Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you become a Thank You from an other users.


Wiadomości - bejker

dnia: 07 Styczeń, 2015, 18:00:09 1 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Druga połowa sezonu 5

Darlena będzie siedział z Sashką na wieży w Aleksandrii niczym Roszpunka :swelol: jeśli Rick ma nawiązać jakiś "sexual relationship" to musi się doprowadzić do porządku i o tym też świadczą zdjęcia z planu. Co do Reedusa to porzuciłabym nadzieje -   on naprawdę chyba uważa że jest pociągający w tej stylówie.

dnia: 05 Styczeń, 2015, 13:45:27 2 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Druga połowa sezonu 5

wygrzebane z krańców internetów, niestety źródła nie pamiętam, pewnie fejkowe, ale i tak wrzucę.

dnia: 29 Grudzień, 2014, 22:08:05 3 The Walking Dead Serial / Postacie / Odp: Daryl Dixon

Ja tam Daryla nie widzę jako uszczelonego kuszo lub ginącego w ramionach odnalezionej w apokalipsie miłości. Jak sam Reedus powiedział w jednym z wywiadów, do Daryla najbardziej pasowało by olanie całego doczesnego świata i jakby ot tak odszedł w stronę zachodzącego słońca pogwizdując sobie beztrosko. Ewentualnie z fają w gębie. I tyle go widzieli. Żadnych come- backów. Skoro zaczynał jak taki "lonely wolf" i chciałabym, żeby także tak skończył. Bez patosu i dramatów, żadnych łez, i aby każdy sobie pomyślał na sam koniec "ten to miał jaja, żeby z własnej woli odejść" (chociaż niekoniecznie zawsze je miał na przestrzeni swych dziejów).

Co do badassowatości Dixona, to od początku ograniczała się ona do mentalności chłystka z burzą hormonalną, który nie wie co chce i jaki z niego trendy buntownik. Daryl miał beznadziejne dzieciństwo, beznadziejny przykład z domu i wg mnie próbuje się jeszcze w życiu odnaleźć- męskie to ma może bicepsy i zarost, ale na pewno jeszcze nie charakter. Szczekać głośno może i umiał (umiał, bo teraz tylko mruczy), ale generalnie określiłabym go jako bohatera z procesem kształtowania emocjonalnego in progress.
Zgadzam się, strasznie schematyczny serial się zrobił. Także w kwestii rozmówek, które w całym sezonie sprowadzają się do trzech sytuacji:

-Daryl, wypucuj mi buty.
- Mhmhmmhmhmbms ok.


- Washington Washinton DC DC Washington
- Ale my nie chcemy.
-Washington DC Washington DC


-Bobowi zjedli nogę.
- Ale miłość do bliźniego taka wielka, wybaczenie takie bardzo, wow.

Na dzień dzisiejszy nie ma ani za bardzo co oglądać, ani posłuchać. Chciałam dać Gimple jeszcze jedną szansę po czwartym sezonie, ale moja wiara jego pomysły chyba już bezpowrotnie umarła. To co mamy teraz to taka szaro-bura namiastka tego, co było takie unikalne i barwne w pierwszych sezonach. Niestety sezonu, w którym bilans dobrych odcinków wynosi 2/7 nie można porównać do poprzednich. Strasznie irytuje mnie ta tendencja do budowania strasznie skrajnych emocji: raz Carol roznosi w pył Terminus, za chwilę Beth popyla przez 40 minut z mopem. Ani tak, ani siak. Takie bylejactwo.

dnia: 06 Grudzień, 2014, 19:43:38 5 The Walking Dead Serial / Aktorzy / Odp: Emily Kinney

Emily nie trzepie nie wiadomo jakich grubych milionów na jej "talencie", bo jej głos ani tematyka, którą porusza nie są chwytliwe ani wyróżniające się. Lajki na swoim fanpege'u na fb zawdzięcza tylko i wyłącznie serialowi. Hameryka dowiedziała się kto to Kinney dopiero po wyemitowaniu drugiego sezonu TWD.

Dużo lepiej Kinney wyszłoby robienie kariery gdyby zrezygnowała z repertuaru godnego kucyków pony i tęczy, gdyby poszła w klimaty country. Cover piosenki Toma Waitsa wcale źle nie wyszedł i pasuje jej w takich kawałkach.
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Obecnie tylko Ricka widać na ekranie, reszta to tło. Oby wyciągnięto z tego wnioski. Aktor zagra ale trzeba mu dać ciekawy dialog, poprowadzić akcję i pozwolić grać.


Tylko wiesz dadziu, to nigdy nie działało i nie będzie działać w ten sposób, że jeden robi za wszystkich. W TWD trochę jak z naszymi piłkarzami, gra tylko jeden, a reszta biega dookoła. Sam Licoln, choćby nie wiadomo jak się starał, to nie udźwignie tego serialu w pojedynkę.

dnia: 02 Grudzień, 2014, 12:46:31 7 The Walking Dead Serial / Postacie / Odp: Daryl Dixon

Nie odstrzeliłabym swoim znajomych ponieważ nie są oni postaciami serialowymi i nie uzależniam mojego życia od tego, czy jakiś fikcyjny bohater dalej śmiga po ekranie czy nie. Co to w ogóle na abstrakcyjne pytanie?

Ja też czekam na dni świetności Daryla, chociaż wątpię, że takie jeszcze się mogą pojawić. Ale dobrze, że Ty w to wierzysz :) Tak czy siak Dixon pobiega ze swoją kuszo jeszze przez długi czas, bo jest kopalnią złota dla AMC.

dnia: 01 Grudzień, 2014, 22:04:28 8 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Druga połowa sezonu 5

Nie porównuję tych dwóch sytuacji która jest ważna a która ważniejsza, tylko o ewentualne zachowania bohaerów i ujęcia odcinków. Ja nawet nie twierdzę, że Daryl może opłakiwać Becię. Poza tym Rick i Daryl są różni pod względem emocjonalnym i dla jednego coś co jest małą stratą dla drugiego może być zawaleniem się świata. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Bardzo fajny odcinek. Przynajmniej jak na obecny sezon. Coś się w końcu zaczęło dziać, że nie miałam potrzeby przewijać.

Największą przyjemność czepię z oglądania Andrzeja- szeryf dalej jest gdzieś w bardzo ciemnym, mhrocznym zakątku swojego jestestwa, to nie ten sam człowiek, którego poznaliśmy na początku. Akcja z zabiciem policjanta i reakcja na headshota Beth- miałam ochotę wstać i bić brawo Lincolnowi.

Kolejną przyjemnością jest oglądanie Setha Gilliama, który bardzo świadomie gra Gabriela, rozumie jego dylematy moralne i od razu inaczej ogląda się takiego aktora. Przez chwilę myślałam, że zostanie w tym kościele i poświęci się szwędaczom, na szczęcie postać jeszcze nam potowarzyszy. I dobrze, bo jest jedym z nielicznych trzymających poziom.

Plusikiem jest pozbycie się z serialu słabego ogniwa w postaci Kinney. Akcja w wymianą zakładników jakoś za gładko poszła, coś wisiało w powietrzu. Becia zginęła bez większego patosu i czułych pożegnań- mi odpowiadało. Łezka mi się gdzieś tam w kącie oka zaszkliła jedynie jak zobaczyłam reakcje grupy na jej zgon. Całe szczęście, że Daryl płacząc wyglądnie jak wyjątkowo brzydki pekińczyk, od razu się poprawia humor  :swelol: Jednak scena bardzo nacechowana emocjami, ja to kupiłam, chociaż Beci nigdy nie trawiłam. Dobrze wyszło jak wyszło.  Reakcja Maggie też dość ciekawie wyszła, chociaż mało wiarygodnie w porównaniu do uprzedniego zainteresowania siostrą, czyli zainteresowania zerowego.

Co do reszty bandy: ie podobała mi się kreacja Dawn i cała jej pseudofilizofia. Idealistka popadająca w skrajności i straszna hipokrytka. Scena walki przypominała raczej nawalankę rodem Dragon Balla. Tyreesee rozstanie niedugo wiceksioncem ze swoją nawracaniem na jasną stronę mocy albo drugą Matką Teresą z Kalkuty. Carol niby w ostatnim odcinku miała być odłączana od aparatury, a tutaj sobie popyla po korytarzu. Aż dziw, że to nie ona zrobiła zadymę, teraz to jej postać staje się nielogiczna  :razz:
Jedynie ogarnięci pozostali Coral, Michonne póki co. Abe wstał z ziemi. Daryl mówił. Co to się robi :O

Generalnie


Dziewiąteczka.dnia: 28 Listopad, 2014, 17:48:24 11 The Walking Dead Serial / Aktorzy / Odp: Lauren Cohan

Obie kiecki są tragiczne. Cohan wygląda w swojej jak w szlafroku, poza tym to stopniowe odsłanianie coraz większej części ciała raczej nie dodaje jej seksapilu. Lauren to na tyle ładna kobieta, że takie obnażanie się jest niepotrzebne, tylko ją trochę ośmiesza, jak na siłę stara się być na językach. Dużo bardziej korzystnie wypada w stylu pin-up czy całkowicie eleganckich kreacjach.

Co do Danai- może i do jej skóry i urody pasuje, ale ja nie gustuję w takich kolorach i krojach. Na szczęście nadrabia jak zwykle swoim uśmiechem.

dnia: 24 Listopad, 2014, 18:26:19 13 The Walking Dead Serial / Sezon 5 / Odp: S05E07 Crossed - wrażenia

Co do samego wątku to proponowałabym starym zwyczajem dodać ankietę- ciekawa jestem jaką ogólną opinię wywołał odcinek.
gaajson, o to chodzi, że to są jakieś przekomiczne, daremne przeróbki shipperów Carylu i Bethylu :P
Strony: [1] 2 3 4