Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you give a Thank You to an other users.


Wiadomości - muppet90

dnia: 11 Sierpień, 2017, 09:47:06 1 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Sezon 8

Zaznaczam, jest to FANMADE, ale cholernie dobry FANMADE.


Ktoś zdecydował się usiąść i "naprawić" trailer do 8 sezonu i odwalił lepszą robotę niż osoby odpowiedzialne za montaż Comic Con trailer.Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
No ja właśnie nie mam problemu z samym JDM, bo twarzowo to prawie jak z komiksu, aktorsko wiadomo, ale on w ogóle nie przykoksił, a twórcy nawet nie zadali sobie trudu, żeby go kręcić z odpowiednich kątów, rzucać cień itd, wtedy można przynajmniej sprawiać wrażenie dużo bardziej groźnej postaci, ale nie, oni go wrzucają w wąską kurteczkę i pokazują ze wszystkich stron, co chwilę rzuca się w oczy, że to takie chucherko jest w gruncie rzeczy. Był tylko jeden odcinek, kiedy gadał sobie z Sashą w celi, gdzie kręcili go od spodu, w cieniu, wtedy wyglądał na znacznie wyższego i szerszego. Czuło się, że Negan to nie jest byle kto (większość tych scen, gdzie kamera idzie za jego plecami, albo widać tylko jego twarz w korytarzu, została użyta w zwiastunach).
Nie mamy poglądu dokładnie na to jak to wyglądało. Niemniej, ja nadal uważam, że zmasowany atak na kogoś, czytanie iluś tam tysięcy chamskich wpisów na swój temat, może wytrącić z równowagi. Aktorzy to też ludzie. Jeden będzie mistrzem wyjecośtam i będzie to po nim spływało, a drugi w pewnym momencie pęknie, będzie miał zwyczajnie dość. Bo wyjepanie na takie sprawy też ma swoje limity i jak już wspomniałam wcześniej, jeżeli ktoś regularnie by po tobie jechał, to w końcu pewnie by przyszedł taki moment że stwierdziłbyś że nie dasz jeździć po sobie jak po łysej kobyle, bo i też czasami jest tak, że jak nie reagujesz, to ktoś będzie to odbierał jako przyzwolenie i gdy w ostry sposób dasz do zrozumienia że takie coś ci nie odpowiada, to wtedy to ukrócisz. Wnioskuję, że skoro ci aktorzy zareagowali w taki sposób, to ludzie już naprawdę zaczęli przekraczać pewną granicę przyzwoitości i urosło to do nieakceptowalnego stanu.

Przykład z Lincolnem akurat nie jest zbyt trafny, bo "Coral" nie ma pejoratywnego wydźwięku i nijak się ma do niewybrednych komentarzy na temat wagi aktorki czy wypisywaniem do aktora tekstów typu "Obyś zdechł".
Komiksowi przydało by się odświeżenie , jakieś nowe postacie które wprowadziły by nowe idee , trochę świeżości do uniwersum. Gdyby do tego rolę przywódcy  przejął Carl i to pod "czujnym okiem" ojca mogły by z tego wyniknąć jakieś fajne wątki . Biorąc pod uwagę to że Carl jako dziecko wychował się przez te kilka lat podczas apokalipsy ma inne spojrzenie na świat niż dorośli którzy byli przyzwyczajeni do świata przed i  musieli się "przestawić" na przetrwanie . Carl jako dziecko  inaczej to zniósł i przystosował się . Był by to fajny kontrast : młodzieńczy zapał Carla i Doświadczenie Ricka jako przywódcy .

Swoją drogą męczenie grupki tych samych postaci przez długi czas wygląda tak : wyciśnie się z nich wszystkie soki , potem nie ma się z nimi co robić a następnie stają się tłem albo zostają uśmiercone.

Wprowadzenie nowych postaci by temu w pewnym stopniu zapobiegło : czytelnik skupił by się na nowych postaciach , stare mogły by trochę odetchnąć, przynajmniej te główne które nie mogą zostać uśmiercone  . Pojawienie się nowych postaci ruszyło by też te stare - w końcu to są ludzie i pojawiają się pomiędzy nimi relacje , spory i jest tutaj duże pole do popisu . Przyjmując oczywiście że nowe postacie są stworzone z sensem .

 

dnia: 22 Kwiecień, 2017, 11:03:28 5 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Sezon 8

Czy ja napisałem "wnosić coś do kąta"? :D

Cytuj
Wyobraźcie sobie co by było gdyby tak uśmiercić gorylka. Może mniejszy lub większy skok jakościowy?

7 sezon był idealnym ku temu aby pożegnać Dixona nie tylko z pompą (bo to w końcu rzekomy fanfejwryt) ale też z jakąkolwiek resztką godności jaka pozostała tej postaci. Tak de facto, ekipa miała dwa rozwiązania. Mogła pozbyć się Daryla albo w premierze albo w finale zamiast Sashy, co byłoby nawet lepszym rozwiązaniem. Zamiast bezsensownie ratować go z rąk Negana, co samo w sobie do historii wniosło tyle co nic, można było pokazać tu dobry wątek dramatyczny zapomnienia, alienacji oraz emocjonalnej degradacji będącej konsekwencją przyczynienia się do śmierci Glenna. Do tego dalsze, lepiej przedstawione tortury, próba psychicznej indoktrynacji do systemu i poglądów Zbawców, wymuszenie poddaństwa dla Negana itd Wepchniecie Dixona na sam koniec jego "przygody" w klimaty lekkiego thrillera psychologicznego byłoby naprawdę ciekawym rozwiązaniem, moim zdaniem dużo lepiej i sensowniej umotywowanym, niż wzięte od czapy poświęcenie Sashy. 

Czy finalnie doprowadziłoby to do skoku jakościowego? Moim zdaniem tak, i to nawet większego niż mogłoby się wydawać.

dnia: 07 Kwiecień, 2017, 13:12:39 6 The Walking Dead Serial / Ogólnie / Odp: Krytyka Serialu

Ja w tym widzę problemy dzisiejszego internetu. Czyli popadanie w skrajności i zatracenie sensu czegoś takiego jak dyskusja. Dyskusja polega często an tym ze ludzie się nie zgadzają, wiec wymieniają się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Ale nie dziś. Dziś dyskusja to tylko sytuacja kiedy ktoś ma takie samo zdanie i jest jedno wielkie och, ach. Jeśli ktoś ma odmienne zdanie, to nie jest to traktowane jako punkt wyjścia do dyskusji, tylko od razu jako personalny atak czy wręcz obrażanie kogokolwiek. Dlatego też w tej całej skrajności pojawiają się takie oceny jak 1/10 czy 10/10 (bo to działa w obie strony). Sprowadzić dyskusję do skrajności i bronić desperacko tej twierdzy, gdzie jedynym "argumentem" jest to, że druga strona bredzi i nie ma racji.


Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Od kiedy trzeba być reżyserem, żeby ocenić czy film się podobał, czy nie, oraz wskazać jego problemy i co twórcy zepsuli, a mieli potencjał zrobić z tego coś wielkiego?

A to jest mój ulubiony "argument" wszystkich oburzonych ze ktoś ocenia coś negatywnie. Bo się nie zna, nie jest reżyserem to nie ma prawa krytykować. Tylko A) Jeśli ktoś nie jest reżyserem to dlaczego ma mieć prawo chwalić, a nie mieć prawa krytykować, skoro nie będąc reżyserem w obu przypadkach tak samo "nie wie o co chodzi". I B) Ten argument jest inwalidą, bo rozumiem takie osoby np. nigdy nie uznały dania w restauracji za niesmaczne bo nie są kucharzami i nie mają prawa krytykować. Powiedziałbym niech pierwszy rzuci kamieniem ktoś, kto nigdy nie skrytykował kogoś wykonującego innego zawodu.

dnia: 04 Kwiecień, 2017, 18:24:41 7 The Walking Dead Serial / Ogólnie / Krytyka Serialu

Cześć wszystkim. Pozwoliłem sobię założyć ten temat w celu przedyskutowania pewnej rzeczy, która od dłuższego czasu na forum się przewija, a niektórzy nadal niestety nie czytają poprzednich stron w tematach dotyczących odcinka i wałkują ciągle to samo. Z tego powodu stworzyłem od tego oddzielne miejsce. Chciałbym również, żeby posty tego typu użytkownicy pisali tutaj, nie w tematach dotyczących odcinków. No ale przechodząc do sprawy...

Czy te wszystkie krytyczne posty, Ci wszyscy użytkownicy, którzy wypowiadają się negatywnie wobec odcinków serialu, aż tak bardzo zmienili Wasze życie? Odnoszę się tutaj do ludzi, którzy co nowy odcinek mają z tym gigantyczny problem. Czy nie potraficie pojąć, że jak to kiedyś pięknie określił bodajże tomb2525, 'wszyscy jesteśmy takimi samymi odbiorcami tego serialu'? Że oglądanie i obiektywna ocena nie polega jedynie na wyszukiwaniu samych plusów i cieszeniu się, bo 'o TWD wróciło, no to fajnie, dam dziesiąteczkę"?

Widzę ogrom opinii, jacy to Ci 'pesymiści' są 'bardzo źli' i tak bardzo krzywdzą wszystkich dookoła. Tymczasem to niektórzy tutaj którym przeszkadzają tego typu opinie, używają argumentów w stylu 'nie oglądaj'. Mało tego, jeden z użytkowników tego forum określił ostatnio wszystkie krytyczne argumenty 'biednymi'. Biednymi? Od kiedy rozpisanie wszystkich aspektów odcinka przez 2-3 strony, odpowiednie poparcie ich przykładami i logiką, jest biedne? Co jest w tym wszystkim najlepsze, 3/4 ludzi, którzy wystawili oceny pozytywne typu 10 i 9 które określają odcinek jednoznacznie jednym z najlepszych w serialu, nawet nie pokwapią się o to, aby napisać jakąś szerszą wypowiedź, albo w ogóle cokolwiek. Większość tych wypowiedzi to one linery typu 'no daryl fajnie fajnie, super było 9/10'. I to niby krytycy mają 'biedne argumenty'? Ci sami, którzy potrafią rozłożyć cały odcinek na małe części i odpowiednio je opisać? Nie kwestionuję tutaj pozytywnych ocen, no ale moment. Czy danie oceny powyżej 7 oznacza, że 'dałem pozytyw to po co mam go popierać"? Od krytyków oczekujecie wiele, natomiast od przeciwnej strony już nie.

Nie będę udawał ani się z tym chował, bo to trzeba powiedzieć. Jest źle. Próbujecie ślepo bronić czegoś, dopowiadając sobie pewne rzeczy i używając najdziwniejszych argumentów, jakie widziałem kiedykolwiek. Według Was (cały czas odnoszę się do ludzi, którzy pisali posty typu 'nie podobaj się to nie oglądaj' !) wszyscy 'malkontenci' oglądają ten serial aktualnie tylko po to, żeby zaniżyć mu ocenę i po prostu się o coś uczepić, szukać problemów tam, gdzie ich nie ma. Prawda jest inna, większość tych 'wielkich znawców sztuki i krytyków filmowych' to ludzie, którzy kiedyś bardzo lubili ten serial i nie boją się mówić prawdy, że coś się zepsuło. Bo zepsuło się i to ogromnie. Poziom tego sezonu to była jakaś porażka, a 'wielki finał' skumulował wszystkie problemy tej serii w jednym odcinku.

'Zróbcie lepiej, wielcy znawcy', 'Przestań psuć innym zabawę jak się nie podoba', naprawdę? Od kiedy trzeba być reżyserem, żeby ocenić czy film się podobał, czy nie, oraz wskazać jego problemy i co twórcy zepsuli, a mieli potencjał zrobić z tego coś wielkiego? No i jeszcze rzeczy typu 'Sporo minusów, ale TWD no i w sumie fajnie, to dam 10/10'. To tak, jakbym zamówił jakąś strasznie niesmaczną zupę i mówił, jaka to ona niedobra, prawie zwymiotował, a następnie zjadł ją do końca i poprosił o dokładkę. Gdzie tu sens? Czy naprawdę zniszczyłem Wam życie którymś z moich postów krytycznie odnoszącym się wobec odcinka?

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. Każdy może mieć własne zdanie i opinie, ale pozwólcie je wyrażać również innym.


1. Sceny Sashy schłuchającej muzyki przez 15 minut do kosza.
2. Refleks złomiarzy niesamowity - Carl zastrzelił 3, a oni się przyglądali, no tacy spryciarze.
3. Daryl z kodami na nieskończoną amunicję...
4. Swoją drogą zastanawia mnie skąd oni mają tyle broni automatycznej - na cywilny rynek dopuszczone są tylko samopowtarzalne modele.
5. Wejście smoka w wykonaniu Ezekiela. Może była to chwila uniesienia, ale raczej dosyć tandetna.
6. Negan jak zwykle dużo gada, a mało robi.
7. W jaki sposób Królestwo i Hilltop weszli do ASZ, jeżeli brama była obstawiona przez Zbawców.
To chyba główne grzechy odcinka, więcej nie pamiętam.

dnia: 30 Marzec, 2017, 18:23:25 9 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: S07E16

Czy ja dobrze rozumiem, że Negan nie będzie świadom przemiany Sashy i zamiast wysłać ją do Aleksandrii niczym konia trojańskiego, żeby kogoś dziabnęła to sam sie zdziwi, że nie żyje? Jak dla mnie zepsucie bardzo dobrej sceny z komiksu.
Jestem Sasha - przyszłam do Negana żeby go zabić w samobójczej walce.Niczego się nie boję bo gotowa jestem zginąć-byle ubić Negana.


Kilka godzin później


Leżę i płaczę że chcę się zabić bo wole wykitować samotnie niż próbując zabić Negana nożem który mi dał do ręki- no bo przecież była szansa że będzie szybciej machał kijem niż ja nożem-a przecież to by mnie mogło zaboleć.Lepiej leżeć i skomleć- w końcu taka jestem twarda zabijaka.Wcześniej nie obchodziło mnie to że po tej akcji Negan pojedzie pomścić swoich do Alexandri - ale teraz jest to takie przykre że odbiera mi chęć do życia..

Żałosne.....


Kto to wymyślił? Jakiś 8 latek dopisał do scenariusza potajemnie czy jak?DRAMAT logiczny

Z ciekawości zobaczę finał ale mam nadzieje że serial zaraz zakończy się na dobre i już nigdy nie wróci.To co zrobili z tą marką powinno być karane więzieniem
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Błagam, ile razy widzieliśmy w TWD martwego jelenia, konia, kozę, raz nawet jakieś psy pozabijali i nikt nie miał z tym problemu.
Tabitho, och Tabitho, czemu odeszłaś na łąki umajone?  :-[ :'(
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
 :joker:
Zasłużone 9/10

Judżin zyskuje w moich oczach. Trafia do obozu jako więzień, a na "dzień dobry" jest lepiej traktowany niż we wcześniejszej grupie. Ktoś wspomniał Abrahama, tylko ten od początku traktował go jak ostatniego niedojdę i gdyby nie jego magiczny plan ratowania ludzkości miałby go w dupie. Eugene był popychadłem poprzedniej grupy, a tu dostał ważne zadanie pozwalające wykorzystać mu swój potencjał i być na równi z resztą.

Żony Negana to prawdziwe sucze. Co by było gdyby Eugene dał im tabletki? Na jego miejsce wskoczyłby ktoś inny a Judźin zmarłby w męczarniach, o czym one doskonale wiedziały.
Swoją drogą, widze, że żony Negana też chcą się go pozbyć. Ja rozumiem, że nie są przesadnie zadowolone ze swojego życia, ale po pierwsze same na to poszły (po za Amber, ta była w trudniejszej sytuacji), a po drugie patrząc na to, ilu w Neganowie jest sadystycznych zbójów, których Negan trzyma w ryzach, to po jego śmierci ich los mógłby się znacząco pogorszyć. Tak samo naiwne myślenie jak Rosity, Michonne, Carla, czy Sashy, którzy byli/są przekonani, że zabicie Negana sprawi, że Zbawcy dadzą spokój Alexandrii i reszcie.
Nagle zapowiada się niesamowity zwrot z Judżinem... chociaż mam przygnębiające przeczucie że skończy się to w oczywisty sposób że Judżin wykręci coś koniec końców przeciw Zbawcom. A szkoda, bo motyw jak ktoś przechodzi an tę złą stronę byłby czymś mega mocnym w serialu, i na koniec np. konfrontacja z Rickiem. A mocne by to było, bo w sumie bez żadnej zemsty an Ricku za coś konkretnego, a tak po prostu bo jednak został Zbawcą. Ale nei zostanie, bo byłoby to zbyt "piękne" gdyż serial ma być jedynie przewidywalne piękny.

Obym się pozytywnie zawiódł i Judżin wybrałby zbawców jako lepszą opcję przetrwania, ale nie wierzę tyle w scenarzystów.

dnia: 22 Luty, 2017, 16:43:08 15 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: S07E11

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Łopatologii TWD ciąg dalszy. Jak milusio.

Osobiście mam dokładnie takie samo zdanie jak chanisaw. Tok przyczynowo-skutkowy prosty jak budowa cepa, a według zamysłu Gimple wymaga łopatologicznego wyjaśnienia krok po kroczku co się dzieje. Po co? Na co? Dlaczego? Przecież widzowie to nie dzieci (no dobra, nie wszyscy xD) i chyba dodadzą sobie 2 do 2. Tutaj powinno być gładkie i płynne przejście do kolejnego etapu przygotowania do wojny, mieszane jednocześnie z planowanym przez Negana zaostrzeniem prowadzonego terroru w ramach zemsty.ja mam 3 potencjalne powody

1) Dlatego, że mimo wszystko to serial o zombie a zombie tu już ostatnie tchnienia więc w zamyślę autorów na pewno trzeba rozwlekać fabułę powoli nawet ukazując kolejny dzień z odcinka na odcinek. I  nie kontruj tego, ze o jak znikną zombie to będzie mógł być kontynuowany.. owszem będzie ale czy będzie aż taka widownia? Wy możecie mieć pewność AMC nie.
2) Nie czytam komiksu ale z tego gdzie kontem oka widzę to serial zwykle był w tyle z komixem teraz jest prawie na równi więc może też nie chcą wyprzedzić komiksu.
3) Dlatego, że są debilami i myślą że widzowie też nimi są
Strony: [1] 2 3 ... 8