Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you give a Thank You to an other users.


Wiadomości - sad.sadowski

dnia: 08 Kwiecień, 2020, 13:19:44 1 The Walking Dead Serial / Sezon 10 / Odp: S10E15 - "The Tower"

Cytuj
Lubie sobie tak poczytać jaki to ten serial jest słaby, bo każdy z nas przecież by to zrobił lepiej.

Najgorszy argument jaki może być. Najlepiej niczego nie krytykować. Wiadomo, że nie zrobiłbym lepiej bo nad stworzeniem odcinka pracuje cały zespół doświadczonych ludzi z dużym budżetem. Mam wyjść przed blok zrobić Hilltop w piaskownicy i Aleksandrię z kartonów przy trzepaku a potem przebrać sąsiadów za zombie i nagrać jak ganiam ich z patykiem po osiedlu, a potem wysłać to do reżysera jako lepszy odcinek żebym mógł tu teraz napisać że ten ich był słaby?

Niestety ale ten serial obfituje w wiele odcinków zrobionych bez polotu byle tylko popchnąć fabułę do przodu (ten był właśnie jednym z nich) i od czasu do czasu pozytywnie zaskoczyć (najczęściej w połowie lub pod koniec sezonu). Gdy Gimple był reżyserem denerwowały mnie te wszystkie patetyczne przemówienia głównych bohaterów. Teraz za pani Kang zbyt dużo jest mdłych, ckliwych rozmów tak jak ta Carol i Kelly. Rozumiem, że bohaterowie mają swoje rozterki, a takie rozmowy pewnie są ważne dla ich zdrowia psychicznego w świecie apokalipsy. No ale moim zdaniem po prostu jest tego zbyt dużo i można pokazać ciekawsze rzeczy.

Aaron i Alden
Pomysł śledzenia hordy i przekazywania informacji o położeniu wroga jest jak najbardziej uzasadniony. Ale wykonanie tragiczne. Nie trzeba było trzymać się tak blisko żeby mieć na oku setki sztywnych. No ale z drugiej strony czego oczekiwać od ludzi którzy słyszą szwendacza za swoimi plecami dopiero gdy ten ma już wgryźć się w ich ciało.

Daryl i Judith
Jak toś wcześniej wspomniał, dobrze, że Daryl uczy młodą tropienia, poruszania się w lesie itd. I również zgadzam się, że jej problem z pozostawieniem szeptacza jest zwyczajnie głupi. Nagle oczekuje od Daryla, że wezmą tego szeptacza ze sobą i może znajdą przy nim numer telefonu do rodziców żeby ich powiadomić o nieszczęśliwym wypadku i złożyć kondolencje. No ale dobra, Judith to dziecko, pewnie wrażliwość zrobiła swoje i nie pomyślała rozsądnie.

Yumiko, Ezekiel i Eugene
Nie będę się rozwodził nad tym czy ten wypad w poszukiwaniu nowej grupy jest rozsądny w momencie kiedy panuje wojna z szeptaczami. Wielu z was zwróciło uwagę na Yumiko i ja także. Nie czytałem komiksów więc nie wiem czy ta postać w nich występowała. Jeśli tak to może tam była bardziej ciekawa. Ale dla mnie z perspektywy osoby oglądającej jedynie serial uważam, że Yumiko jest jedną z bohaterek, które nic nie wnoszą, są nudne i niepotrzebne. Cała grupa Magny mogłaby zawalić się w tunelu i nie obeszłoby mnie to ani trochę. Teraz jeszcze w dodatku Yumiko nagle stała się na kilkanaście minut antyspołeczna dla nowej bohaterki by potem z otwartymi ramionami zaprosić ją do swojej społeczności. Z jednej skrajności w drugą.

Księżniczka
Nowa postać, którą ja i jak widzę wielu z was polubiło od pierwszej sceny. Osoba przy której można się pośmiać i jednocześnie wyróżnia się charakterem wśród większości innych nudnych jak flaki z olejem bohaterów. Takich jak ona postaci z charakterem życzę temu serialowi jak najwięcej.

Negan i Lydia
Taką postacią był dla mnie zawsze Negan. Ale w tym odcinku... Jego rozmowa z Lydią i gadanie o polubieniu Alfy jakoś mi do niego nie pasowała. Boję się, że Negan zacznie się coraz bardziej zmieniać w takiego nijakiego bohatera jak reszta.


Całkowite olanie wątku Negana w dwóch ostatnich odcinkach to imho duży błąd - aż się przypomina 7 sezon - Carl jedzie do Sanktuarium, wszyscy ciekawi, to dostajemy chamski zapychacz o Tarze. Do tego Gabryś - "jeśli zabijemy Negana to stracimy wszystko co wypracowaliśmy przez te lata", po czym szlachtuje Dantego wydzierając się wniebogłosy. W ogóle jakoś nie wydaje mi się mozliwe, żeby ojczulek aż tak kochał Siddiqa, która miał dziecko z jego laską i chyba wciąż miał na nią ochotę.

Plusem tej połówki sezonu jest fajne przedstawienie zagrożenia ze strony Szeptaczy i paranoi jaka ogarnęła Aleksandryjczyków - w komiksie praktycznie tego nie było, a szkoda. Do tego Negan na plus i mimo wszystko zaskoczenie z Dantem. Szkoda tylko, że najciekawszy wątek został urwany, a akcja tak naprawdę nie posunęła się do przodu.

dnia: 19 Listopad, 2019, 07:54:03 3 The Walking Dead Serial / Sezon 10 / Odp: S10E07 ,,Open Your Eyes"

Tempo serialu niebezpiecznie spada znowu.
Odnośnie odcinka, to ogólnie szału nie ma:
- Carol - po trupach do celu
- Siddiq - mógł przeżyć, ale po co ?
- serio, dopiero po takim czasie ktoś w osadzie wpadł na pomysł zatrutej wody ?
- Dante, chyba już bardzo, bardzo znudziła mu się rola szpiega - tylko po co zabił Cheryl ? Chyba tylko po to, żeby zapchać czas w serialu   :D

Odcinek jak dla mnie oceniam pomiędzy 5-6.


Niestety znowu zapychają serial nudnymi wątkami, a co gorsza rozbijają je na kilka odcinków.
Przykład ? Ani jednej sceny ze Wzgórza, ani jednej sceny z Neganem/Betą. Drażni mnie to, że ruszają jakieś wątki, na kilka odcinków owe wątki zamierają, po czym znowu lecą dalej z nimi.
Nie lepiej pociągnąć od razu do końca ?
Przecież ten wątek z zatrutą wodą i śmiercią Siddiq'a mógł być równie dobrze ze 2 odcinki temu i raczej nic by to nie zmieniło w fabule.
Strony: [1]