Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you give a Thank You to an other users.


Wiadomości - How many?

dnia: 27 Grudzień, 2018, 21:31:53 1 The Walking Dead Serial / Aktorzy / Odp: Laurie Holden

Muszę się pochwalić :D Po ponad 9 latach po raz pierwszy gwiazda serialu TWD odniosła się do mojego wpisu. I to jeszcze nie kto inny jak sama Laurie Holden  ;D

Od jakiegoś czasu funkcjonuje na redditowych forach dotyczących TWD i FTWD pod nickiem Dorie95. Jak mi się uda znaleźć chwilę, zdarzy mi się tam skrobnąć od czasu do czasu jeden czy dwa posty. Parę dni temu na forum odnośnie TWD pojawiła się dyskusja dotycząca Andrei i właśnie Laurie. Oczywiście nie mogłem nie zabrać w tej rozmowie głosu xD

Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu, fragment mojej wypowiedzi został zacytowany w jednym z artykułów serwisu comicbook.com- jednego z głównych i chyba najważniejszych serwisów zajmujących się m.in tematyką kirkmanowskiego uniwersum TWD.

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Ku mojemu jeszcze większemu zaskoczeniu, do artykułu i konkretne do mojego wpisu odniosła się sama Holden

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Co bardzo interesującego, aktorka swój tweet podpisała hasztagami "me too" i "times up" czyli dwoma określeniami odnoszącymi się do obecnie toczącego się w Hollywood ruchu na rzecz walki o poprawienie statusu kobiet w branży filmowej (i nie tylko!) zapoczątkowanego zimą zeszłego roku.

dnia: 22 Październik, 2018, 19:31:03 2 The Walking Dead Serial / Sezon 9 / Odp: S09E03 ,,Warning Sings"

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Odcinek dużo słabszy niż poprzedni.

Zastanawia mnie, czy twórcy serialu panują nad zgraniem akcji odcinków w czasie.

To, co się dzieje w 9 sezonie, pasuje od biedy na wydarzenia tuż po zakończeniu 8 sezonu. Tymczasem od 8x16 minął już ponad rok, wnioskując po dziecku Maggie. Przez rok jakoś wszyscy razem żyli, a teraz nagle pojawiają się kłopoty z buntującymi się Zbawcami, a nawet problemem okazuje się ich wyżywienie. I tak samo dziewczyny z Oceanside - wcześniej siedziały cicho i ani nie próbowały nikogo zabijać, ani też nie odeszły od Ricka, a po roku nagle postanawiają wymierzać sprawiedliwość po swojemu?

A to co odwalają Maggie i Daryl? Takie akcje może by jakoś uszły, gdyby się działy rok wcześniej, w momencie kiedy Rick ni stąd ni zowąd darował życie Neganowi i Zbawcom. Albo krótko po tym. Ale teraz? Co to ma być?? Po roku ogromnej pracy Ricka i wszystkich, żeby to jakoś działało, Maggie i Daryl przyzwalają na jakieś samosądy? nocą, po kryjomu? Bo oczywiście Justin i Arat jako jedyni mieli coś na sumieniu, reszta święta... To już było draństwo.

Nadal podtrzymuję to co twierdziłam przy 8x16: po decyzji o oszczędzeniu Negana powinien być wielki bunt na pokładzie. Wtedy go bardzo brakowało, a teraz wyszedł sztucznie i zdradziecko.

Od finału sezonu 8 minęły dwa lata. Żyli razem, Zbawcy się nie buntowali bo były zapasy i nikt nie znikał i nie ginął z nie wiadomo jakiej przyczyny, ludzie zaczęli znikać i ginąć oraz zapasy zaczęły sie kurczyć to i ludzi się buntują, proste. Dziewczyny z Oceanside zaczęły zabijać bo Maggie powiesiła Gregorego, gdyby nie to to one zapewne dalej by siedziały cicho. Maggie i Daryl odwalają to co odwalają ponieważ widzą że zaczyna się źle dziać a Rickowi tego nie wytłumaczą więc biorą sprawy w swoje ręce. Dlaczego nie wcześniej? Bo może jakoś to wszystko funkcjonowało i chcieli dać szanse Rickowi (takie moje przypuszczenia). Uważam że bunt teraz nie wyszedł sztucznie ale każdy ma prawo do swojego zdania.
Co do odcinka to mi się podobał. Ciekawe jest to z kim rozmawiała złomiara (nie pamiętam imienia), o co chodzi z tym A i B i o co chodzi z tym helikopterem, czyj on jest???
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Cytuj
Although it's been heavily suspected, we can now confirm that there will be a time jump of 12-18 months.  Baby Hershel will be seen in episode 9.01.  His age has been noted as being six months to one year.
TWD może się ciągnąć bez Lincolna. Problem jest jednak to kogo chcą wstawić na jego miejsce w ramach "lead actor". Wybór Reedusa to najgorsza z możliwych decyzji jakie AMC mogło podjąć. Nie ma się co oszukiwać, Norman nie nie tylko nie jest dobrym aktorem, ale również ma widoczne braki warsztatowe, a i z charyzmą też mu jakoś nie po drodze. Nie wyobrażam sobie zupełnie, by dźwignął on serial na swoich barkach.
Jak Norman Reedus przejmie role pierwszoplanową to ja to przestaje oglądać bez dwóch zdań.

dnia: 07 Maj, 2018, 06:00:13 7 The Walking Dead Serial / Sezon 8 / Odp: S08E16 - Wrath

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Po trzecim sezonie (ewentualnie czwarty jeszcze by uszedł) i pojedynczych odcinkach 5 i 6 sezonu, ten serial spadł na dno.

a my jesteśmy, jak żony bite przez mężów...

"ja go znam, on nie jest taki, na pewno się poprawi" xd
Cytuj
One nie były psiapsiółkami które w poniedziałek plotkują razem i malują sobie nawzajem paznokcie a w sobotę każda idzie na inną imprezę. Obie były osobami w głębokiej traumie, z której wyciągały się nawzajem.

W momencie spotkania Michonne, Andrea nie była w żadnej traumie. To była w pełni stabilna emocjonalnie i psychicznie kobieta, która do ostatnich sił potrafiła walczyć o swoje życie. To była kobieta zdolna do poświecenia własnego bezpieczeństwa na rzecz innych ludzi. Michonne nie wyciągała jej z żadnej traumy bo nie było ku temu potrzeby. Bynajmniej. Katalizatorem zmian w zachowaniu był przede wszystkim Dale i jego śmierć, które utwierdziły w niej potrzebę walki o ludzkie istnienie i zachowanie człowieczeństwa. Mich naprawdę niewiele miała wspólnego z procesem psychologicznej przemiany Andrei. Powiedziałbym, że nie miała na to żadnego wpływu. Andrea kształtowała siebie i swoje podejście do postapokalptycznych warunków na etapie pobytu na farmie.

Cytuj
Dla Michonne relacja z Andreą była pierwszą po śmierci jej syna interakcją międzyludzką. Michonne zaczęła się otwierać na ludzi i dzięki Andrei mogła zaadoptować się w grupie Ricka.

Adaptacja w grupie Ricka była efektem przede wszystkim samego Ricka oraz Carla i to oni sprawili że w pełni otworzyła się na drugiego człowieka. Andrea nic do tego nie miała. Zupełnie. Weźmy pod uwagę to, że w momencie rozejścia się z Blondyna, Michonne była wyalienowanym i zafiksowanym na zemstę dzikusem który nawet dwóch zdań nie potrafił z siebie wydusić dobrowolnie. To między innymi było podłożem rozpadu "przyjaźni" obydwu bohaterek.

Cytuj
One nie musiały się sobie zwierzać, ale opiekowały się sobą nawzajem, polegały na sobie.

I to jest właśnie sedno całej ich relacji. Ich "przyjaźń" opierała się wyłącznie na wymiernych korzyściach wynikających z dbania o własne tyłki. Nie było jednak między nimi żadnej emocjonalnej więzi. Owszem, w terenie jedna drugiej by nie zostawiła w potrzebie, ale w sytuacji zmiany warunków prowadzących do większej niezależności, ich "status quo" diametralnie się zmieniło. Na jaw wyszły takie aspekty jak brak tu zaufania, oddania, wierności, lojalności, zrozumienia swoich potrzeb, oczekiwań czy obaw. Ta relacja była tak krucha i newralgiczna, że bardzo łatwo górę wziął nad nią egoizm. Tym bardziej nie widzę żadnego racjonalnego wytłumaczenia tego co ostatnio powiedziała Michonne. Skoro nie było między nimi zaufania na tyle silnego by obydwie mogły przy sobie trwać bez względu na okoliczności, to jakim cudem możemy mówić o zaufaniu na tyle dużym by Michonne wyjawiła Andrei swój najbardziej bolesny, najmocniej skrywany i najbardziej dramatyczny sekret dotyczący utraty dziecka?
Nie oglądałem nic już z tego sezonu, serial jest dla mnie dead (bez walking) i śmierdzi na kilometr od co najmniej 2 sezonów.Na YT wyskoczyła mi jednak miniaturka z uwiązanym jak bobas Neganem i z ciekawości obejrzałem tą scenę z Jadis i Neganem.


Wy naprawdę oglądacie to bez poczucia wstydu?


Niewyobrażalna żenada.

dnia: 19 Marzec, 2018, 23:05:39 10 The Walking Dead Serial / Sezon 8 / Odp: S08E12 - The Key

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Wiec.. 12 odcinek.. no i na tym by można było zakończyć. Dałem odcinkowi 2 już tłumacze dlaczego.
1. Twórcy powiedzieli, że śmierć Carla ma przynieść wielką zmianę... Tak zapisałem się do okulisty bo jej nie widzę, Rick nabrał jeszcze większej fali zemsty na Neganie jakby to on pogryzł Carla.. Cały ten odcinek z śmiercią Carla to był wypełniacz i w sumie tak ucięcie kosztów produkcji

Śmierć jednej z najważniejszych postaci dla fabuły i uniwersum TWD to wypełniacz? Może użyłeś złego słowa i chodziło Ci po prostu o to, że sama śmierć była bezsensowna i nie dała żadnych pozytywnych skutków dla dalszej akcji?

Cytuj
2. Co do odcinka trwał on 45min obejrzałem go w 20min bo reszta to gówno (tak nagrałem odcinek o 3:30 i przed chwilą oglądałem.

No to poważnie. Chociaż sam rozumiem >przeklikiwanie< epizodów (bo sam nieraz tak robiłem przy odcinkach typu duet Rick + Michonne, no ale o 25 minut?), tak mógłbyś chociaż powiedzieć, o jaką konkretnie 'reszte' Ci chodzi?

Cytuj
3. Rick z biegający z kałaszem.. NO POWIEM SYLWESTER STALON W FILMIE RAMBO POWINIEN SIĘ PODSZKOLIĆ OD RICKA choć w sumie nie bo w TWD trzeba mieć zepsuty wzrok żeby kogoś celnie zabić tak jak to zrobił ksiądz ( choć w tej scenie myślałem z doświadczenia że ksiądź zabije ptaka na drzewie a nie zombie ale nie myliłem się. Ale w sumie zapomniałem że w TWD kule głosują mają przekonanie PACYFISTYCZNE i specjalnie omijają cel...

No akurat na ten temat wypowiadało się już wiele ludzi znających się na balistyce itp. (również na tym forum), ale sam się nie wypowiem, bo nie jestem w tym zaznajomiony (chociaż zgodziłbym się tutaj, bo cały czas popełniane są w tym aspekcie te same błędy. Patrz finał S7). Ale fakt, oberwało im się już za to i to porządnie. Szkoda, że nie wyciągają żadnych wniosków. Jak zwykle.

Cytuj
TU MACZAJĄ RĘCE ILUMINACI bank !

Eee?

Cytuj
4. Zombie zombiemu nie równy no zobaczcie państwo zombie normalnie ogląda sobie walkę Negana i Ricka jeszcze dać im popkorn i cole było by idealnie. hmm ciekawe to jest że w ciągu 10s Negan znika MÓWIE WAM TO ILUMINATI bo nic sensowniejszego naprawdę nie potrafię powiedzieć czemuWybacz, ale muszę zapytać. Było pite?


Cytuj
. Rozmowa Sajmona i żelzka hmm może szef żyje może szef nie żyje a ciul złammy jego postanowione plany i miejmy nadzieje że już nie wróci napewno nas za to nie zabije jeśli wróci, że go nie szukaliśmy, że złamaliśmy jego decyzję itp.. dno czemu nie poszli i go nie zabili

Nawet nie chce mi się teraz tego rozszyfrowywać, ale z grzeczności przytaknę.


Cytuj
1. Jeśli Negan umrze a Sajmon będzie dowodził zakończy się ta farsa... JEZU przepraszam zgrzeszyłem WOJTA TOTALNA MORDORU MILIONA KUL PACYFISTYCZNYCH BOMB NUKLEARNYCH FLAKÓW PŁACZU no i już
To jedyny chyba dobry kierunek..

Oh, my sweet summer child.


Cytuj
I wcale nie jest to dobre widzieć arsenał jak w pentagonie (jeszcze brakuje żeby ukradli czołgi i robili bitwy pancerne)

Nie ma to jak ignorancja i nieobeznanie w temacie, nie? Gdzie Ty widzisz arsenał jak w pentagonie? O czym Ty w ogóle mówisz?


Cytuj
mam nadzieje że reżyser tego nie przeczyta bo napewno to uwzględni.

A co ma do tego >REŻYSER< (reżyser? ugh)?

Cytuj
Sajmon i Carl powinni nadać nowy początek TWD [...] RICK i NEGAN zatruwają serial.

Dobre, dobre. Chwytliwe, populistyczne, z lekkim jajem. Wykorzystam to kiedyś w swoim spocie wyborczym.


Cytuj
Moja ocena 2/10 bo Sajmon może w końcu odmieni tą farse

Noo. Zobaczę jak zobaczę.Andrew ostatnio świetnie się bawi cisnąć delikatną bekę z TWD  :DNie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj sięCzęściowo zabawne, częściowo smutne.

dnia: 03 Luty, 2018, 21:50:08 14 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Sezon 9 - oficjalnie

Wiem , że moja wypowiedź nie zachwyci , ale na miejscu Cohan olałbym AMC i TWD i poszedł realizować inne projekty.  :mag:

dnia: 01 Luty, 2018, 23:45:08 15 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Sezon 8

Nowy teaser
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Strony: [1] 2 3 ... 7