Strefa Walking Dead Forum

Uniwersum The Walking Dead => Ogólnie o The Walking Dead => Wątek zaczęty przez: fronczakk123 w 27 Sierpień, 2014, 16:39:32

Tytuł: Potrzebuję pomocy z ogarnięciem książek Kirkmana
Wiadomość wysłana przez: fronczakk123 w 27 Sierpień, 2014, 16:39:32
Z góry przepraszam za bezsensowny temat jaki dałem do tego wątku ale nic mądrzejszego nie przychodziło mi na myśl.

Prosiłbym o małą pomoc ponieważ jestem fanem TWD od jakiś 2 miesięcy i chciałbym się zabrać za jakąś książkę lecz na różnych stronach aukcyjnych pokroju allegro czy ceneo widnieje dużo książek Kirkmana i nie wiem za którą się wziąć. Zauważyłem kilka książek z tytułem "Narodziny Gubernatora" i nie wiem czy jest to po prostu ta sama książka z innymi okładkami czy są to po prostu nowsze wydania i tu rodzi się pytanie. Czy w powieściach Kirkmana jest coś takiego jak sezon w normalnym serialu ? Bo na to wskazuje rozmaitość tych wszystkich książek. I tu jest do was pytanie. Od której książki mam zacząć ? Lepsza jest książka czy komiks ? Z góry mówię, że nie jestem wielkim pasjonatem czytania ale bardzo mnie interesuje co znajduje się w powieściach Roberta Kirkman.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich fanów TWD :)
Tytuł: Odp: Potrzebuję pomocy z ogarnięciem książek Kirkmana
Wiadomość wysłana przez: geekman w 27 Sierpień, 2014, 17:03:22
Jak dotąd Kirkman z kolegą wydali trzy książki. Radzę je czytać w kolejności chronologicznej czyli:
1. "Narodziny Gubernatora"
2. "Droga do Woodbury"
3. "Upadek Gubernatora"
Ostatnia książka jest podzielona na dwie części. Druga z nich chyba jeszcze nie została wydana w Polsce więc trzeba poczekać.
Co do książek ogólnie to nie są one w żaden sposób powiązane z serialem. Powieści są w głównej mierze dopowiedzeniem historii komiksowego Gubernatora. Więc przy czytaniu książek warto zapoznać się również z komiksem. Przy "Upadku Gubernatora" historia fajnie się zazębia tworząc wraz z komiksem spójną całość. Warto jeszcze wspomnieć, że Kirkman pracuje nad kolejną książką z serii która ma się ukazać gdzieś na jesień.

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Zauważyłem kilka książek z tytułem "Narodziny Gubernatora" i nie wiem czy jest to po prostu ta sama książka z innymi okładkami czy są to po prostu nowsze wydania
Tak jest. To są nowsze wydania ze zmienioną okładką. Książka jest ta sama.