Archiwum kategorii: Seriale o Zombie

Nowości ze świata na temat seriali o Zombie

Zombie w „Literadarze” – prezentacja numeru

W lutowym, 24. numerze darmowego internetowego magazynu Literadar znajdziecie wiele informacji o zombie. W miesięczniku omówione zostaje zjawisko popkulturowe, jakim są zombie, znajdują się recenzje gier i książki związane z z-postapo.

Literadar-24_Strona_001 czytaj dalej

Opublikowano w Aktualności - Serial, Filmy o Zombie, Gry o Zombie, Serial, Seriale o Zombie, Zombie Książki, Zombie World | Tagi: , , , , , , , , | Zostaw komentarz

„Horda” – polski serial internetowy o zombie

Na wrzesień 2014 roku planowana jest premiera pierwszego profesjonalnego serialu internetowego powstającego „w kraju nad Wisłą”. Horda, taki tytuł nosić będzie produkcja, to post-apokaliptyczna wizja niedalekiej przyszłości, w której niedobitki ludzkości muszą przetrwać w świecie opanowanym przez zombie.

horda czytaj dalej

Opublikowano w Seriale o Zombie, Zombie World | Tagi: , , , , | 12 Komentarzy

„In The Flesh” – wizja uspołecznionych zombie

„In The Flesh” to 3 odcinkowy brytyjski serial napisany i wyreżyserowany przez Dominica Mitchella, który miał swoją premierę w marcu tego roku na kanale stacji BBC Three.  Sytuacja jest trochę inna niż ta, jaką znamy z wcześniejszych filmów o zombie; nie ma tu  ludzi przemieniających się w potwory po ugryzieniu czy zadrapaniu. Wirus jaki mamy w „In The Flesh” pojawił się w ludziach zmarłych na rok przed całym odrodzeniem się trupów –  tutaj momentem najważniejszym jest całe Powstanie, gdy trupy wychodzą z grobów i atakują ludzi.

In The Flesh

 

Głównym bohaterem całej historii jest Kieren Walker, nastolatek, który zmarł rok przed Powstaniem. Dzięki działaniom rządu po długiej rehabilitacji i odpowiednim leczeniu mógł tak, jak pozostali martwi wrócić do swojego domu i rodziny. Historia wydaje się dziwna i małorealna w porównaniu z tym, jakie zombie znamy z filmów Romero albo z „The Walking Dead”. Czy uspołecznienie i wyleczenie żywego martwego może się udać, i czy powrót takich ludzi do społeczeństwa jest dobrym pomysłem?

 

czytaj dalej

Opublikowano w Seriale o Zombie, Zombie World | Tagi: , , , , , | 3 Komentarzy