Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you give a Thank You to an other users.


Wiadomości - ZombieStyle

Hej :)

1. Cóż co do sprzętu to już zależy. Możesz oczywiście kręcić lustrzanką od 2000 tyś w górę(Np. jakiś canon) ale generalnie nie polecam. Na dobry początek można zakupić kamerę cyfrową(Np. Sony HDR-CX405B; koszt 1000zł). Dobry obraz w HD, płynny obraz, chociaż na film i tak starczy 24 klatki na sekundę. Oczywiście do tego statyw bez tego ani rusz. No i cóż tu moje pytanie, czy jest to bardziej projekt amatorski(fani dostali wizji) czy jednak bardziej profesjonalny projekt? Jeśli ten drugi to kamery na szynach, uchwytach itp. Bez tego amatorsko ciężko będzie osiągnąć dobry efekt. Nie mówiąc już o oświetleniu, make-upie, lokacjach do kręcenia, planach, green screenach etc. Dodatkowo do niektórych ujęć polecam GoPro 4, szeroki obiektyw daje czasem fajny efekt dynamiczności. Jeśli zdecydujecie się na lepszą kamerę to oczywiście różne rodzaje obiektywów, włączając w to szeroki do fajnych ujęć np. krajobrazów.
2. Co do ilości osób. Na amatorkę i fajny projekt myślę, że: 2 operatorów, dźwiękowiec, aktorzy(tutaj zależy od ilości postaci, zombie i ogólnej waszej wizji), ludzie od make-up'u. Tylko starczy. Jeśli to większy projekt i bardziej profesjonalny to powinien być główny reżyser, scenarzysta, asystencie, scenograf.
3. Dobra umiejętność montowania oraz dobry program do tego. Znajomość używania special effects oraz wykorzystania green screena. Dodatkowo budżet co jest raczej nierealne jeśli jest was dwóch.
4. Szczerze powiem Wam, że nie wiem. YouTube to ciekawa sprawa jeśli chodzi o "sukces". Może się udać lecz nie musi. Przede wszystkim nie nastawiałbym się, że wyjdzie ot tak i że wyjdzie w ogóle. To już zależy od was, od szczęścia oraz jakości wykonania całego projektu.

Generalnie jeśli chodzi o post apo to problemem są pieniądze. Wiem, bo sam zrobiłem ostatnio mały film post apo, poszedłem z nim na Łódzką filmówkę, żeby znajomy operator to ocenił i generalnie schejtował mnie równo. Powiedział, że okej, pomysł fajny i tak dalej. Ale jeśli to jest post apo, to nie wygląda to tak. Kręciłem moje osiedle, które było puste bo była wczesna godzina, lecz jak on to fajnie skomentował mogłem trafić na moment gdzie ludzie są w pracy i zwyczajnie nie ma ich wiele w miejscach publicznych. Podsunął mi kilka pomysłów, np. spalone budynki, opuszczone centrum miasta z pustymi tramwajami, autobusami etc. centra handlowe gdzie normalnie tętni życie świecą pustką. Oczywiście zaznaczył, że jest to nierealne do zrealizowania bez budżetu, a tego sam nie zdobędę chyba, że mam rodziców milionerów.

Na waszym miejscu zastanowiłbym się nad tym, ewentualnie nakręcił jakiś fan made i poćwiczył. Zakładam, że jakieś tam doświadczenie macie skoro myślicie o większej perspektywie, jeśli nie to ochłonąłbym i poczekał aż nadarzy się okazja zrobić taki projekt z większą grupą ludzi.

Pozdrawiam.

dnia: 12 Marzec, 2016, 13:24:55 2 The Walking Dead Serial / SPOILERY / S06E14 "Twice as Far" - spoilery

Cytuj
Two separate groups leave Alexandria for supplies, and while both worry over the future of the community, they will face immediate danger.
Strony: [1]