Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you give a Thank You to an other users.


Wiadomości - Turysta10

dnia: 07 Październik, 2015, 11:09:37 1 Fear The Walking Dead / Sezon 1 / Odp: S01E06 The Good Man - wrażenia

Cytuj
Chyba normalnym jest, że prościej jest zlikwidować sztywniaka jeśli jego ciało rozkłada się kilka lat niż na "świeżo".

Ale nie na tyle, kiedy proces rozkładu ciała jest maksymalnie spowolniony i to w dodatku do tego stopnia, że tkanki bezpośrednio wystawione na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych nie wykazują całkowitego obumarcia do dwóch lat od wybuchu epidemii. Nie ukrywajmy, ale w TWD twórcy kompletnie zawalili ten aspekt a już zabicie trupa jedynie niewielkim kopniakiem czy też zamachem łańcuchem to czysty absurd. W tak obranych warunkach, już sam kościec który jest zresztą najbardziej wytrzymałą strukturą anatomiczną powinien być sporą przeszkodą w eliminacji zagrożenia. Miejmy na uwadze to, że patogen w tym uniwersum jakby nie patrzeć konserwuje ciało i to w wyjątkowo zasadniczym stopniu więc w żadnym wypadku nie można tego przyrównać do normalnych warunków rozkładu. Także czepianie się jest jak najbardziej uzasadnione. 
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Zaraz obejrzę, ale to co już teraz przykuło moją uwagę, to że miało być 90 minut, a jest 60. Wyjdzie jeszcze druga część tego odcinka czy jak?

90 z reklamami ;)
Tak jak normalne odcinki są niby 'godzinne' a naprawde 44 min plus reklamy.

dnia: 03 Marzec, 2015, 17:39:59 3 The Walking Dead Serial / Sezon 5 / Odp: S05E12 Remember - wrażenia

Odcinek był wspaniały. Strasznie przypadł mi do gustu. Równie dobrze tak właśnie mógłby się zakończyć serial. Grupa powraca do normalnego życia wśród innych ludzi. Deanna to świetna babka. Kupiła mnie całkowicie. W końcu jakiś wyrazisty, fajny charakter. Jessie wydaje się być spoko, dobrze wygląda z Rickiem, choć ja bym go najbardziej widziała z Michonne. Ciekawy pomysł z tym filmowaniem rozmów, dobrze, że twórcy na to wpadli. W tym odcinku rozwaliło mnie wiele rzeczy m. in. Carl i jego reakcja na słowa rówieśników. Jego postać może się jeszcze rozwinąć. Coś czuję, że chłopak w końcu się zakocha xD Zawiedli mnie tylko synowie Deanny, no ale nie wszyscy mogą być idealni. Interesująca wydaje się być postać męża Jessie, gościu nie wydał mi się sympatycznym, kochającym mężem choć pojawił się tylko na chwilę. Rick może z nim zrobić porządek  :P No i Michonne jako glina wraz z Rickiem! To dopiero będzie ciekawe ^^
9/10

dnia: 03 Marzec, 2015, 16:55:36 4 The Walking Dead Serial / Sezon 5 / Odp: S05E12 Remember - wrażenia

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Dokładnie , też Mi się wydaje że zTą Dziewczynką jest coś nie tak i jeszcze tytuł komiksu " Wolf fight " .
Może być z ekipy która zniszczyła miasteczko Noah. Znajdowały tam się napisy o wilkach, może ta grupa zastąpi komiksowych szeptaczy, ale na to trochę za wcześnie.

dnia: 29 Styczeń, 2015, 19:49:43 5 Świat Zombie / Z Nation / Odp: Z Nation

Szukając dzisiaj jakiś wzmianek o drugim sezonie, wszedłem pierwszy raz na strone Z nation i zobaczyłem taka mapkę podróży co mi się badzo spodobało. W TWD takie coś by nie przeszło bo oni chodzą w kółko.
I oto mapka ; Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Mimo tego, że do drugiej połowy S4 mamy jeszcze dwa pełne miesiące to już teraz w Internecie krąży kilka, a nawet można powiedzieć że kilkanaście informacji które nakreślają nam w bardzo szczegółowy sposób to z czym będziemy się zapoznawać od 9 lutego 2014 roku. Na spoilery te natknąłem się przy okazji przeglądania kilku stron i wydaje mi się, że warto je tutaj zamieścić bo pewnie większość z Was nie ma do takich informacji wglądu (choć mogę się mylić) i chciałaby je zobaczyć. No przynajmniej mam na myśli osoby, którym zdradzanie fabuły niestraszne. Przechodząc jednak do meritum, czyli co dostaniemy na przestrzeni odcinków 9-16 (chcę zaznaczyć, iż nie wszystko to może okazać się prawdą, jednakże wygląda to na realny obrót sprawy):
-epizod 9 (jeszcze nie zatytułowany) będzie "centrykiem" w pełni oddanym Carlowi. Rick też swoje zadanie odegra, ale nie będzie to czymś nadzwyczaj ważnym jak dotychczas. Najprawdopodobniej reszta bohaterów oraz to co będzie się z nimi działo zostanie w pełni pominięte na rzecz zekranizowania materiału stricte komiksowego. Dodatkowo spotkają oni jakąś znajomą twarz. Będzie to albo Morgan albo Carol, choć szala prawdopodobieństwa przechyla się w stronę tego pierwszego. Poniekąd dostaniemy również rzut na stan więzienia i to co się z nim stało, ale stanowić to będzie jedynie krótką sekwencję wprowadzającą.
-odcinek 10 przeznaczony jest do wprowadzenia Abrahama, Eugena oraz Rosity.  Coraz częściej mówi się o zaczerpnięciu z komiksu wątku drugiego pojawienia się farmy Hershela. Spekulacje te pojawiły się po tym, jak Scott Wilson nieznacznie wspomniał o możliwości takiego motywu w niedawno udzielonym wywiadzie. W odcinku tym nastąpi również pierwsze połączenie się rozbitej grupy więziennej. Wrócą do siebie grupa Maggie oraz Glena co tym bardziej potwierdza możliwość pojawienia się farmy.
-odcinek 11 skupi się na grupie dowodzonej przez Glena oraz będzie kontynuował wątek sabotażu i morderstwa Karen wraz z Davidem. Biorąc pod uwagę fakt, iż dołączenie Carol do tej grupy jest raczej niemożliwe, to Peletier najprawdopodobniej nie jest odpowiedzialna za wspomniane wyżej morderstwa.
-na przestrzeni odcinków 10-11 do połączonej grupy Maggie oraz Glena dołączą się Daryl oraz Beth
-Judith przeżyła atak na więzienie ponieważ została zabrana przez Lizzie oraz Mikę
-Powrót Carol oraz Morgana nastąpi na pewno przed końcem sezonu, a już w szczególności przez odcinkiem 15
-odcinek 11 to znalezienie Aleksandrii przez grupę Maggie i Glena. Nie wiadomo jednak czy w tym czasie uda im się odnaleźć jeszcze Ricka wraz z Michonne. Jest duże prawdopodobieństwo, że bohaterowie ci wraz z pobocznymi będą zdani do końca sezonu na samych siebie
-odcinki od 11 do 15 mogą być ekranizacją motywu komiksowego jakim jest przedarcie się kilkutysięcznej hordy zombie w obręb nowej osady
-odcinek 15 ma być wprowadzeniem do serialu Negana, co byłoby nie tylko wyjaśnieniem komunikatu radiowego z czwartego epizodu ale zarazem największym clifhangerem sezonu.
-nie wiadomo co stało się z Lilly. Możliwe iż twórcy wykorzystają tutaj rozwiązanie komiksowe, czyli nie będą zagłębiać się w jej dalszą historię skupiając się w ten sposób na Tarze i jej tragedii po stracie siostry oraz kochanki
-odcinki od 9 do 16 będą oscylowały wokół grup:
1. Rick i Carl (plus Morgan lub Carol)
2.Michonne i Tara
3.Bob, Sasha, Maggie, Tyreese, Lizzie, Mika, Luke, Molly, Judith (Sasha oraz Bob nawiążą w tym czasie romans)
4. Daryl i Beth
5. Glen wraz z całym "autobusem" plus dodatkowi bohaterowie epizodyczni

Tak nam się to mniej więcej plasuje o ile \ tak nam się tutaj rozwiną sprawy. Z jeden strony można to potraktować jako wesołą twórczość jakiegoś Gala Anonima, ale z drugiej dość sensownie to wygląda jeśli spojrzymy na to co dał nam chociażby odcinek "Too Far Gone". Gdzieniegdzie pojawiają się jeszcze informacje, iż w drugiej połowie dostaniemy w pełni retrospekcyjny odcinek poświęcony Andrei i je relacji z Michonne, z racji tego iż nasza Ninja ponownie jest w terenie z inną bohaterką. Wynika to z faktu nie tylko nakierowania widzów na taki obrót sprawy przez samego Gimple, ale również obecności Holden na planie TWD kilka tygodniu temu. Pytanie jednak czy była tam w pracy czy tylko z wizytą?

dnia: 14 Listopad, 2013, 22:51:16 7 Świat Zombie / Survival Zombie / Odp: Miejsce

Gdyby nie to, że szpitale są tak naprawdę idealną wylęgarnią dla zombie, to obstawiałbym właśnie szpitale, zwłaszcza te starsze, budowane jeszcze przed wojną, albo tuż po wojnie. Swego czasu będąc właśnie w odwiedzinach w jednym z takich szpitali w Warszawie, miałem okazję obejrzeć go, że tak powiem od wewnątrz i robi niesamowite wrażenie. Mówię o szpitalu Dzięciątka Jezus na Lindleya. Ogrodzony dwumetrowym ceglanym murem, w środku również ceglane budynki tworzące małe miasteczko. Nie wiem dokładnie, ale widziałem tylko dwie bramy. Okna budynku głównego na parterze, mają kraty. W środku mogłoby się pomieścić kilkaset osób, byłoby nawet miejsce na ogródek, a nawet jakieś zwierzaki (chyba).
Miejsce super, tylko jak pogonić te setki sztywnych, które by się tam wylęgły?
Bob się pewnie dopiero co dowiedział o teorii jednego czarnego w obsadzie.

dnia: 22 Październik, 2013, 21:52:13 9 The Walking Dead Serial / Sezon 4 / Odp: S04E02 Infected - wrażenia

Cytuj
Jeśli ktoś oglądając serial i widząc tą scenę myśli "a co kurna robiła reszta, he?!" zamiast skupić się na tym, co widzi - czyli zdruzgotanego Tyreese'a, to naprawdę taki widz traci całą przyjemność z oglądania serialu. No właśnie, serialu, który nie obędzie się bez mniejszych nieścisłości. Wytykajmy co większe, ale łapie się za głowę, gdy ktoś zarzuca ?brak zachowania podstaw bezpieczeństwa przez grupę więzienną" (tak, tak tomb, to do Ciebie). Jeśli wszystko byłoby cacy no to, jak może coś dziać się w więzieniu. Nie zachowali bezpieczeństwa, nie usłyszeli zombiaka (co równie dobrze mógłbym uzasadnić, a co) ale dzięki temu zobaczyliśmy rewelacyjną scenę z udziałem zombiaków w więzeniu. Początek był naprawdę klimatyczny i to się liczy.

Tekst jest zapewne  (nawet nie zapewne, ale na pewno) w pełni umotywowany moim stanowiskiem względem odcinka, więc się co nieco wypowiem. James, a skądże masz pewność, że nie czerpałem przyjemności z odcinka? Otóż czerpałem i to wielką, bo pierwszy raz od dobrych kilku epizodów dostałem materiał pod analizę. Uważasz, że od razu skupiłem się na tych wszystkich elementach? Nie. Jest to wynik dwukrotnego obejrzenia "Infected". Ktoś może uznać to za głupotę, no ale ja tak właśnie robię. Najpierw analizuję fabułę, a później bohaterów i wykonanie odcinka. Wierz mi, naprawdę czytałem już wiele oraz oglądałem już wiele i wiem, że przywiązanie do szczegółów jest bardzo ważnym czynnikiem. Ważna jest zarówno zawartość jak i opakowanie. Jeżeli to "opakowanie" szwankuje to i zawartości na tym ucierpi. Mówisz, że czepiam się braku zachowania bezpieczeństwa. Problem w tym, że ten aspekt wpływa na zidiocenie bohaterów, co już nie raz wytknęli inni widzowie. Jeden z nich dobrze powiedział, że w przerwach między sezonami postaci to mistrzowie survivalu, a gdy już przychodzi regularny materiał to zachowują się jak świeżaki. Nigdy nie jest tak, że rzucam stwierdzeniem od tak sobie. Zawsze staram się to odnieść do innych aspektów. Mimo wszystko przy tym zapominasz o jednej rzeczy, a mianowicie, że dostrzegłem zarówno efektywność sekwencji jak i suspens i wielopłaszczyznowość odcinka, co chyba dość mocno w recenzji podkreśliłem, nieprawdaż? Czy nie są to pozytywne reakcje na odcinek? Jak już mówiłem, oglądałem naprawdę wiele, ale TWD jest istny ewenementem w kwestii niekonsekwencji twórców i poziomie niedoróbek. Początkowo to wszystko tolerowałem, argumentując to nową i dość ambitną tematyką, no ale czwarty rok z rzędu? I to jeszcze ciągle powtarzające się elementy. Z tego co mówił Kirkman wyciągnęli wnioski z poprzednich sezonów.

Nadmienię tutaj jeszcze, że obecnie oglądam równocześnie zarówno TWD jak i Hannibala, Mad Men, Chirurgów czy AHS Coven i rozjazd w jakości pomiędzy trupami a pozostałymi serialami jest tak wielki, że sam osobiście łapię się za głowę. Zbliżone budżety, podobna ambicja twórców, chęć stworzenia czegoś naprawdę innowacyjności to jedne z wielu elementów cechujących przynajmniej w zamierzeniu wszystkie te tytuły. Pytanie zatem, dlaczego tylko w pozostałych da się to w pełni zrealizować? Nie chcę nawet mówić o podejściu twórców do kwestii obsady. W każdym z wyżej wymienionych seriali shworunnerzy zabiegają o jak najgorętsze i najlepsze nazwiska. Tam Bates, tu Mikkelsen, gdzieś się Fishburn i Lange przewijają, z mniej znanych Conroy, Pompeo, Hendricks, Demspsey czy Oh . Co najważniejsze jak najdłużej chcą ich zostawić. A co mamy w TWD? Pierwsze dwa sezony to kompletowanie naprawdę przyzwoitej obsady, a później zjazd z w dół. Poza Morrisseyem i Green nie ma nikogo dobrego.

dnia: 12 Październik, 2013, 18:53:33 11 The Walking Dead Serial / Ogólnie / Odp: Wpadki The Walking Dead

Nie wiem czy już to było, ale w trzecim sezonie w piątym odcinku, gdy w Woodbury była ,, impreza ", to Merle bił się chyba z Martinezem. Obok stał facet, który ,, spuszczał " trupy. Gdy ponownie ,, spuścił " jeden trup przeszedł koło niego i szedł na Merla i Martineza, a przecież trupy chwytają ludzi, którzy są w ich otoczeniu. Czyli trup powinien złapać tego gościa obok.

Nie wiem czy zrozumiane :)

dnia: 23 Wrzesień, 2013, 18:37:17 12 The Walking Dead Serial / Artykuły, newsy, galerie / Odp: Ciekawostki

-Andrew Lincoln wszedł na plan na dzień po urodzeniu się jego drugiego dziecka. Zrobił to po to po kilkunastogodzinnym oczekiwaniu na poród i jeszcze dłużej bezsenności co maksymalnie go wyczerpało, a to wszystko po to by uwierzytelnić stan zdrowia Ricka po kilkutygodniowej śpiączce.

-Laurie Holden oraz Jon Bernthal znali się na długo przed wspólną pracą na planie The Walking Dead. Obydwoje trenują boks na tej samej sali gimnastycznej.

-The Walking Dead jak dotąd obsadzone zostało, aż szcześcioma aktorami/aktorkami którzy/które występowały w więcej niż jednym filmie Franka Darabonta. Są to:
    -Laurie Holden (Majestic, Mgła, TWD)
    -Jeffrey DeMunn (Zielona Mila, Skazani na Shawshank, Majestic, Mgła, TWD, Mob City)
    -Mellisa McBride (Mgła, TWD)
    -Sam Witwer (Mgła, TWD)
    -Juan Gabriel Pareja (Mgła, TWD)
    -Andrew Rothenberg (TWD, Mob City)

-zmiany scenerii w trzecim sezonie The Walking Dead, z letniej na jesienną wynikły z częstego wstrzymywania planu zdjęciowego przez Glena Mazzarę, który gęsto zmieniał naprędce scenariusze, lub nawet nie miał pomysłu jak poprowadzić fabułę. Stąd dwa ostatnie epizody takie jak "Prey" i "Welcome to The Tombs" czasowo ulokowane są końcem października, a początkiem listopada.

-podczas kręcenia materiału do czwartego sezonu The Walking Dead, jeden ze statystów grający zombie został potrącony przez samochód służący jako element scenografii, ze względu na jego wadliwy mechanizm. Na całe szczęście wszystko skończyło się bez większych szkód i statysta szybko wrócił do pracy.

-Greg Nicotero (producent wykonawczy odpowiedzialny za efekty specjalnie) wcielił się na przestrzeni trzech sezonów, więcej niż pięć razy w rolę zombie, z czego trzykrotnie został zabity przeze Andreę, czyli postać odgrywaną przez Laurie Holden. Chciał odgrywać sceny razem z aktorką, ze względu na spory ich dynamizm jak i jego prywatną sympatię do Laurie.

-"The Walking Dead" jest jak na razie jedynym filmem o zombie, który zdobył nominację do prestiżowej nagrody Złote Globy. Miało to miejsce w 2010 roku

-z racji dużej popularności serialu "The Walking Dead" założona została plotkarska strona o nazwie "Pudelek Zombie" w której fani uświadczą jakże "wciągających" artykułów poświęconych chociażby stateczności Lori w kwestii zmiany ubioru. Niestety jednak, strona nie cieszyła się na tyle wysokim zainteresowaniem by przetrwać. Ostatni wpis pochodzi z listopada 2012 roku.

-Serialowy Glenn ma takie samo pochodzenie jak aktor, który się w niego wciela czyli Steven Yeun. Obydwoje są z Korei.

-Glenn jest jedynym bohaterem uniwersum, który pojawił się w praktycznie każdej formie. Mamy komiks, serial oraz grę.

-W grze TWD: Survival Instinct twórcy zaimplementowali jeden easter egg. Daryl na swojej drodze spotyka mężczyznę poszukującego swoje dwie córki Andreę oraz Amy. Dowiadujemy się tutaj, iż mają one na nazwisko Harrison. Do tego momentu widzom nie dane było tej informacji poznać.

-w trzecim sezonie cała obsada, za wyjątkiem Beth, dostała promocję do regularnej obsady. Z tego wynika iż Emily Kinney miała taką samą pozycję, co statyści odgrywający mieszkańców Woodbury. Figurowała w serialu na pozycji gościnnego występu.

-Glen dwukrotnie został porwany w serialu i jak na ironię tyczy się to jednej postaci. W pierwszym sezonie poszedł na poszukiwania Merla, w efekcie czego trafił w ręce Vatos, a w trzecim natomiast został uprowadzony bezpośrednio przez starszego Dixona.

-postać Andrei co finał sezonu stawiana była w sytuacji na "ostrzu noża". Raz została do ostatnich minut w CDC, drugi raz uciekała z farmy oblężonej przez szwędaczy, trzeci raz trafiła do pokoju tortur Gubernatora. Niestety jednak, nie udało jej się ostatnim razem ujść z życiem.

-Laurie Holden była cenioną aktorką w obsadzie TWD. Oto co mówił o niej chociażby Greg Nicotero: "Kiedy raz nakręcisz scenę z Laurie, wiesz że nie musisz robić tego ponownie"

-postać Morgana miała zostać ponownie wprowadzona do serialu w trakcie trwania drugiego sezonu, jednakże z racji zawirowań na drodze Darabont-AMC nie udało się dopasować terminów, w efekcie czego James zajął się nowym projektem

-Frank Darabont ogłosił odejście z "The Walking Dead" dwa dni po tym, jak w lipcu promował serial podczas zjazdu Comic Con

-według pierwotnego scenariusza aktorka Emma Bell wcielająca się w postać Amy miała powrócić w kilku epizodach drugiego sezonu, z racji chęci wprowadzenia idei flashbacków. AMC zrezygnowało z tego pomysłu oceniając go jako zbyt kosztowny.

-jedynie 10, z 20 wyjściowych komiksowych bohaterów składających się na pierwotną grupę jest w pełni zaadaptowanych do serialu. Są to Rick, Lori, Carl, Andrea, Amy, Jim, Dale, Glen, Carol, Sophie.

-po trzecim sezonie wszystkie damskie postaci pochodzące z pierwotnej grupy z Atlanty zostały uśmiercone. Ze składu Lori, Andrea, Amy, Jaqui, Carol, Sophia, Miranda ostała się tylko i wyłącznie Carol. W komiksie natomiast jest to Andrea.

dnia: 17 Sierpień, 2013, 21:09:57 13 The Walking Dead Serial / Artykuły, newsy, galerie / Odp: Ciekawostki

Z ciekawostek wrzucam to: ;)

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

dnia: 24 Lipiec, 2013, 16:52:44 14 The Walking Dead Serial / Artykuły, newsy, galerie / Ciekawostki

Jeżeli macie jakieś ciekawostki na temat serialu lub obsady to zapraszam do podzielenia się z nimi.Oto kilka, które znam D: :
1.W pierwszym sezonie "The Walkig Dead" ani razu nie pada słowo "zombie".

2.Postać doktora Edwina Jennera, która pojawia się w epizodycznej, aczkolwiek dość ważnej roli, to hołd złożony pewnemu brytyjskiemu badaczowi. Edward Jenner był twórcą pierwszych szczepionek przeciw ospie. Dzięki swemu odkryciu zrewolucjonizował metody zwalczania wielu chorób zakaźnych.

3.Aktorzy wcielający się w postacie zombie musieli przejść intensywne szkolenia, podczas których uczono ich jak poruszać się oraz chodzić niczym prawdziwe (!) żywe trupy.

4.W serialu pojawiają się papierosy firmy Morley. To stworzona przez filmowy przemysł marka, która wielokrotnie pojawiała się już na dużym i małym ekranie

5.W świecie "The Walking Dead" na jednego żywego człowieka przypada aż 5000 umarlaków

6.Ostatni odcinek drugiego sezonu obejrzało 9 milionów widzów! To nowy rekord w historii telewizji kablowej. Wcześniejszy należał do... pierwszego odcinka tej serii "The Walking Dead" (7,3 miliona widzów!)

7.Specjaliści od krwawych efektów prześcigają się w pomysłach - Flaki jednego z zombiaków zabitych przez Daryla wykonane zostały z żelek i podartej damskiej bielizny owiniętej w nylonowe pończochy.

8.Rick Grames pochodzi z nieistniejącego w rzeczywistości miasta King County. To hołd złożony mistrzowi książkowego horroru - Stephen'owi Kingowi, który jest bliskim przyjacielem twórcy serialu - Franka Darabonta (reżyser ten zekranizował już kilka dzieł Kinga m.in. "Skazanych na Shawshank" i "Zieloną Milę")

9.Lew Temple - aktor grający postać Axela - był kiedyś profesjonalnym, pierwszoligowym baseballistą

10.Scott Wilson dostał się do obsady serialu dzięki swojej matce. Mająca 90 lat staruszka była wielką fanką pierwszego sezonu "The Walkig Dead" i namówiła swojego syna do stawienia się na castingu do roli Hershela.

11."The Walking Dead" to serial, w którym pada najwięcej trupów w historii. O ile oczywiście uśmiercanie zombie można w ogóle nazwać zabijaniem... Średnio w każdym odcinku pada około 38 trupów.

12.Merle to kawał sukinsyna. Również i Michael Rooker - aktor, który wcielił się w tę postać, zalazł za skórę przypadkowym świadkom tworzenia serialu. I to całkiem przypadkiem. W pierwszym sezonie Merle oddaje kilka strzałów na dachu budynku. Przechodnie nie zdawali sobie sprawy z tego, że kręcony jest film i wpadli w panikę myśląc, że celuje do nich snajper. Na miejscu pojawiły się oddziały SWAT. Całe zamieszanie skończyło się na szczęście bezkrwawo...

13.W trzecim sezonie serialu padło 17 ludzkich ofiar, z czego jedynie 3 były zasługą zombie. Reszta zginęła w wyniku porachunków pomiędzy całkiem żywymi bohaterami serialu.

14.Daryl Dixon nie ma swojego komiksowego odpowiednika. Frank Darabont stworzył tę postać po tym, jak poznał Normana Reedusa. Aktor pojawił się na przesłuchaniu do roli Merle'a (który również nie pojawił się na kartach komiksu).

15.Carl Grimes nosi koszulkę z łapą (niedźwiedzia albo psa, nie pamiętam dokładnie), dotyczy ona innego komiksu Kirkmana

16.Sarah Wayne Callies w "Talking Dead" powiedziała,że Lori zawsze postrzegała ciążę z Judith jako wyrok śmierci, ale ostatecznie postanowiła urodzić córkę.

17.Jeżeli ojcem Judith rzeczywiście był Shane, to dziewczynka urodziła się jako sierota.

18.Carl jest drugą postacią, zaraz po Ricku,który zagrał w największej ilości odcinków.

 
Ewangelia wg św. Jana

"Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia, ci którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia" (J 5, 29)A z odcinka ?Ain?t A Judas? Ewangelia św. Mateusza

?Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.? (M 5, 29-30)

Strony: [1]