Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you give a Thank You to an other users.


Wiadomości - Philodendron

Przecież to nie Daryl zabił Glenna tylko Negan. Obwinianie o to Daryla jest tez wzięte z kosmosu.

Daryl postąpił wybuchowo, może głupio, ok. Ale to nie on zabił tylko Negan. I nie zostanie on żadnym pieskiem Negana, bo może wybuchowy czy głupi, ale swój Honor ma.
Cytuj
A szkoda, liczyłem na trzymanie poziomu z pierwszego odcinka (tak jak było w poprzednim sezonie, kiedy 3 albo 4 pierwsze epizody trzymały w napięciu i wnosiły bardzo wiele do całej fabuły).

Utrzymanie poziomu z premiery było fizycznie niemożliwe. Jakkolwiek można mieć pretensje do niezbyt porywającego przedstawienia Królestwa, tak winienie twórców o to, że nie pociągnęli napięcia z pierwszego epizodu jest zwyczajnie bezcelowe. Cóż, otwarcie było tylko jednorazowym i krótkim wydarzeniem, po którym trzeba było ruszyć dalej z tematem. W ten czy inny sposób. Tak się składa, że jakiegokolwiek materiału by nie wyemitowali, zawsze pozostawałby niesmak bo tak wielką amplitudę emocjonalną i dramatyczną ciężko jest powtórzyć. 

dnia: 02 Listopad, 2016, 00:43:00 3 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Maria Bello w 8 sezonie TWD

Stało sie coś, czego się nie spodziewałem. Na grunty TWD wkracza hollywoodzka aktorka Maria Bello. Szczegóły w linku:

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Angaż Bello do ósmego sezonu oznacza jedno- wraz z końcem S7 przyjdzie nam się z kimś pożegnać. To spore i znane nazwisko w branży więc automatycznie wejdzie ona do głównej obsady, a co za tym idzie zajdzie potrzeba zrobienia dla niej miejsca. I teraz pytanie, czy padnie na kogoś z trójki Masterson-Serratos-McDermitt, czy ekipa w końcu pójdzie po rozum do głowy i pozbędzie się Reedusa? Wątpliwym jest, żeby pojawienie się Bello obyło się bez strat w obecnym teamie. 

dnia: 31 Październik, 2016, 21:55:31 4 The Walking Dead Serial / Sezon 7 / Odp: The Walking Dead S07E02 - "The Well"

Cytuj
Mam uwierzyć gościom od serialu, że pan Negan grzecznie i bez problemów skłonił Ezekiela i resztę, aby ci oddawali 8 warchlaków co tydzień? TEN NEGAN? Oj nie pasuje mi to.... I proszę tutaj nie odpowiadać w formie fajnego bullshitu, którym pan dredowaty wypełnia mózg pana Morgana, słowami o wielkiej tajemnicy. Jakiś początek musiał być... right?

Nie rozumiem dlaczego patrzysz na Negana jako na nieokiełznanego niczym i nikim mordercę, który aby pokazać swoją siłę musi "strącić kilka głów". Przypominam, że temu człowiekowi, wbrew temu co mówią pozory, wcale nie zależy na zabijaniu. Powiedziałbym że wręcz przeciwnie. Skoro ideą jego systemu jest wyzysk ludzi, to po jaką cholerę zabijać i osłabiać spotkane osady? Ezekiel jest liderem wyjątkowo zachowawczym, świadomym tego jak cenny jest potencjał ludzki. Skoro nie rozpoczął swojej znajomości z Neganem od stopy wojennej, to w cale dziwnym nie jest to że ich układ rozpoczął się bez większych strat.
Cytuj
No, ale ten serialowy Negan wydaje mi się bardziej psychopatyczny i sadystyczny. Oczywiście, komiksowy Negan też był "specyficzny" ale jakoś łatwiej grupa jest w stanie mu wybaczyć w dalszym etapie historii.
Natomiast w serialu? Szczerze nie jestem pewny czy Negan przetrwa wojnę z Maggie, Sashą i innymi mocno poszkodowanymi postaciami. Za dużo zrobił, zbyt bardzo sterroryzował grupę. Mogę się mylić, ale wątpię by ktokolwiek tolerował go nawet w celi, którą zrobił Morgan.

Pomiędzy komiksowym, a serialowym Neganem jest ogromnej rozpiętości przepaść. Naprawdę. Komiksowy to taki koksiarz, zdeczka neandertalczyk o móżdżku wielkości orzeszka, nie za bardzo myśli, nie za bardzo analizuje daną sytuacje, jest porywczy, lekkomyślny. Serialowy natomiast to zupełna odwrotność. Już nawet nie chodzi o sam poziom brutalności i bestialstwa ale o to, w jaki sposób podszedł do problemu jakim był Rick i jego spółka. Tu już nawet nie chodziło o zamanifestowanie swojej siły. Tu chodziło o całkowite zmiażdżenie rodzącego się przeciwnika na płaszczyźnie fizycznej, moralnej, emocjonalnej. Negan zaplanował wszystko od A do Z, działał metodyczne, etapowo, ROZSĄDNIE! Wiedział gdzie i w co uderzyć. Oczywiście podobnie jak komiksowy odpowiednik, pokazuje on swego rodzaju fascynację osobą Grimesa ale to nie jest jedynie puste fanboystwo. Tu jest coś więcej. Znacznie więcej. Widać ewidentnie, że w stosunku do Ricka oraz Alexandrii żywi dużo głębszą "miłość" niż do pozostałych kolonii. Widzi ich siłę, ich potencjał, ich zaplecze. To w ogóle zupełnie innym poziom antagonisty i taktyka samego w sobie. Też odnoszę właśnie wrażenie, że Negan wystawił już sobie termin przydatności, ale czy faktycznie tak będzie? Nie mam pojęcia. Bądź co bądź, zrodził sobie ogromnego przeciwnika w osobach Maggie oraz Sashy, które pewnie samodzielnie zaczną przygotowywać front na gruntach Hiltop. We dwie mogą osiągnąć więcej niż sama Alexandria, przy pełnej nieświadomości samego Negana. Ogromnie podoba mi się ten "skutek" uboczny i jest to zdecydowanie najlepszy punkt przyszłej fabuły.
Z dwojga złego wolę podwójny zgon w 7x01 niż powtórkę z komiksu, gdzie Abe ginie od kuszy, a Glenn od kija.. Byłoby to zbyt nudne.Narzekalibyśmy wtedy, że twórcy przekopiowali wszystko z komiksu
Moim zdaniem w 6x16 powinni pokazać zgon Abe`a bez cliffhangeru, a na dokładkę w 7x01 uśmiercić Glenna. Nie lubię wypowiadać się na temat odcinka zanim go zobaczę..Mam wielkie oczekiwania odnośnie gry aktorskiej kilku postaci i myślę, że odcinek może być jednym z lepszych w historii serialu

dnia: 31 Sierpień, 2016, 15:34:32 7 Pozostałe / Filmy i Seriale / Odp: Stranger Things

Season 2 in da way

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

dnia: 15 Sierpień, 2016, 20:47:45 8 Pozostałe / Filmy i Seriale / Odp: Stranger Things

To ja napiszę, krótko zwiężle i na temat.
Serial jak dla mnie, to absolutna bomba i majstersztyk, bo czułem się jakbym oglądał autentyczny film /serial z lat 80 ych.
Muzyka, tła, sprzęty, dbałość o szczegóły, fryzury, mentalność ludzi z tamtej epoki. Cudeńko.

Nad fabułą nie będę się rozprawiał bo po pierwsze wyżej już napisano wystarczająco, a po drugie, niech każdy sam sięgnie i obejrzy. Jak dla mnie 1 sezon ma 9/10. Czekam zatem na kolejny sezon. Pozdro.

dnia: 26 Lipiec, 2016, 18:30:18 9 Pozostałe / Filmy i Seriale / Odp: Stranger Things

Ja nie wiedziałem o istnieniu takiego serialu ale chyba dam mu szansę. :)
W tym, że powtarzają niektóre motywy nie ma nic złego. Jednak w założeniu serial miał wypełnić lukę między wybuchem epidemii, a TWD (przebudzeniem Ricka). Tymczasem w sezonie 2 TWD mieliśmy motyw zombie na farmie, a tutaj podobnie, nie mogli poruszyć tego wątku później? Już się skończyły pomysły? Zasadniczo nic nowego się nie dowiedziałam odnośnie samego wirusa, czy walki bohaterów o przetrwanie. Jak ktoś słusznie pisał mamy tutaj taką luksusową apokalipsę- rezydencja, jacht, broń pod ręką, czekający samochód itd. To dopiero początki, a dla mnie bohaterowie za łatwo i zbyt sprawnie walczą z zombiakami. Do tego pewne podobieństwo dostrzegam też do Z nation. To tak ogólnie. Mam również obawę, co do tego w jakim kierunku rozwijają postać Chrisa i bardzo mi szkoda, że tak się to toczy, a można było zrobić ciekawe studium przypadku, dokładne, inne niż do tej pory się pojawiały. Boli mnie też ten niewykorzystany potencjał Salazara. Widziałabym to zupełnie inaczej.
Ewidentnie buduję relację między Nickiem a Ofelią, ale na ten temat jeszcze nie mam zdania.
Jedynie Travis na plus jak dla mnie.
Obejrzę jeszcze kilka odcinków, jednak chyba już ze znacznie mniejszym zapałem. Drugi sezon zapowiadał się w moim odczuciu zdecydowanie lepiej niż to teraz wygląda.
Proponuję założyć oddzielny wątek.

"Problematyka homoseksualizmu w serialach o żywych trupach"

A ja do Homo nic nie mam, napisałem tylko że akurat scena Stranda z jego "loversem" mi się nie podobała i tyle.

dnia: 26 Kwiecień, 2016, 15:39:21 12 Fear The Walking Dead / Sezon 2 / Odp: S02E03 Ouroboros - wrażenia

No w sumie z tym scyzorykiem to racja, te urządzenia mają bardzo często mocną sprężynę, więc można uznać , że lekko ciężko by mu było. Na łodziach się nie znam więc nie wiem co one tam filtrują i jak, więc się nie wypowiem, ale faktycznie, zamiast tej ręki sztywnego mogłaby to być puszka po Dr Pepperze i też awaria gotowa. A z tymi śladami kastastrofy, no cóż wygląda na to, że oni pływają "wokół komina". Ale tak jak już napisałeś po AMC to sie można spodziewać wszystkiego. Nawet słusznie chyba wypunktowałeś te nielogiczności. 

dnia: 31 Marzec, 2016, 21:30:41 13 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: S06E16

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Jestem przekonany, że w połączeniu z obrazem, ruchem kamery, gra aktorska i całą resztą efekt będzie świetny.
Na chwilę obecną to jak oceniać samochód wyłącznie po odgłosach silnika.
Wiem, ale mimo wszystko wolę zachować sceptycyzm i dystans i ani specjalnie nie krytykować, ani też nie wychwalać pod niebiosa. Nie chcę się napalać, bo to jednak AMC. Niemniej, przyznaję że mam nadzieje, że finalnie Negan będzie chociaż wejście miał dobre.
Dla ludzi, których tak bardzo mierzi ugrzeczniona wersja Negana :D Możliwe, że wersja nieocenzurowana koniec końców zostanie upubliczniona nie tylko w formie ekskluzywnego wydania DVD. Norweski oddział FOX poinformował, że uzyskają oni pozbawioną cenzury wersję odcinka. Jest zatem duże prawdopodobieństwo, że takowy zostanie również wysłany do Polski, a co za tym idzie może trafi on później do sieci tak jak każdy inny z poprzednich sezonów.
"Ej Ty, a widziałeś tą zieloną plamę w setnej sekundzie dziewiątego kadru szóstej od końca sceny na dziewiątym planie, którą widać w lewym górnym rogu ekranu? To na pewno musi być to! Musi!"

"No co Ty, niepoważny jesteś!? To zdecydowanie nie jest to bo na dole między pierdem, a podmuchem widać to i to i to na pewno przeczy temu co mówisz! Rękę dam sobie uciąć"

"Wy obydwoje jesteście ślepi! Bo plama nie jest zielona tylko czarna, a pierd i podmuch są u góry"

Ach, wspomnień czas :D

A teraz na poważnie. Spuście z tonu bo naprawdę nie ma najmniejszego sensu wykłócać się o takie pierdoły. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że zarówno jedna jak i druga strona użyła złego doboru słów w ferworze tej "bujnej dyskusji", a tym samym doprowadziło to do błędnego odbioru. A to czy ktoś kiedyś z kimś już gdzieś dyskutował czy ile siedzi w temacie? W świetle omawianej pierdoły nie ma to w tym momencie najmniejszego znaczenia. Ja wiem, że zbliża się finał, ja wiem że większość (w tym nawet "Stara gwardia" :D) zaczyna się tematem ekscytować, ja wiem że ponownie wkraczamy na grząskie temat, ale naprawdę nie ma sensu wzajemnego nakręcania się. Zaparzmy sobie meliskę, rozsiądźmy się wygodnie na kanapie i rozmawiajmy bez wycieczek personalnych, które akurat tym razem wyszły od strony gwardii ;)

A teraz jak to wygląda z mojej perspektywy. Promosy oraz materiały jakie pochodzą stricte od AMC to ostatnie źródło informacji z jakiego powinniśmy czerpać ogląd. One dają nam ogólny kontekst odcinka, ale szczegółów to się tam nie doszukamy dlatego, że ich konstrukcja to jeden wielki trollowski miszmasz. Tak niestety funkcjonuje marketing TWD począwszy od trzeciego sezonu. Altacet rozumiem cel Twojego pierwszego postu oraz to co chciałeś przekazać, ale zdjęcie które wstawiłeś jest na tyle niewyraźne że raczej ciężko cokolwiek w miarę sensownego z tego wyciągnąć. Zważywszy również na to, że w tym konkretnym kadrze łepetyna bohatera ma ciemne (na moje brązowe) kłaki :D Ogóle cała tak krótka sekwencja z Neganem to zlepek kilku kadrów z różnych partii końcowej sekwencji epizodu i choćbyśmy się zarzynali, prawdziwego kontekstu i przebiegu akcji się z niej nie wyciągnie. Przechodzimy między wstępem, a końcem, po czym przenoszą nas do środka, by zaraz dać rzut na fragment wyliczanki z celowaniem w bohaterów Lucille, a na to wszystko jeszcze nałożony jest mylny głos Negana, który przedstawiając się mógłby sugerować że bohaterowie dopiero co się z nim spotkali.   
Strony: [1] 2 3 4