//Zombie Książki

Wszystko na temat książek o tematyce zombie i zombie survivalowej.

Szczury Wrocławia. Chaos – recenzja książki Roberta J. Szmidta

Czy książka o ZOMO kontra zombie, czyli apokalipsie zombie w realiach PRL to udany pomysł? Czy warto sięgnąć po powieść, którą napisał Robert J. Szmidt? Zapraszamy do recenzji – przekonajcie się, jakie są Szczury Wrocławia. Chaos.

Szczury Wrocławia; Robert J. Szmidt; Wydawnictwo Insignis; Zombie z PRL; książka 

(więcej…)

Konkurs „Zombie z PRL” – wyniki i nagrodzone prace

Po przeszło tygodniu zmagań konkursowych z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu Zombie z PRL, w którym do wygrania było 20 nagród książkowych w postaci różnych wydań Szczurów Wrocławia. Chaos, autorstwa Roberta J. Szmidta.

 Szczury Wrocławia; Robert J. Szmidt; Wydawnictwo Insignis; konkurs Zombie z PRL

  (więcej…)

Unboxing nagrody głównej w konkursie „Zombie z PRL”

Mamy dla Was prezentację nagrody I stopnia (głównej) w naszym konkursie poświęconym książce Szczury Wrocławia. Chaos  autorstwa Roberta J. Szmidta. W puli konkursowych nagród mamy 20 książek w różnych wydaniach. Czas na wzięcie udziału macie do piątku do godziny 23:59.

 

Więcej o konkursie w artykule na naszej stronie – TUTAJ.

Konkurs „Zombie z PRL” – do wygrania 20 nagród!

Chcemy Was zaprosić do udziału w niecodziennym konkursie „Zombie z PRL”. Możecie wygrać w nim jedną z 20 niesamowitych nagród związanych z książką Szczury Wrocławia. Chaos autorstwa Roberta J. Szmidta (Wydawnictwo Insignis).

 Szczury Wrocławia; Robert J. Szmidt; Wydawnictwo Insignis; konkurs Zombie z PRL

(więcej…)

Robert J. Szmidt opowiada o swojej książce o zombie – Szczury Wrocławia. Chaos

22 kwietnia miała miejsce premiera książki o polskiej zombie apokalipsie Szczury Wrocławia. Chaos, która ukazała się dzięki Wydawnictwu Insignis. Podczas tegorocznego Pyrkonu, Robert J. Szmidt – autor książki – krótko opowiedział nam, czego mamy się spodziewać po książce.

Powyższy film to zaledwie przedsmak tego, co Was czeka w związku ze Szczurami Wrocławia, gdyż już jutro, tj. w środę 6 maja, rozpocznie się konkurs, w którym do wygrania będzie mnóstwo egzemplarzy książki Roberta. Śledźcie nas na Facebooku lub naszą stronę, aby nie przegapić okazji na wygranie własnego egzemplarza polskiej zombie apokalipsy.

Konkurs „Książka do trumny” – ostatni moment, aby wygrać „Książkę pod tytułem”!

Zostało Wam niespełna 12 godzin, aby wziąć udział w naszym konkursie, w którym do wygrania jest Książka pod tytułem – napisał ją Robert Trojanowski. Do zdobycia jest 10 egzemplarzy, a Waszym zadaniem jest…

 Konkurs Książka do trumny - nagroda Książka pod tytułem - okładka

  (więcej…)

„Szczury Wrocławia” – polska książka o zombie apokalipsie

Mało Wam dobrej zombie-literatury? Mało Wam dobrej polskiej fantastyki i political-fiction, a także alternatywnej historii Polski? To się znakomicie składa, bo mamy do zaprezentowania najnowszą książkę autorstwa Roberta J. Szmidta o zombie w komunistycznym Wrocławiu.

 "Szczury Wrocławia" - polskie zombie w PRL-u - Robert J. Szmidt

  (więcej…)

Telefon średniej klasy – recenzja „Komórki” Stephena Kinga

Komórka Stephena Kinga  trafiła w moje ręce jako zamiennik innej powieści, której nie udało mi się dorwać w bibliotece. W końcu z trochę zbiedzoną miną zabrałem się do czytania i książkę ukończyłem. A jako, że  wykorzystuje ona temat „okołozombiakowy” i dosyć niszowy, szczególnie w dorobku Króla horrorów, to zdecydowałem się coś o niej napisać. 

KOMÓRKA

Poza tym – to ciekawe czytać Kinga, który razem ze swą twórczością wkroczył w ramy współczesności. I choć zdaję sobie sprawę, że wydana w 2006 roku książka nie jest jego pierwszą z tego okresu, a tradycyjne komórki zostały właściwie wyparte przez nowocześniejsze smartfony, to autor w sposób szczególny rozprawia się tu właśnie z symbolami XXI wieku. Informacja na okładce jak i ekspozycja zwiastują raczej schematyczną opowieść o apokalipsie, w tym wypadku wywołanej przez telefoniczny impuls. Na szczęście czytelników – Komórka ma jednak swoje drugie dno.

 

(więcej…)

Autor: | 30-08-2014 12:01|Categories: Recenzje, Zombie Książki|Tags: , , , , |2 komentarze

„Apokalipsa Z” czyli pierwsze próby sprostania oczekiwaniom fanów

 Apokalipsa Z       Tematyka zombie apokalipsy jest już z nami od przeszło 50 lat. Szkoda jednak, że pomimo tak wielkiego upływu czasu, dzieła godne uwagi i warte polecenia można policzyć na palcach jednej ręki. Co  jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Czego brakuje twórcom do stworzenia tytułu, który byłby w stanie zawładnąć sercami zombiemaniaków? Cóż, odpowiedź jest bardzo prosta. Oni po prostu nie słuchają oczekiwań potencjalnych odbiorców, zapędzając się w obszary taniego kiczu oraz schematyczności. Problemowi temu uległ chociażby sam Georg A.Romero, na którego ostatnie filmy powinno się spuścić kurtynę milczenia, lub też znany wszystkim Robert Kirkman miotający się w błędnym kole własnego uniwersum. By jednak nie kłaść całkowitego cienia na żywych trupach powiem, iż z tej fatalnej katastrofy wybił się jeden, mało znany światu twórca- Manel Loureiro. Ten początkujący pisarz (który tak de facto z zawodu jest prawnikiem) w swojej trylogii „Apokalipsa Z” podjął się rzeczy, która przez zdecydowaną większość twórców jest unikana. Jednak o tym co zawiera ta seria, a czym wyróżnia się ona na tle pozostałych pozycji powiem w dalszej części recenzji.

(więcej…)