Autor Wątek: "Fear The Walking Dead" przejawem ageizmu Hollywood  (Przeczytany 2091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomb2525

 • Online
 • *
 • Podziękowania
 • -Wystawione: 167
 • -Otrzymane: 1468
 • Autor wątku
 • "Pain doesn't go away you just make room for it"
 • Wiadomości: 2513
  • Zobacz profil
 • Komiks: Czytałem
 • Postać: Andrea, Madison, Strand, Daniel, Alicia
 • Spoilery: Tak
"Fear The Walking Dead" przejawem ageizmu Hollywood
« dnia: 14 Czerwiec, 2018, 09:03:46 »
No i cóż, nie obyło się bez większych kontrowersji. Niedawne wydarzenia związane z FTWD, a także decyzje scenariuszowe showrunnerów oraz AMC wzbudziły dość żywą dyskusję na temat traktowania aktorek w konkretnym wieku przez branże filmową i telewizyjną. Sposób w jaki Kim Dickens została pozbawiona funkcji głównej aktorki spin-offa odbił się dość szerokim echem w mediach, stając się przy okazji kolejnym dość dużym argumentem w dyskusji na temat silnie zaznaczonego ageizmu Hollywoodu. Poniżej jeden z artykułów "The Hollywood Reporter" który pojawił się parę dni temu:

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Ogólnie nie interesuję się tematem i raczej nie zabierałem dotychczas w jego sprawie głosu, niemniej po przeczytaniu artykułu muszę przyznać że pewne jego argumenty są nad wyraz trafne. Szczególnie jeśli chodzi o punkt dotyczący traktowana przez AMC Dickens i Lincolna- główne osobistości ich dwóch największych hitów. Kidy Lincoln z racji głównej roli był praktycznie nie do ruszenia przez żadnego z showrunnerów, spędzając na planie TWD nie tylko 9 sezonów ale dostając podwyżkę i mogąc odejść na własnych regułach, Dickens została postawiona przed faktem dokonanym nie mając możliwości w żaden sposób wpłynąć na decyzję showrunnerów i stacji. Moim zdaniem, całkowity brak szacunku do aktorki i jej pracy nad utrzymaniem cyklu na powierzchni mimo złej prasy TWD kładącej się cieniem na dokonania spin-offu.

Fear było naprawdę rzadkim przykładem, gdzie główną rolę nie tylko w mainstreamowym ale również skrajnie tematycznym i gatunkowym serialu, przekazano aktorce w wieku +50. Oddanie Dickens głównej roli było mocno chwalone przez krytyków, zaś samo AMC spotkało się z dużym uznaniem. I teraz nagle, po raptem 3 latach Dickens została usunięta. W imię czego? Za decyzją Chamblissa i Goldberga nie przemawia tak naprawdę żaden logiczny argument, zarówno w kwestii rozwoju scenariuszowego jak i charakterologicznego. Serial stracił swoją wiodącą postać bez żadnego większego powodu, co niestety może doprowadzić do jego kasacji serialu ze względu na prawdopodobne rozwalenie struktury fabularnej serialu (tak jak w którymś z postawów wspomniał Gonzales, niewiele seriali przetrwało po tak drastycznych krokach). Na niekorzyść działania Chamblissa oraz Goldberga działa również fakt, że prawdopodobnie główną rolę spin-offu przejmie teraz Alicia, co tym samym potwierdzi większość zarzutów jakie padły w powyższym artykule.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec, 2018, 09:14:40 wysłana przez tomb2525 »