czas studio Nougty Dog, czyli twórcy gry, milczeli jednak na temat projektu. Dopiero na zorganizowanej w czasie Comic Con San Diego konferencji ujawnili trochę wiadomości na temat filmu, a także zaprezentowali jego pierwszy teaserowy plakat. Produkcja pozostaje jeszcze we wczesnej fazie, na etapie pisania scenariusza i wyboru aktorów. Prace nabierają już jednak bardziej określonego kształtu. Po konkrety zapraszam do rozwinięcia…

(więcej…)