Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you give a Thank You to an other users.


Wiadomości - bejker

dnia: 26 Styczeń, 2015, 23:21:34 1 The Walking Dead Serial / Postacie / Odp: Daryl Dixon

Orientacja Daryla jest bez znaczenia. Z kim miałby się połączyć w parę? W obecnym stanie, polecą na niego jedynie muchy. Dziwi mnie fascynacja fanek jego obecnym stanem. Pewnie są zboczenia dotyczące brudu, ale nie jest to powszechne.
Wywleczenie traumy Daryla na światło dzienne, wzbudzi tylko współczucie. Chyba nie o to chodzi. Bohater jest już tak żałosny, że wzbudzanie litości nad jego osobą jest zbędne. Grzebanie się w sprawach rodzinnych, traumach i urazach w drugim roku apokalipsy nieco śmieszne, prawda?

dnia: 26 Styczeń, 2015, 13:45:22 2 The Walking Dead Serial / Postacie / Odp: Daryl Dixon

Darlena nie zrobi się na powrót zła, bo nie ma ku temu najmniejszego powodu. Co ma ponownie zacząć warczeć na resztę grupy i robić za samotnego wilka jak było w pierwszym i drugim sezonie? Nie ma ku temu absolutnie żadnych podstaw. Została oswojona, na szyję założono jej obrożę i jest teraz pudelkiem salonowym, któremu czasem się przypomina, że potrafi warczeć.
Dziewczyna tego nie zmieni, bo co ma niby z nią robić? Zjeść? Do romansów nadaje się mniej niż świnia do karety. Darlena w roli romantycznego kochanka byłaby jeszcze bardziej żałosna i obrzydliwa niż jest obecnie i serio tylko jakieś masochistki samogwałcące się kredkami byłyby w stanie oglądać ten żenująco-obleśny spektakl.
Ja w każdym razie serdecznie za to podziękuję, rzygać ochoty najmniejszej nie mam.

Na chwilę obecną nic z nim zrobić nie można. Most do poprzedniego wizerunku został całkowicie zdemolowany, a droga do przodu, to prowadzenie coraz bardziej kluchowatej, mdłej i żałosnej postaci, która będzie wkrótce robić za postać trzecioplanową i tło mniej ważne niż zombiaki.
W tym momencie zaślepienie fanek mnie poraża. Na siłę władować w absurdalny romans, na siłę prowadzenie dalej żałosnej postaci, żeby fanki na jego widok mogły mieć dalej kisiel w majtach. Wybaczcie, ale co pociągającego jest w facecie przy którym trzeba mieć wibrator i wagon baterii do niego, bo Darlena została wykastrowana całkowicie i jest mniej ruchawa i pociągająca niż kamień? Co pociągającego jest w facecie, który wygląda jak bezdomny menel, który wali smrodem na kilometr tak, że zabija muchy w locie? Nie ogarniam tego, a wyobraźnię mam naprawdę wybujałą i nie wiele rzeczy jest mnie w stanie zaszokować. :razz:

dnia: 21 Styczeń, 2015, 15:33:11 3 The Walking Dead Serial / Ogólnie / Odp: Zakończenie TWD

Zakończenie TWD. Oby jak najszybsze. Nasza wspaniała grupa nażarła się w końcu jakiegoś świństwa i wszystkich malowniczo wykańcza biegunka, a potem odradzają się jako grupa obfajdanych zombie. Koniec serialu adekwatny do jego poziomu.

dnia: 20 Styczeń, 2015, 22:13:50 4 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Druga połowa sezonu 5

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się


Bardzo dużo nowych ujęć. Ogólnie trailer 10/10 bardzo fajny klimat, sporo zombie. Dobrze się zapowiada.

dnia: 19 Styczeń, 2015, 23:59:24 5 The Walking Dead Serial / Ogólnie / Odp: Ogólnie o Walking Dead

Tfurcy już zmienili target z fanów uniwersum którzy czytają komiks, grali w grę i byli z serialem od początku, na zwykłych Amerykanów skaczących po kanałach w niedzielne wieczory. Tę zmianę wyraźnie widać patrząc po internetach. Serial generalnie zbiera pozytywne opinie. Gdy się jednak zajrzy na fora takie jak np. Strefa, gdzie siedzą ludzie trochę bardziej obeznani w temacie, pojawia się więcej krytycznych głosów. Trudniej wcisnąć kit ludziom którzy oglądali po kilka razy dwa pierwsze sezony czy znają na pamięć komiks.

dnia: 19 Styczeń, 2015, 21:58:19 6 The Walking Dead Serial / Ogólnie / Odp: Ogólnie o Walking Dead

Też oglądałem wiele seriali wielosezonowych(trochę masło maślane, ale cóż :P ) i uważam, że TWD w TOP10 seriali o największym upadku w stosunku do pierwszego sezonu(wszak najpierw trzeba mieć od czego upaść) zajmowałby wysokie miejsce. Może nawet walczył o pierwsze miejsce. Szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy POZYTYWNIE ostatni raz ten serial mnie zaskoczył. Niespodzianki były, ale kręciły się między absurdem, a głupotą. Wymagający jestem, to fakt, ale taki stosunek mam do wszystkich seriali - zwłaszcza jak decyduje się oglądać kolejny sezon, bo pierwszy był dobry. Np Supernatural też jest coraz gorszy, a przecie tam 10 sezon już na tapecie, a mimo to wracam. Nie oglądam każdego odcinka na bieżąco, ale jakoś wracam, bo polubiłem postacie. Tutaj tego nie czuje w ogóle. Niemniej kończę to marudzenie weterana TWD. Szkoda, że jedyną alternatywą jest Z Nation, ale na to nie wiele poradzić można. Może przerzucę się na spin off licząc, że będzie lepszy. W sumie nie będzie to trudne. Wystarczą inteligentne postacie i brak absurdów ;)
Cały sezon na wątek Kanibali to byłoby lekkie przegięcie bo tutaj materiału było na niespełna połowę sezonu. Moim zdaniem, twórcy niepotrzebnie wprowadzali motyw szpitala, który był z góry skazany na niepowodzenie. Oczywiście biorąc pod uwagę założenia jakie obrał sobie Gimple. Wracając do kanibali. Twórcy mogli tutaj pokazać ciekawy studium psychiki ludzkiej w obliczu apokalipsy, znacząco odbiegający od tego co dotychczas nam pokazano. Mieliśmy do czynienia z ludźmi do żywego przerażającymi, ale jednak nadal elokwentnymi, wykształconymi, kulturalnymi czy obytymi. Ich życie, choć pełne brutalności, to jednak nadal oparte na jako takiej normalności. Światopogląd wręcz chory, ale jakże logiczny i o dziwo przyszłościowy dla samych kanibali. Na przykładzie Garetha widać było, że dehumanizacja spokojnie mogła iść w parze z lekko abstrakcyjnymi cechami, typowymi dla człowieka ze starego porządku świata. W jednej grupie połączono dwie skrajne odmienne postawy, które ku mojemu zdziwieniu, świetnie ze sobą współgrały. Problemem jest tylko to, że taki potencjał równały się ogromem pracy, a to jak wiadomo jest dla twórców nie do przeskoczenia. Osobiście uważam, że zamiast Dawn mogli pokazać retrospekcje z przekształcania się ludzi Garetha, to co się z nimi stało, co ich motywowało oraz jakiś okropieństw się dopuścili. Byłoby to o wiele ciekawsze niż te pasmo pięciu pustych epizodów, które dostaliśmy po opuszczeniu Terminusu.

dnia: 07 Styczeń, 2015, 20:35:33 8 The Walking Dead Serial / Postacie / Odp: Daryl Dixon

U mnie w domu zaczęły funkcjonować pewne porównania. Musiałam rodzinie nieoglądającej TWD wyjaśnić. Obetnij te paznokcie, masz dłuższe jak Daryl. Idź do fryzjera zarastasz jak Daryl. Mamo, znów mam myć zęby, Daryl nie myje a żyje. Raz miałam namiastkę Daryla w realu, mąż wrzucał węgiel do piwnicy. Choć nie był aż tak brudny, było nadzwyczaj miło  :redface:
Jednym słowem mnie to fascynuje.

dnia: 07 Styczeń, 2015, 17:27:29 9 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Druga połowa sezonu 5

Rick się ogarnie pod względem wyglądu i zarostu. Darlena to emo, które straciło bardzo bliską mu osobę, więc kłaki ma i będzie miał, aż zrobi się z nich dywan i będzie szorował nim po ziemi i zabijał szwendacze

dnia: 07 Styczeń, 2015, 00:12:00 10 The Walking Dead Serial / Postacie / Odp: ks. Gabriel Stokes

Gabriel jest chyba najjaśniejszym punktem pierwszej połowy piątego sezonu. Pomijając tą całą nachalną otoczkę religijności jaką wokół niego zbudowano, pod względem charakterologicznym jest naprawdę ciekawym obiektem oddanym widzom do analizy. Pierwszą rzeczą, która wyróżnia go na tle pozostałych, jest realizm w sposobie ukazywania człowieka który po długim czasie izolacji przyswaja prawdziwe okropieństwo świata zewnętrznego. Jego bliskie spotkanie ze ścianą jest tak mocno zaakcentowane, że wzbudza spore zainteresowanie. Jest po prostu tak świeżym i odmiennym materiałem, że osobiście przecieram oczy ze zdumienia, iż twórcom udało się coś takiego stworzyć. Mocno zastanawiam się nad tym, ile w tym realnej innowacyjności, a ile czystego przypadku. Wracając do Stoksa. Podoba mi się w nim jego gryzący się z otoczeniem światopogląd. Z jednej strony chce zrobić krok w świat Ricków, ale z drugiej strony jest tym tak żywo przerażony, że niezwykle intensywnie przewartościowuje on swoje postępowanie. Widać iż waży to co dzieje się wokół niego, zastanawiając się ile z tego może wziąć na siebie i czy w ogóle to udźwignie. W jego przypadku ponownie wróciliśmy do momentu skontrastowania moralności (choć jak wiadomo lekko nadszarpniętej) z brutalnością apokalipsy, czego jak wiadomo nie było od dawien dawna. W przypadku Gabriela potwierdza się to co zawarłem w swoim artykule. Dla widza bardziej atrakcyjnym jest kontrast odmienności, aniżeli usilne zgrywanie upierniczonego świata z jeszcze bardziej upierniczonym charakterem bohatera.

dnia: 05 Styczeń, 2015, 19:14:49 11 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Druga połowa sezonu 5

Ja jeszcze przyjmuję opcję, że to będzie wejście postaci granej przez Breckenridge. W końcu przefarbowała się na blond w ostatnim czasie.

dnia: 04 Styczeń, 2015, 12:57:46 12 Świat Zombie / Twórczy Kącik / Odp: Rysunkowo.

Kiedyś rysowałam bratanicy zwierzątka  :swelol:


To tyle jeśli chodzi o mój "talent" plastyczny : D

dnia: 03 Styczeń, 2015, 16:07:33 13 The Walking Dead Serial / Postacie / Odp: Daryl Dixon

Cytuj
Ja tam nie wiem gdzie Wy widzicie utratę ''jaj' u Ricka i Daryla.

Zacznijmy od tego, że Rick nigdy nie miał jaj. Od samego początku nie potrafił wziąć na swoje barki konsekwencji własnych czynów, obarczając nimi wszystkich w około. Na początku zamotany w swoim górnolotnym światopoglądzie, którego nie umiał przełożyć na rzeczywistość, a następnie zagubiony w ricktaturze nad którą nie miał żadnego panowania. Jak na lidera, to wypada gorzej niż źle, a lista rzeczy godnych uwagi zamyka się w kilku sztukach, które można policzyć na palcach jednej ręki. Grupę doprowadza na skraj wytrzymałości, przy czym winę za niepowodzenie zrzuca na każdego w około, ale nie na siebie samego. Obecne zyskuje jedynie na bezwzględności, ale prawdziwych cohones to on nigdy nie wyhoduje.

Natomiast Daryl, to swoje jaja stracił z chwilą stanięcia po prawicy Ricka czyli wraz z odcinkiem "Bedside the Dying Fire". Ślepe podporządkowanie się jego woli doprowadziło do tego, że Dixon wymazał u siebie jakiekolwiek pokłady racjonalności, przepływając przez wszystkie wydarzenia jak dziecko we mgle. Obecnie nie widzi najbardziej wyeksponowanych spraw, przez co zachowuje się jak idiota.

A co do samego Dixona. Czy ktoś w ogóle wierzy w to, że jego da się odratować? Skoro nie potrafili tego zrobić w trakcie motywu z Claimersami to tym bardziej nie zrobią tego, bo po prostu tego tematu nie ma jak ugryźć. Zagonili tego bohatera w ślepy zaułek.

dnia: 03 Styczeń, 2015, 12:00:25 14 The Walking Dead Serial / Postacie / Odp: Daryl Dixon

Riczita, Darlena i męskie rozmowy? Ahahahahaha  :))  Do męskich rozmów potrzeba jaj, a sorry obie panienki jajka potraciły w okolicach trzeciego sezonu i małe szanse, że im odrosną. Zwłaszcza Darlenie, bo Riczita robi za babochłopa :razz:
Jak się Siwa zajmie Darleną, to widzę, że założy mu pieluchę i przystawi do cycka jak przystało na dobrą mamkę :razz:

Nie, no nie widzę, żeby Daryl wrócił do dawnej formy. Jest cieniem samego siebie i takim pozostanie. Nie ma na niego pomysłu, bo nie można wrócić do tego jaki był kiedy i jeżył się do całej grupy. Nie ma możliwości żeby znowu zaczął to robić bo to bez sensu.
Nawet jeśli założyć, że się zbiesi po śmierci Beci i zacznie na wszystkich warczeć, to też nie będzie badassem, tylko biednym misiem, który przeżywa traumę i nie może sobie poradzić z tym, że Bećki nie uratował. Fanatyczne fanki się posikają z rozczulania nad nim, a dla innych będzie to żałosne i smutne.
Już naprawdę lepiej żeby polazł na samotną, samobójczą wyprawę i zginął. Przynajmniej może udałoby się zachować jakąś dobrą myśl o nim.

dnia: 30 Grudzień, 2014, 09:47:44 15 The Walking Dead Serial / Postacie / Odp: Daryl Dixon

Cytuj
Uważam że nie uśmiercą tak szybko Daryla. Jak napisała ostatnio koleżanka @dadzia i ktoś jeszcze , Daryl ma za sobą sporą rzesze fanów, a Ci na górze zarabiają na tym niezłe hajsy. Dużo jest teraz tzw. Fanboyów, Fanboyek(A nie Fangirls? D:) Daryla, fakt, ale nie zapominajmy że to też są ludzie którzy oglądają ten serial. A co za tym idzie? Nabijają oglądalność. Właśnie. Dużo spadło ostatnio oglądalności jeżeli by tak spojrzeć na tą połowę sezonu, a na połowy sezonów poprzednich. Pomyślcie sobie co by się stało gdyby p. Norman nagle dostał bilet na Hawaje i żegnamy? Oczywiście prócz powstania blogów pseudo fanek gdzie będą grozić że ,,schackhujom"(błędy specjalnie) wszystkie strony i portale o TWD i napadną na scenarzystę gdy ten będzie na zakupach. Oglądalność i zaciekawienie serialem , produktami, itp. spadnie do takiego stopnia że w studiu odbędzie się myślę taki właśnie dialog.:
,,- Ty patrz, Daryla zabiliśmy i oglądalność nam w cholerę spadła. Co teraz zrobimy?! ""
,, - Hmm. Mam dwa pomysły. Albo magicznie go ożywmy i powiemy że miał kamizelkę kuloodporną albo inny cuś, albo dodajmy jego klona , kolejnego badassa z zarostem i uwaga, żeby nie był to całkowicie klon Daryla damy mu Łuk zamiast Kuszy i na imie Faryl Hixon!"
,, - Doskonały pomysł! Ty to jesteś jednak dobry!"
Oba pomysły myślę że absurdalne.

Uzależnianie popularności TWD tylko i wyłącznie od Daryla jest największym absurdem z jakim może kojarzyć się ten serial. Zgadzam się z tym, że Dixon ma dużo fanów ale nie są oni w ilościach wielu milionów. To jest raczej niewielki procent z całości.  Tym bardziej zatem nie uwierzę w to, że odbije się to szerokim echem na popularności serialu. Co toto nie. Machina napędzająca hype jest o wiele bardziej złożona niż to się na pierwszy rzut oka wydaje i sam Daryl jest jedynie niewielką częścią całości. To raz.

Dwa, oglądalność serialu zmniejszyła się o niecałe 2.5mln widzów w porównaniu z "No Sanctuary" więc jest to niewielki spadek, który zamyka się w 16%. Większych skoków pod tym względem nie ma co się spodziewać. W poprzednich sezonach spadki również zamykały się w od 10% do maks 20% względem widowni maksymalnej, co jest rzeczą naturalną przy długoterminowej emisji kilkunastu epizodów w serii. Nie wyolbrzymiajmy zatem tego faktu do bóg wie jak wielkich rozmiarów i już tym bardziej nie podciągajmy tego pod wizję potencjalnej śmierci Daryla i kolejnego drastycznego spadku, bo to po prostu mija się z celem i w mojej opinii jest dość mocno kuriozalne, biorąc pod uwagę obecny stan TWD na rynku serialu telewizyjnych.

Trzy, odejście Daryla wiąże się z potencjalnym spadkiem widowni zamykającym się w ilości do maks miliona. Serial oglądają widzowie w przedziale wiekowym od 18 do 40 kilku lat i w życiu nie uwierzę, że osoby z takim wiekiem swoje oglądanie uzależniają od jednej postaci. W tym serialu padło już tak wiele równie popularnych bohaterów i jak dotąd żadnego większego krachu nie zanotowano. Poza tym, dla AMC sukcesem jest utrzymanie widowni nawet na poziomie 5mln i w razie aż tak dużego spadku, serial nadal będzie leciał. O ile się nie mylę, o wiele bardziej cenione Breaking Bad zaczynało z ilością prawie 2mln i mimo wszystko na rynku utrzymało się przez 5 sezonów.

Cztery, obecnie kreowana popularność Daryla to nic innego jak lecenie na stanie wykreowanym za czasów pierwszego i drugiego sezonu. Buszując po sieci, już nieraz przekonałem się, że teraźniejszy obraz tego bohatera jako najlepszego jest mocnym naciągnięciem rzeczywistości, które uprawia AMC wraz z twórcami serialu. Tak się składa, że Daryl na dzień dzisiejszy króluje we wszelkich notowaniach pt. "do odstrzału", a prawdziwych pochwał lub docenienia jego rozwoju to ze świecą szukać. Jedynie zagorzali fani, którym imo jest niewiele w mediach w stosunku do całej reszty, nadal bezkrytycznie patrzy na jego osobę.

Pięć, Daryl jest jedynie niewielkim procentem z wpływów jaki AMC uzyskuje z TWD. Kiedy czytam określenia jako to jest "kurą znoszącą złote jaja" to nie wiem czy mam się śmiać czy może płakać. Nie bierzcie tego do siebie, ale takie brednie może pisać jedynie osoba, która najzwyczajniej w świecie ma znikome pojęcie o całym funkcjonowaniu serialu. Ta machina jest tak złożona, że sam Daryl ginie w natłoku całej reszty i prawdziwym źródłem kasy jest tylko i wyłącznie dla Normana, który czerpie grupy hajs za autografy rozdawane na conach. Przede wszystkim, źródłem forsy jest emisja TWD na kanałach FOX na całym świecie. Sama stacja uzyskuje zyski rzędu stu kilkunastu milionów z samych Stanów nie licząc całej reszty. 30 mln to wpływy z promocji Georgii. Dalej mamy oficjalne panele, spotkania z obsadą mającą spopularyzować serial. Na dzień dzisiejszy, nawet usunięta już obsada działa na gruncie wypromowania TWD, regularnie spotykając się z fanami, pomimo tego że ich historie z AMC do najprzyjemniejszych nie należą. Wspomniane wyżej gadżety to nie tylko Daryl. To również wszyscy inni bohaterowie, których sprzedaż utrzymuje się na takim samym poziomie. Jeżeli Daryl w ciągu roku wygeneruje zysk rzędu kilkuset tysięcy to będzie dobrze, ale w milionach bym tego na pewno nie liczył. Na pewno jest sposobem promocji serialu, ale niewiele ważniejszym od Ricka, Michonne czy innych postaci. O aktorach już nie wspominając. 

Cytuj
Na Daryla nie przyszła jeszcze pora a niektórzy z was po prostu panikują i wymyślają teorie spiskowe.

Na Daryla pora przyszła już dawno, tylko scenarzyści lecą sobie w kulki i trzymają kompletne fiasko w serialu. Jak to już na wielu portalach pisali, z duetu Dixonów umarł nie ten co potrzeba.
Strony: [1] 2 3 ... 7