//Zombie Książki

Wszystko na temat książek o tematyce zombie i zombie survivalowej.

Rozwiązanie konkursu „Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie.”

Nadesłaliście wiele odpowiedzi na nasze pytania, wybór był bardzo trudny, na szczęście nagrodzić mogliśmy dwie osoby, więc było jakby trochę łatwiej, ale też nie do końca. 

 

trup

(więcej…)

Autor: | 30-06-2016 18:14|Categories: Konkursy, Strefa Walking Dead, Zombie Książki, Zombie World|Tags: |3 komentarze

Szczury Wrocławia. Chaos – recenzja książki Roberta J. Szmidta

Czy książka o ZOMO kontra zombie, czyli apokalipsie zombie w realiach PRL to udany pomysł? Czy warto sięgnąć po powieść, którą napisał Robert J. Szmidt? Zapraszamy do recenzji – przekonajcie się, jakie są Szczury Wrocławia. Chaos.

Szczury Wrocławia; Robert J. Szmidt; Wydawnictwo Insignis; Zombie z PRL; książka 

(więcej…)

Konkurs „Zombie z PRL” – wyniki i nagrodzone prace

Po przeszło tygodniu zmagań konkursowych z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu Zombie z PRL, w którym do wygrania było 20 nagród książkowych w postaci różnych wydań Szczurów Wrocławia. Chaos, autorstwa Roberta J. Szmidta.

 Szczury Wrocławia; Robert J. Szmidt; Wydawnictwo Insignis; konkurs Zombie z PRL

  (więcej…)

Unboxing nagrody głównej w konkursie „Zombie z PRL”

Mamy dla Was prezentację nagrody I stopnia (głównej) w naszym konkursie poświęconym książce Szczury Wrocławia. Chaos  autorstwa Roberta J. Szmidta. W puli konkursowych nagród mamy 20 książek w różnych wydaniach. Czas na wzięcie udziału macie do piątku do godziny 23:59.

 

Więcej o konkursie w artykule na naszej stronie – TUTAJ.

Konkurs „Zombie z PRL” – do wygrania 20 nagród!

Chcemy Was zaprosić do udziału w niecodziennym konkursie „Zombie z PRL”. Możecie wygrać w nim jedną z 20 niesamowitych nagród związanych z książką Szczury Wrocławia. Chaos autorstwa Roberta J. Szmidta (Wydawnictwo Insignis).

 Szczury Wrocławia; Robert J. Szmidt; Wydawnictwo Insignis; konkurs Zombie z PRL

(więcej…)

Robert J. Szmidt opowiada o swojej książce o zombie – Szczury Wrocławia. Chaos

22 kwietnia miała miejsce premiera książki o polskiej zombie apokalipsie Szczury Wrocławia. Chaos, która ukazała się dzięki Wydawnictwu Insignis. Podczas tegorocznego Pyrkonu, Robert J. Szmidt – autor książki – krótko opowiedział nam, czego mamy się spodziewać po książce.

Powyższy film to zaledwie przedsmak tego, co Was czeka w związku ze Szczurami Wrocławia, gdyż już jutro, tj. w środę 6 maja, rozpocznie się konkurs, w którym do wygrania będzie mnóstwo egzemplarzy książki Roberta. Śledźcie nas na Facebooku lub naszą stronę, aby nie przegapić okazji na wygranie własnego egzemplarza polskiej zombie apokalipsy.

Konkurs „Książka do trumny” – ostatni moment, aby wygrać „Książkę pod tytułem”!

Zostało Wam niespełna 12 godzin, aby wziąć udział w naszym konkursie, w którym do wygrania jest Książka pod tytułem – napisał ją Robert Trojanowski. Do zdobycia jest 10 egzemplarzy, a Waszym zadaniem jest…

 Konkurs Książka do trumny - nagroda Książka pod tytułem - okładka

  (więcej…)

„Szczury Wrocławia” – polska książka o zombie apokalipsie

Mało Wam dobrej zombie-literatury? Mało Wam dobrej polskiej fantastyki i political-fiction, a także alternatywnej historii Polski? To się znakomicie składa, bo mamy do zaprezentowania najnowszą książkę autorstwa Roberta J. Szmidta o zombie w komunistycznym Wrocławiu.

 "Szczury Wrocławia" - polskie zombie w PRL-u - Robert J. Szmidt

  (więcej…)

Telefon średniej klasy – recenzja „Komórki” Stephena Kinga

Komórka Stephena Kinga  trafiła w moje ręce jako zamiennik innej powieści, której nie udało mi się dorwać w bibliotece. W końcu z trochę zbiedzoną miną zabrałem się do czytania i książkę ukończyłem. A jako, że  wykorzystuje ona temat „okołozombiakowy” i dosyć niszowy, szczególnie w dorobku Króla horrorów, to zdecydowałem się coś o niej napisać. 

KOMÓRKA

Poza tym – to ciekawe czytać Kinga, który razem ze swą twórczością wkroczył w ramy współczesności. I choć zdaję sobie sprawę, że wydana w 2006 roku książka nie jest jego pierwszą z tego okresu, a tradycyjne komórki zostały właściwie wyparte przez nowocześniejsze smartfony, to autor w sposób szczególny rozprawia się tu właśnie z symbolami XXI wieku. Informacja na okładce jak i ekspozycja zwiastują raczej schematyczną opowieść o apokalipsie, w tym wypadku wywołanej przez telefoniczny impuls. Na szczęście czytelników – Komórka ma jednak swoje drugie dno.

 

(więcej…)

Autor: | 30-08-2014 12:01|Categories: Recenzje, Zombie Książki|Tags: , , , , |2 komentarze

„Apokalipsa Z” czyli pierwsze próby sprostania oczekiwaniom fanów

 Apokalipsa Z       Tematyka zombie apokalipsy jest już z nami od przeszło 50 lat. Szkoda jednak, że pomimo tak wielkiego upływu czasu, dzieła godne uwagi i warte polecenia można policzyć na palcach jednej ręki. Co  jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Czego brakuje twórcom do stworzenia tytułu, który byłby w stanie zawładnąć sercami zombiemaniaków? Cóż, odpowiedź jest bardzo prosta. Oni po prostu nie słuchają oczekiwań potencjalnych odbiorców, zapędzając się w obszary taniego kiczu oraz schematyczności. Problemowi temu uległ chociażby sam Georg A.Romero, na którego ostatnie filmy powinno się spuścić kurtynę milczenia, lub też znany wszystkim Robert Kirkman miotający się w błędnym kole własnego uniwersum. By jednak nie kłaść całkowitego cienia na żywych trupach powiem, iż z tej fatalnej katastrofy wybił się jeden, mało znany światu twórca- Manel Loureiro. Ten początkujący pisarz (który tak de facto z zawodu jest prawnikiem) w swojej trylogii „Apokalipsa Z” podjął się rzeczy, która przez zdecydowaną większość twórców jest unikana. Jednak o tym co zawiera ta seria, a czym wyróżnia się ona na tle pozostałych pozycji powiem w dalszej części recenzji.

(więcej…)