Archiwum kategorii: Seriale o Zombie

Nowości ze świata na temat seriali o Zombie

„State of Decay” zostanie serialem?

State of Decay       Po wielkim sukcesie kasowym jakim okazał się „The Walking Dead” coraz więcej twórców zaczyna sięgać po tematykę zombie apokalipsy. Nie ma co się dziwić, w końcu to bardzo chodliwy temat, a fanów spragnionych kolejnych survivalowych przeżyć jest baaaaardzo dużo. Tym razem wielotysięczne zastępy żywych trupów zapragnęła zasilić firma Xbox Entertainment Studio wraz z ekranizacją swojego ostatniego bestselleru jakim okazało się „State of Decay” stworzone przez niewielki zespół o nazwie Undead Labs.

czytaj dalej

Opublikowano w Filmy o Zombie, Seriale o Zombie, Zombie World | Tagi: , , | 6 Komentarzy

Zombie w „Literadarze” – prezentacja numeru

W lutowym, 24. numerze darmowego internetowego magazynu Literadar znajdziecie wiele informacji o zombie. W miesięczniku omówione zostaje zjawisko popkulturowe, jakim są zombie, znajdują się recenzje gier i książki związane z z-postapo.

Literadar-24_Strona_001 czytaj dalej

Opublikowano w Aktualności - Serial, Filmy o Zombie, Gry o Zombie, Serial, Seriale o Zombie, Zombie Książki, Zombie World | Tagi: , , , , , , , , | Zostaw komentarz

„Horda” – polski serial internetowy o zombie

Na wrzesień 2014 roku planowana jest premiera pierwszego profesjonalnego serialu internetowego powstającego „w kraju nad Wisłą”. Horda, taki tytuł nosić będzie produkcja, to post-apokaliptyczna wizja niedalekiej przyszłości, w której niedobitki ludzkości muszą przetrwać w świecie opanowanym przez zombie.

horda czytaj dalej

Opublikowano w Seriale o Zombie, Zombie World | Tagi: , , , , | 12 Komentarzy

„In The Flesh” – wizja uspołecznionych zombie

„In The Flesh” to 3 odcinkowy brytyjski serial napisany i wyreżyserowany przez Dominica Mitchella, który miał swoją premierę w marcu tego roku na kanale stacji BBC Three.  Sytuacja jest trochę inna niż ta, jaką znamy z wcześniejszych filmów o zombie; nie ma tu  ludzi przemieniających się w potwory po ugryzieniu czy zadrapaniu. Wirus jaki mamy w „In The Flesh” pojawił się w ludziach zmarłych na rok przed całym odrodzeniem się trupów –  tutaj momentem najważniejszym jest całe Powstanie, gdy trupy wychodzą z grobów i atakują ludzi.

In The Flesh

 

Głównym bohaterem całej historii jest Kieren Walker, nastolatek, który zmarł rok przed Powstaniem. Dzięki działaniom rządu po długiej rehabilitacji i odpowiednim leczeniu mógł tak, jak pozostali martwi wrócić do swojego domu i rodziny. Historia wydaje się dziwna i małorealna w porównaniu z tym, jakie zombie znamy z filmów Romero albo z „The Walking Dead”. Czy uspołecznienie i wyleczenie żywego martwego może się udać, i czy powrót takich ludzi do społeczeństwa jest dobrym pomysłem?

 

czytaj dalej

Opublikowano w Seriale o Zombie, Zombie World | Tagi: , , , , , | 3 Komentarzy