Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you give a Thank You to an other users.


Wiadomości - DarylDxn

Ja wiem, że Forum powoli odchodzi w niebyt, ale dopóki działa, to może zorganizować jeszcze jakiś nabór na modów spośród ludzi którzy się tu jeszcze udzielają i zależy im na utrzymaniu forum w jakimś porządku? Wiem, że sam się tu nie udzielam, ale nadal zaglądam i smutno patrzeć na spam, który się tu zaczął pojawiać.

dnia: 16 Marzec, 2021, 00:18:02 2 The Walking Dead Serial / Aktorzy / Odp: Steven Yeun

Steven Yeun właśnie otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara w kategorii "Najlepszy aktor pierwszoplanowy" za występ w filmie "Minari".
Cytuj
Wiem, że niektórzy byliby uradowani powrotem Madison, ale czy to już nie nazbyt duże przegięcie? Ok, zgadzam się - nie widzialiśmy jej śmierci, ale sytuacja ewidentnie wskazywała, że Madison została zjedzona. A jej śmierć była wielkim wydarzeniem i miała wpływ na pozostałych.

Biorąc pod uwagę konstrukcję półfinału- to nie, nie jest to przegięcie. Tak naprawdę to co widzieliśmy na ekranie było niczym innym jak wyobrażeniem Alici, Stranda i Lucy tego co działo się na Stadionie. Nikt z nich nie był razem z Madison w środku, nikt z nich nie widział co tam się działo, nikt z nich nie mógł mieć zatem pojęcia co ona tak naprawdę robiła. Całość została oparta wyłącznie na ich interpretacji tamtych zdarzeń, których naocznymi świadkami nigdy nie byli. Dodajmy do tego fakt, że cała trójka wróciła na Stadion w półfinale S4 i miejsce to jednak nie wyglądało na takie, z którego nie dało się uciec. Ba, w tym momencie Alicia chce znowu budować tam przyszłość. Dlatego z tym wątkiem od samego początku wszyscy mają aż tak duży problem. Bo jest po prostu dziurawy pod względem logiki i struktury. I to tak, że bardziej się nie da.

Rozumiem, że Chambliss i Goldberg chcieli odesłać Madison na tamten świat w blasku chwały i artyzmu, ale zwyczajnie się na tym przejechali. Chcieli być odważni, publiczność ich zjadła, przez dwa lata próbowali trzymać się swojego, aż w końcu ktoś ich najwidoczniej przycisnął i uświadomił że spieprzyli.

Przypadki Jacquie czy Chrisa, które wymieniłaś....Każdy z nich ma w jakimś stopniu komponentę "finalności". CDC wybuchło na oczach ogromnej grupy bohaterów, Andrea z Dalem uciekli z budynku jako ostatni, a po wybuchu całość została zrównana z ziemią. Natomiast Brandon i Derek własnoręcznie zabili Chrisa, takie ich postępowanie zostało wcześniej nakreślone przez scenariusz, poza tym ich jedynym kłamstwem była próba sprzedania Travisowi kitu, że "musieli to zrobić".

Zresztą rozmawiamy tutaj o bohaterce zupełnie innego kalibru, po usunięciu której Fear się posypało na każdej możliwej płaszczyźnie. Madison to był jednak pułap Ricka i ona nigdy nie powinna być ruszona.
Cytuj
W internecie od jakiegoś czasu był ogromny szum na rzekomy powrót Madison w finale półsezonu.

Obecny półfinał do nie do końca półfinał. Ze względu na pandemię, ekipie Fear nie udało się dokończyć na czas ósmego epizodu 6 sezonu, także odcinek 7 posłużył za zastępcze zamknięcie półsezonu. Być może Madison wróci w następnym epizodzie ale co do tego nie można mieć póki co pewności bo oficjalnego potwierdzenia nie było.

Generalnie dość uważnie przyglądam się sprawie i sama Madison w ostatnim czasie dostaje baaardzo dużo uwagi, nie tylko ze strony samej prasy ale również AMC i ekipy Fear. To co było dla mnie najbardziej zaskakujące to kompletna zmiana narracji ze strony Chamblissa oraz Goldberga. Przez ostatnie 2 lata byli mocno stanowczy w tym, że Maddie nie żyje a jej śmierć była "ogromnym wyrazem nadziei". Nie dawali żadnej konkretnej furtki odnośnie jej powrotu. W ostatnim wywiadzie to się jednak zmieniło- nie tylko sami przyznali, że oficjalnej śmierci Madison nigdy nie widzieliśmy, ale też że temat jest dyskutowany zakulisowo.

Ogólnie ostatnio rozeszły się plotki, że AMC w końcu zainterweniowało w sprawie Fear i drastycznego spadku poziomu, widząc że decyzje Chamblissa i Goldberga zażynają tytuł. Ponoć zażądali powrotu do klimatu i charakteru bohaterów z sezonów 1-3 (stąd ta drastyczna zmiana jakości w sezonie 6) i podjęto ponownie rozmowy z Kim Dickens (stąd tyle dyskusji). Ale czy plotki okażą się prawdziwe to sie dopiero przekonamy. 


Czyżby AMC w końcu zaczęło czyścić syf z dwóch poprzednich sezonów?
Fear The Walking Dead warto obejrzeć jedynie do końca 3 sezonu. Jak w każdym serialu znalazło się tam parę chybionych decyzji, ale oceniając z perspektywy czasu 3 pierwsze serie to dużo lepsze i zdecydowanie dojrzalsze podejście do świata Kirmana. Bohaterów faktycznie ciężko polubić ale to efekt scenariusza, który postawił na zaprezentowanie postaci jako moralnie "szarych". I to też jest motorem napędowym całości. Sezon 3 to zdecydowanie najlepsze co zostało stworzone w uniwersum TWD.

Resztę można sobie odpuścić, bo nie warto.
Cytuj
Aha , czyli Siwa jest najważniejsza a dodatkowo Maggie która teraz stanie się super bohaterką , to jest żałosne .

Carol i Maggie to-zaraz obok Daryla-postaci z najdłuższym stażem w TWD. Tak naprawdę jest to trio z samych początków serialu, które stanowi jedyny łącznik między tym co było, a co jest obecnie. Także fabularnie dają poczucie kontynuacji i ciągłości historii. Nie można się zatem dziwić, że przy absencji pozostałych postaci, to właśnie oni zostają na głównym planie i dominują w centralnych wątkach historii. To normalne i logicznie.


Jak wiadomo, Fear The Walking Dead od momentu przejęcia projektu przez Chamblissa oraz Godlberga nie ma dobrej prasy i nie spotyka się z ciepłym przyjęciem. Jednym z serwisów, który mocno krytykował (a raczej powiedziałbym, że wręcz orał serial) był Forbes. Cóż....tym razem Forbes nie napisze negatywnej recenzji bo.....AMC nie udostępniło im odcinków  :D :D :D :D :D
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Norman Reddus w niedawno udzielonym wywiadzie przyrównał bitwę z finału sezonu 10 do.....bitew z serialu "Gra o Tron". Aktor wspomina o bitwie trwającej aż do wczesnych godzin porannych, mówiąc o jej "epickiej" skali.

Dodatkowo, Greg Nicotoro powiedział że w związku z obecnymi restrykcjami oraz zapowiedzianymi zmianami "post-covidowimi" proces produkcji poszczególnych odcinków w przyszłych sezonach może się wydłużyć. Wynika to z tego, że wprowadzone zostaną ograniczenia w ilości osób, które będą mogły być obecne na planie zdjęciowym. Producent stwierdził, że pewne dotychczasowe przyzwyczajenia podczas pracy na planie zdjęciowym będą niestety musiał drastycznie ulec zmianie, celem dostosowania się do nowych warunków.

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Czy ja wiem czy takie słabe? Fabularnie na pewno dobrze umotywowane bo one we dwie straciły w tej wojnie najwięcej. Wiec nie dziwie się, że mogą mieć ostatnie słowo w kwestii Bety i zakończenia wojny. Co do Negana to swoje 5 minut już w tym sezonie miał.
Śmierć Carol jest totalnie nieprawdopodobna i zasłanianie się tu sytuacją jaka spotkała np. Holden jest absurdalna. Holden miała podpisany z AMC zwykły kontrakt. Owszem, stacja złamała postanowienia umowy dotyczące 8 lat udziału Laurie w TWD ale nie wiązało się to dla nich z wielkimi konsekwencjami.

Z McBride mamy zupełnie inną sytuację. Pozbywają się aktorki, AMC straciłoby i finansowo i marketingowo. Finansowo dlatego, że i tak musieliby zapłacić McBride należne jej pieniądze co wynika z ich umowy (a to spora sumka rzędu kilku milionów dolarów), a marketingowo dlatego że TWD straciłoby jedną z ostatnich twarz marki, która notabene jest dość mocno lubiana wśród widzów.

Nie opłaca im się to zupełnie. Także kogoś chyba poniosła fantazja za bardzo.
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Kim Dickens zaczyna delikatnie pogrywać z mediami i sugerować możliwość powrotu Madison do gry. Jest to wyraźna zmiana w podejściu aktorki do sprawy, gdzie jeszcze dwa lata temu zdecydowanie ucinała wszelkie spekulacje na ten temat, twierdząc że tego typu powroty nie mają miejsca. Tym razem jednak, Dickens stwierdziła że Maddie może pojawić się praktycznie w każdej chwili.
Chodzą plotki, że właśnie wystartowało kręcenie pierwszego filmu o Ricku.
Mi się ten odcinek podobał. Nie nudziłem się ani przez moment.
- Początkowa scena objaśniająca jak Dante znalazł się w Alexandrii rozjaśniła trochę niejasnych kwestii. Walka z Rositą i Siddiq powoli kroczący do dziecka pełna grozy i niepokoju.
- Powód, dla którego Dante szpiegował wyjaśniony, nadal wierzy w ideologię Szeptaczy. Rosita nie może się podnieść po stracie, Ezekiel nie może wyjawić
swojego sekretu Carol.
Gabriel zabija Dantego, to mnie zszokowało pozytywnie. W końcu Ksiądz pęknął, myślę, że obwiniał się trochę za to, a Siddiq nie mało pomógł im i Coco. Ciekaw jestem dalszej ewolucji postaci Ojca Gabriela.
- Wyprawa po książki do Oceanside trochę wymuszona, ale nie wyszła źle.
Virgil złapany, okazuje się, że zagrożeniem dla Oceanside'u w tym odcinku były tylko zwykłe zombie. Virgil jako postać prezentuje się nieźle, ciekawe miejsce pobytu, wyspa, arsenał broni może okazać się decydujący w nieuniknionym konflikcie. Judith będzie musiała sobie sama poradzić.
Michonne odchodzi, ale jeszcze nie na stałe. Scena z Lucille z trailera będzie w 10B, czy była to tylko taka sobie wstawka?
- No i wyprawa na hordę.
-Gamma przechodzi na stronę ocalałych, jednak zobaczenie Lydii odniosło skutek.
- Carol pełna chęci zemsty nie widzi racjonalnie i Daryl to widzi. Dixon spotyka również Connie.
Lydia nadal nie znaleziona, a Alpha sprowokowała Carol. Nasza grupa trafiła do podziemnego miejsca przechowania hordy i podobnie jak w 9x08 są otoczeni ze wszystkich stron, lecz ponownie o ich sytuacji wiele informuje nas trailer do 10B.
- Wątek Negana rzeczywiście został przerwany na zbyt długo, wystarczyło zrobić 1 odcinek przerwy, a nie 2 a odczuwałoby się to zupełnie inaczej. Wygląda jednak na to, że twórcy chcą więcej czasu poświęcić Alfie, a osoby które komiksu nie czytały, zapewne nie spodziewają się tego, co może nastąpić więc też nie oczekują tego, więc nie są sfrustrowane przeciąganiem tego w czasie.
Podsumowując odcinek podobał mi się, cały 10A świetnie mi się oglądało, mocne 8,5 za półsezon. Czekam na dalszy rozwój wypadków.
Strony: [1] 2 3 ... 24