//Seriale o Zombie

Nowości ze świata na temat seriali o Zombie

„Hot news” czyli „Fear The Walking Dead” z trzecim sezonem!

Fear sezon 2

       Redakcja Strefy The Walking Dead z przyjemnością chcę Was poinformować, iż „Fear The Walking Dead” w dniu dzisiejszym dostało od AMC zielone światło na realizację sezonu trzeciego. Choć niedawna premiera S2 przyniosła serialowi odrobinę mniejszy sukces aniżeli zeszłoroczne otwarcie serii, to jednak zainteresowanie jak i korzyści okazały się na tyle kuszące, iż zarząd stacji podjął decyzję o kontynuacji projektu. S3 FTWD zadebiutuje wiosną przyszłego roku i liczyć będzie pełne 16 epizodów. Informacja ta jest naprawdę pozytywnym zaskoczeniem, ponieważ odmienność oraz indywidualizm storytellingu spin-offu rodzą nadzieje na ciekawą, angażującą oraz wciągająca historię.

Pierwsze promo Fear The Walking Dead

 plakat ftwd

AMC zaprezentowało promo do swojego nowego serialu osadzonego w uniwersum The Walking Dead – Fear The Walking DeadProdukcja przybliży nam wydarzenia tuż po wybuchu zombie apokalipsy i opowie historię nieznanych dotąd bohaterów. W rozwinięciu newsa znajdziecie też plakat, którego fragment zamieszczony  jest powyżej.

(więcej…)

„Fear The Walking Dead nabiera kształtów” czyli kilka newsów na temat nadchodzącego spin-offu

Fear The Walking Dead        „Fear The Walking Dead” to jedna z najbardziej intrygujących premier jesiennej ramówki stacji AMC. Projekt, który stanowi kolejne rozszerzenie imponującego imperium Roberta Kirkmana, już od przeszło roku rozpala wyobraźnię mediów, które za wszelką cenę starają się nakłonić producentów to uchylenia choćby rąbka tajemnic dotyczących realizacji serialu. Enigmatyczni dotychczas twórcy dość niechętnie podchodzili do faktu wyjawiania szczegółów, niemniej z racji zbliżającego się debitu FTWD na rynku telewizyjnym, co nieco zdradzić musieli. Z tego też względu Strefa The Walking Dead postanowiła w tym jednym zbiorczym artykule, zebrać dla Was wszystkie dotychczasowe informacje, przybliżając Wam w ten sposób tytuł, który ma ogromne szanse na to aby stać się przeogromnym hitem.

(więcej…)

Czy IZombie jest o zombie? – recenzja pilota serialu

izombie

Z racji, że do końca 5 sezonu The Walking Dead pozostało już niewiele czasu, postanowiłem sprawdzić wypuszczony niedawno pilotażowy epizod, nowego serialu z zombiakami od stacji CW – IZombie. Z góry uprzedzam, że w produkcji nie uświadczymy „walki o przetrwanie w świecie opanowanym przez żywe trupy”. Jedynym zombie z jakim spotykamy się w pierwszym odcinku na dłużej niż parę sekund jest… główna bohaterka serialu – Olivia „Liv” Moore, odgrywana przez Rose McIver

  (więcej…)

Autor: | 21-03-2015 19:41|Categories: Seriale o Zombie, Zombie World|Tags: |6 komentarzy

10 pytań do Kuby Ryszkiewicza – pomysłodawcy serialu „Póki śmierć nas nie rozłączy”

Na temat polskiego serialu sieciowego Póki śmierć nas nie rozłączy rozmawiałem z pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem. Dowiecie się z niego, co przysporzyło twórcom najwięcej problemów, kiedy i gdzie będzie można serial obejrzeć, czego od serialu możemy oczekiwać na Pyrkonie i kiedy pojawią się w nim Edward Norton i Ian McShane. Zapraszam do lektury wywiadu.

 Póki smierć nas nie rozłączy - polski serial sieciowy - Kuba Ryszkiewicz

(więcej…)

„Póki śmierć nas nie rozłączy” – polski serial sieciowy o zombie

Temat zombie najczęściej pojawia się w kinematografii amerykańskiej, ale okazuje się, że nasi polscy twórcy również są zakręcenie na tym punkcie. Przedstawiamy Wam znakomicie zapowiadający się polski serial sieciowy o zombie: Póki śmierć nas nie rozłączy, na którego stworzenie trwa właśnie zbiórka na PolakPotrafi.pl.

 Póki śmierć nas nie rozłączy - serial sieciowy o zombie

 

(więcej…)

Stęsknieni za The Walking Dead? Mamy trochę newsów

rick plakat

Na osłodę styczniowej nudy mamy dla was troszeczkę wiadomości i materiały promocyjne dotyczące The Walking Dead. Przede wszystkim dostaliśmy także ciekawą informację na temat powstającej serii towarzyszącej (dzięki której z resztą, znów możemy nazywać ją spin offem). Zapraszamy do lektury!

(więcej…)

Autor: | 28-01-2015 20:32|Categories: Aktualności - Serial, Serial, Seriale o Zombie, Sezon 5, Zombie World|Tags: , , , |20 komentarzy

TheWalkingDeadNews: Zwiastun, nowy aktor w obsadzie i Kirkman o serii towarzyszącej

sezon 5b

Premiera kolejnego epizodu 5 sezonu The Walking Dead już 8 lutego, tymczasem w ostatnich dniach pojawiło się trochę newsów związanych zarówno z samym TWD jak i powstającą równolegle serią towarzyszącą.

(więcej…)

Kim Dickens z główną rolą kobiecą w serii towarzyszącej TWD

Kim dickens

Mały wigilijny news na dziś. Kim Dickens, którą ostatnio oglądać mogliśmy w „Zaginionej dziewczynie” Davida Finchera została zaangażowana do głównej roli kobiecej serialu towarzyszącego The Walking Dead o roboczym tytule „Cobalt”.

(więcej…)

Autor: | 24-12-2014 15:26|Categories: Seriale o Zombie, Zombie World|Tags: , , |6 komentarzy

Podsumowanie S1 „Z Nation” czyli o tym, jak pod warstwą odpychającego absurdu ukryto fajną rozrywkę

ZNation

         Kiedy „Z Nation” pojawiło się na rynku seriali, mało który widz dawał mu jakiekolwiek szanse. Padały głosy, że fabuła za słaba, że pełno absurdów, że idiotyczne akcje i ogólnie pożal się boże niska kondycja narracji. Jednym słowem, kino dla niewymagającego widza, które z szybkością światła powinno zniknąć w odmętach zapomnienia. Czy jednak faktycznie tak się stało? Niekoniecznie. Pierwszy sezon dobił do swojego finałowego epizodu, kończąc się kilkoma cliffhangerami, osiągnięto niemałą jak na stację SyFy widownię rzędu 1.6mln widzów oraz przedłużono tytuł na sezon drugi. Czyli co, sukces jest? A no jest. Na domiar wszystkiego, produkcja ta w pewnych kwestiach okazała się wyjątkowo zaskakująca.

(więcej…)

Autor: | 13-12-2014 23:11|Categories: Seriale o Zombie, Zombie World|Tags: , , |24 komentarze