Transatlantyk2

Transatlantyk to odbywający się od 2011 roku międzynarodowy festiwal filmu i muzyki. Na jego czwartej edycji, która odbędzie się w dniach 8-14 sierpnia w Poznaniu, do dyspozycji widzów oddana zostanie nowa sekcja „Kino klasy B i inne szaleństwa”. W jej trakcie zaprezentowane zostaną filmy grozy, w tym roku w sposób specjalny skupiające się na temacie żywych trupów. Więcej informacji o wydarzeniu w rozwinięciu…

 

Oto co o sekcji „Kino klasy B i inne szaleństwa” piszą na swojej oficjalnej stronie twórcy festiwalu:

„W tym roku nad programem sekcji unosi się pociągająca woń żywego trupa – to zombie, najpopularniejszy potwór naszych czasów jest jej bohaterem. Żarłoczny trup zaprezentuje się w wielu odmianach – od rubasznych komedii, kontynuujących linię Wysypu żywych trupów, po ponure społeczne metafory spod znaku George’a A. Romero. W programie nie zabraknie też kultowych klasyków, nekrofilskich melodramatów, kina kumpelskiego, czy znakomitego dokumentu o fenomenie zombie we współczesnej (pop)kulturze. Wybór tytułów powinien zadowolić nie tylko fanów zombie-kina, ale też każdego kto ceni sobie oryginalne i pomysłowe kino gatunków, nawet jeśli operujące na nieco zgniłym już materiale.”

 

Pokazy w ramach omawianego bloku będą miały miejsce w: Multikinie 51Centrum Kultury Zamek i kinie Muza. Od 1 sierpnia w kasach wymienionych kin będzie można zakupić bilety w cenie 12 zł. Spis wszystkich filmów, które zostaną zaprezentowane w trakcie nowej sekcji znajdziecie pod tym adresem.

 

Czwarta edycja festiwalu Transatlantyk odbędzie się w Poznaniu, w dniach 8-14 sierpnia.

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts