Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you give a Thank You to an other users.


Wiadomości - EyeInTheDark

Znamy date powrotu twd.

Post połączony: [time]19 Listopad, 2020, 19:56:44[/time]
Jednak wraca wcześniej. Na fox tydzień później.

Post połączony: 19 Listopad, 2020, 20:13:27

dnia: 16 Listopad, 2020, 16:22:59 2 The Walking Dead: World Beyond / Sezon 1 / Odp: s01e06 - Shadow Puppets

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Cytuj
Aha , czyli Siwa jest najważniejsza a dodatkowo Maggie która teraz stanie się super bohaterką , to jest żałosne .

Carol i Maggie to-zaraz obok Daryla-postaci z najdłuższym stażem w TWD. Tak naprawdę jest to trio z samych początków serialu, które stanowi jedyny łącznik między tym co było, a co jest obecnie. Także fabularnie dają poczucie kontynuacji i ciągłości historii. Nie można się zatem dziwić, że przy absencji pozostałych postaci, to właśnie oni zostają na głównym planie i dominują w centralnych wątkach historii. To normalne i logicznie.
"I czy w ogóle to źródło informacji jest wiarygodne. ;-)"

I tutaj właśnie wchodzę ja :D

"każdy z nich twierdzi, że to okaże się kinowym dziełem"

Kinowe dzieło, które zapewne do dystrybucji kinowej nawet nie trafi. Universal, który jest obecnie głównym dystrybutorem i producentem filmów o Ricku, ze względu na pandemię koronawirusa jak i zamknięcie kin, przerzuca swoje premiery w pierwszej kolejności na VOD. I niestety na chwilę obecną to samo widmo wisi nad trylogią, a przynajmniej najmocniej nad pierwszym filmem. A to oznacza, ze filmy co najwyżej obejrzymy na małym ekranie.

"Tak jak pisałem scenariusz jest już gotowy"

Scenariusz jest niby gotowy, ale Greg Nicotero który jest reżyserem pierwszego filmu jak dotąd widział tylko pierwsze szkice i nie ma pojęcia na jakim etapie jest Gimple z pisaniem. Nicotero wyraził się jedynie optymistycznie w kwestii tego, że obecny przestój i praca zdalna może wyjść na plus dla scenariusza, bo scenarzyści mogą poświęcić mu więcej uwagi. Ba, Gimple nadal zastanawia się nad niektórymi rozwiązaniami fabularnymi. Więc cóż...możemy śmiało założyć że scenariusz dalej jest jednak w powijakach, albo co najwyżej na średnio zaawansowanym poziomie.

A to z drugiej strony wcale nie dziwi. Do tej pory ze strony AMC nie padła żadna informacja odnośnie wznowienia produkcji, nie ruszył żaden kasting do żadnej konkretnej roli, zaś Gimple nadal rzuca to tu to tam jakieś zaszyfrowane wiadomości, nieudolnie próbując podtrzymać hype. Mimo rzekomo już "gotowego" scenariusza nadal nie mamy nawet krótkiego zarysu fabuły pierwszego filmu. A przecież wiadomo, że AMC z wielką chęcią by się czymś takim pochwaliło (zawsze to robili, zarówno przy TWD jak i FTWD)

"Ciekawe jak bardzo rozwiną wątek Ricka w 11 sezonie."

Pewnie nie rozwiną wcale. Jak dotąd jedynym znanym źródłem, które donosiło o rzekomym wątku Ricka w sezonie 11 był serwis "We Got This Covered", które....jak się okazało po ich poprzednich newsach o spin-offach, jest totalnie niewiarygodnym clickbaitowym serwisem.

"Dowiedziałem się, że obóz do którego trafił Rick to miejsce, w którym chcą wynaleźć lek, jest tam bezpiecznie i dobrze, ale... no właśnie ale... tutaj rozmówca uciął temat"

O tym też donosiło jedynie We Got This Covered, dodając jednocześnie info o rzekomym wątku testów na zombie i innych cudach na kiju. Niemniej ze względu na totalną niewiarygodność WGTC, nie brałbym tej informacji zupełnie serio.

A teraz podsumowując- na dzień dzień dzisiejszy wiemy tyle, że nie wiemy nic. Jak dotąd nikt z bezpośredniego otoczenia AMC i ekipy odpowiedzialnej za filmy, nie podał do wiadomości publicznej żadnych konkretów. Produkcja dalej jest w fazie preprodukcji i na chwilę obecną nie zanosi się by uległo to zmianie.

Biorąc pod uwagę to, jak powoli idą sprawy związane z preprodukcją  i jak stopniowo maleje hype na trylogię, skończy się to raczej na pułapie telewizyjnego wydarzenia, a nie pełnoprawnego kinowego filmu. Gimple po prostu przewartościował chęć zobaczenia Ricka na wielkim ekranie, po drodze licząc, że filmy przyciągną jeszcze nową widownię i fanów (co jest samo w sobie absurdalnym założeniem).

Dodam jeszcze, ze za możliwym fiaskiem trylogii przemawia to jak Gimple próbuje sterować i rozwijać całe uniwersum. Mija dobre kilka lat odkąd dostaliśmy pierwsze info o CRM, zaś typ nie ma bladego pojęcia jak to pociągnąć. Po drodze zaliczył wtopę z wprowadzeniem motywu do Fear, zaś planowane TWD:WB zapowiada się jako kolejny mało ekscytujący event, który co najwyżej może liczyć na średnio umiarkowany odbiór. Tytuł jest na tyle niepewny że jego premierę z kwietnia trzeba było przełożyć na jesień, żeby można było to połączyć z finałem sezonu 10.

Serwis Comicbook.com donosi, że finał sezonu 10 będzie miał premierę prawdopodobnie dopiero w czwartym kwartale 2020. S10E16 poprzedzi tym samym premierę spin-offu TWD:World Beyond, które z powodu pandemii COVID-19 zostało przeniesione z kwietnia na jesień obecnego roku. Wszystko wskazuje na to, że AMC chce wyemitować finał S10 i premierę WB w tym samym dniu, podobnie jak to miało miejsce w przypadku finału S8 TWD i premiery S4 FTWD podczas eventu "Survival Sunday".

Oznacza to również, że 11 sezon TWD zobaczymy dopiero w 2021, prawdopodobnie również jesienią.

Dodatkowo, wydarzenia te zostaną poprzedzone emisją 6 sezonu Fear The Walking Dead, które według aktorki Danay Garcii wróci na ekrany w sierpniu tego roku (niemniej nie zostało to jeszcze przez samo AMC).
Cytuj
Obawiam się, że skoro do tej pory nie było oficjalnej informacji o powodzie odejścia, to raczej już nikt się nie wypowie.

Przecież oficjalnie powody są znane już od dawien dawna. Cohan podeszła do rozmów celem renegocjacji wysokości gaży bo spośród głównej obsady jako jedyna nie dostała podwyżki (a taki Lincoln, Reedus czy McBride wynegocjowali horrendalnie wręcz wysokie gaże). AMC się nie zgodziło na jej roszczenia bo uważali, że są przesadzone (a to był jeszcze okres kiedy nic nie zapowiadało że skład serialu tak drastycznie ulegnie zmianie) i z tego względu aktorka odeszła na czas 9 i 10 sezonu.

AMC po prostu było zbyt pewne siebie i nie przewidziało, że w następstwie raptem roku straci dwie największe gwiazdy show czyli Lincolna i Gurirę. Ponieważ TWD zaczęło się na ten czas wykrwawiać  pod względem nazwisk w obsadzie, szybciutko polecieli do Cohan błagać ją o powrót. Podejrzewam, że skoro Lauren wraca do serialu to zaoferowano jej pieniądze na tyle wysokie, że była usatysfakcjonowana. Plus, od razu wylądowała w "main cast" zastępując miejsce starej gwardii. To nie jest akurat żadna tajemnica, ani tym bardziej plotka.

Na fakt odejścia Cohan z TWD wpłyną również jeszcze jeden czynnik- w momencie gruchnięcia wiadomości o tym, że ma opuścić AMC, stała się "hot" nazwiskiem na rynku i z marszu zaoferowano jej scenariusze kilku różnych seriali w dużo bardziej topowych stacjach. Miała zatem komfort wyboru i nie groziła jej wizja bezrobocia. To, że wybrała źle bo "Whiskey Cavalier" spadło po pierwszym sezonie to już inna strona medalu. Podejrzewam jednak, że gdyby wybrała inaczej i jej nowy serial dostał kolejne serie, to do TWD już by nie wróciła. Także AMC i tak może uważać się za niezłych farciarzy po wtopie jaką wcześniej walnęli.
Były te materiały już na forum, ale dzięki za wrzutkę :)
Strony: [1]