Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the topcis where you become a Thank You from an other users. (Related to the first post.)


Pokaż wątki - geekman

dnia: 26 Marzec, 2018, 15:06:25 1 The Walking Dead Serial / Sezon 8 / S08E13 - Do Not Send Us Astray

Jestem trochę zaskoczony, że lizanie ran Ricków po bitwie zajmie więcej czasu niż sama bitwa. Jednak nie traktuję tego jako coś negatywnego. Fakt, że od jakiegoś czasu serial wygląda strasznie tanio nie jest żadną tajemnicą. Więc może i lepiej, że nie silono się na jakieś spektakularne rzeczy, które i tak wyszły by komicznie przez niski budżet.

Jak na tewudowskie standardy, bijatyka wyszła nawet przyzwoicie. Na tyle przyzwoicie, że nie wyglądało to jak jakaś parodia. Oczywiście nie było też jakoś rewelacyjnie i o jakiekolwiek napięcie i emocje było niestety trudno. Mocno uwierał strasznie rwany montaż. To jak i ciemność wynikająca z nocnej pory, sprawiały, że wszystko było mało czytelne. Sam przebieg bitwy przeniesiony niemal jeden do jednego z komiksu. Trochę  postrzelali, trochę się podźgali, Zbawcy dali się zwabić w pułapkę i koniec. Znacznie ciekawsze rzeczy działy się już po bitwie.

Jedną z tych ciekawszych rzeczy było ostateczne zamknięcie etapu żądnej zemsty Tary. Ta przemiana nastąpiła trochę zbyt nagle, ale dobrze, że w ogóle nastąpiła. Dla odmiany w kontraście do Tary, Daryl znowu zaczął bardziej irytować. Ale za to ich rozmowa i nawiązania do Gubernatora i Merla były bardzo fajne. Zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony tymi wspominkami.

Drugi ciekawy wątek to Carol i Tobin. Ich romans był całkiem uroczy więc fajnie, że się do tego odniesiono. Rozmowa z Tobinem tłumaczy trochę postępowanie Siwej i sprawia, że ma ono trochę więcej sensu.

No i zostały wątki, które już tak dobre nie były. Pierwsze miejsce zajmuje tutaj zdecydowanie liderka Maggie. Jest tak fantastyczną przywódczynią, że aż dwie osoby muszą jej o tym powiedzieć. Jakby tego było za mało, jedną z nich jest łuczniczka z Królestwa, a drugą jakiś random, który zaraz po tym umiera. Ciężko to liderowanie traktować poważnie i uwierzyć w predyspozycje Maggie, gdy wszyscy mieszkańcy Hilltop to masa bezimiennych randomów. Nawet Jezus się już powoli w randoma zamienia. Gdyby ludzie z Hilltop mieli jakieś minimum osobowości to ich miłość do Maggie znacznie lepiej by działała.

Już myślałem, że po odbijaniu Ezekiela z rąk Zbawców, Morgan utrzymał względną równowagę psychiczną. Więc byłem mocno zdziwiony, gdy w tym odcinku nagle dowalono halucynacjami. Nie wiem czy miały coś symbolizować, czy były wrzucone tylko, żeby być. Tak czy inaczej jest to bardzo męczące. Mogli by już dać temu biednemu Morganowi chwilę spokoju.

Niby fajnie, że wypuszczenie Zbawców wynika bezpośrednio z wątku Henry’ego. Tylko mam wrażenie, że więźniowie zostali wypuszczeni tylko dlatego, żeby Ricki ich mogły ścigać w następnych odcinkach. No i Al pewnie przejmie rolę komiksowego Dantego, skoro został w Hilltop. Tak przy okazji, to nie jestem pewny jakim cudem ten zombiak dostał się do zagrody ze Zbawcami. Na pewno nie przez bramę bo tam cały czas stał Henry. Wychodzi na to, że jeden ze Zbawców nagle sobie umarł we śnie bez większego powodu. Trochę to naciągane.

Ciągle żądny krwi Rick jest już mocno męczący do oglądania. Już teraz widać, że jego przemiana nie będzie miała zbyt wiele sensu. Zgon Korala nic w tej kwestii nie pomoże.

Fajnie, że Siddiq coś tam miał do roboty. Nie wiem po co było wprowadzać nową panią doktor, żeby tylko ją zombiak użarł. Wygląda na to, że misja dostarczenia Carsona do Hilltop nie była aż tak niezbędna, skoro jakiś lekarz jednak tam był. Gabryś mógł tego nie wiedzieć, ale sam Carson mógł się na ten temat odezwać.

Nocne żerowanie przemienionych randomów (no i Tobina), było całkiem sprawnie przedstawione. Nawet udało się oddać panikę, jaka rozpętała się w Hilltop. Karolka dobijająca Tobina to też całkiem zmyślne domknięcie ich relacji.

Podsumowując, takie sobie to było. Sama bitwa w miarę poprawna, ale bez szału. Wątek Tary i Karolki z Tobinem całkiem fajne. Ale Maggie liderka, schizy Morgana i morderczy Rick byli dość mocno irytujący. Na tyle irytujący, że więcej niż sześć nie mogę wystawić. Finał coraz bliżej, więc może akcja nie będzie się aż tak bardzo ciągnęła. Co prawda nie jestem co do tego przekonany, ale zobaczy się za tydzień.

dnia: 27 Lipiec, 2014, 14:32:48 2 Uniwersum The Walking Dead / The Walking Dead: Game / Sezon 3

Tak, dobrze widzicie.
Współzałożyciel Telltale Kevin Bruner potwierdził na ComicConie, że sezon 3 The Walking Dead powstanie. Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy ale wiadomo, że będzie. :yahoo:

dnia: 18 Marzec, 2014, 16:43:02 3 The Walking Dead Serial / Aktorzy / Sonequa Martin-Green

Sonequa Martin-Green urodziła się 21 marca 1985 roku w Russellville (Alabama, USA). W 2007 roku ukończyła Uniwersytet Alabama w Tuscaloosa na Wydziale Tearu i Tańca. Do tej pory zagrała w kilku filmach ale znana jest glównie z ról w serialach telewizyjnych. Można ją było zobaczyć m.in. w "Żona idealna" i "Poślubione armii". Najbardziej znana jest z roli Tamary w "Dawno, dawno temu" i Sashy w "The Walking Dead". Prywatnie Martin-Green jest żoną aktora Kenrica Green'a.
Filmy:
2012: "Shockwave Darkside"      Private Lang
2011: "Yelling to the Sky"            Jojo Parker
2011: "Da Brick"                          Rachel
2009: "Toe to Toe"                      Tosha
2009: "Rivers Wash Over Me"     Shawna King
2008: "Blind Thoughts"               Jenna Lopez
2007: "I-Can-D"                          VJ
2005: "Not Quite Right"              Coco Delight

Seriale:
2012-obecnie: "The Walking Dead"                      Sasha
2013: "Dawno, dawno temu"                               Tamara
2012: "NYC 22"                                                    Michelle Terry
2011: "Plotkara"                                                  Joanna (gościnnie)
2009-2011: "Żona idealna"                                 Courtney Wells
2009: "Poślubione armii"                                     Kanessa Jones
2008: "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar"     Kiana Richmond (gościnnie)
dnia: 13 Listopad, 2013, 02:14:00 4 Pozostałe / Filmy i Seriale / Glina

Zna ktoś? Bo ja znam i bardzo sobie cenię. Jest to najlepszy polski serial jaki dotąd widziałem i wątpię czy zobaczę kiedyś lepszy. Chociaż nigdy nie mów nigdy. Szkoda tylko, że TVP się nie zdecydowało na trzeci sezon i historia nie jest domknięta.
Jeżeli ktoś lubi mroczne kryminały to polecam gorąco.

dnia: 30 Wrzesień, 2013, 16:51:08 5 The Walking Dead Serial / Aktorzy / David Morrissey

David Morrissey (ur. 21 czerwca 1964 roku w Knotty Ash, w Liverpoolu, w Anglii) ? angielski aktor, reżyser i scenarzysta filmowy, teatralny i telewizyjny. Rozpoczął karierę aktorską od występów na scenie Teatru Everyman's Youth w Liverpoolu, gdzie urodził się i dorastał jako najmłodszy z czworga dzieci.
Po ukończeniu studiów na Royal Academy of Dramatik Arts (RADA), przez dwa lata związany był z Royal Shakespeare Company, a potem występował z zespołem teatralnym Stratford East, w National Theatre, a także w Cheek By Jowl i Manchester Royal Exchange. Debiutował na małym ekranie w serialu TV "Jedno lato" (One Summer, 1983) o dwóch nastoletnich uciekinierach z Liverpoolu. Rozpoznawalnym i popularnym młodym aktorem stał się występując gościnnie w mocnych i zdobywających nagrody dramatach telewizyjnych, między innymi w produkcji BBC State of Play. W roku 1996 debiutował jako scenarzysta krótkometrażowego filmu The Barber Shop, a dwa lata potem wyreżyserował krótkometrażowy dramat A Secret Audience. Założył własną firmę producencką Tubedale Films, która koprodukowała m.in. nagrodzony komediodramat Patrice Leconte "L?homme du train" (2002) z udziałem Jean Rochefort i Johnny?ego Hallydaya. Za rolę Ministra Skarbu Gordona Browna w dramacie telewizyjnym Stephena Frearsa The Deal (2003) otrzymał w Londynie nagrodę brytyjskiego Royal Television Society dla najlepszego aktora. Wzbudził sensację swoją decyzją, kiedy zagrał postać zatrudnionego przez Scotland Yard psychiatry Dr. Michaela Glassa, który pada ofiarą intryg pisarki i niebezpiecznej uwodzicielki w kontynuacji thrillera erotycznego Nagi instynkt 2 (2006) z Sharon Stone. Jest jedną z ważniejszych postaci w serialu The Walking Dead, gdzie w 3 sezonie zagrał Gubernatora - psychopatycznego i despotycznego przywódce miasteczka Woodbury w postapokaliptcznym świecie.
David Morrissey jest mężem Esther Freud - powieściopisarki, prawnuczki sławnego twórcy psychoanalizy Zygmunta Freuda i córki brytyjskiego artysty malarza Luciana Freuda. Mają dwoje dzieci.

filmy:
1987     Cause cél?bre                           George Bowman
1988     Out of Town                              Podróżnik
1988     Drowning by Numbers               Bellamy
1990     The Widowmaker                      Bob
1991     Robin Hood                               Mały John
1992     Waterland                                 Dick Crick
1995     Devil's Advocate                        Matthew Salt
1996     The One That Got Away            Sierżant Andy 'Mac' McNab
1998     Big Cat                                      Leo
1998     The Commissioner                    Murray Lomax
1998     Hilary and Jackie                       Kiffer
1999     Fanny and Elvis                        Rob
2000     The Suicide Club                       Henry Joyce
2000     Born Romantic                           Fergus
2000     Some Voices                              Pete
2001     Kapitan Corelli                           Kapitan Gunther Weber
2002     Spyhole                                     Bill Miller
2002     Out of Control                           Mike
2002     Murder                                      Dave Dewston
2003     This Little Life                           Richie MacGregor
2003     The Deal                                   Gordon Brown
2005     Stoned                                      Tom
2005     Derailed                                    Sam
2006     Viva Blackpool                           Ripley Holden
2006     Basic Instinct 2                          Dr Michael Glass
2007     The Water Horse                       Kapitan Hamilton
2007     The Reaping                              Doug
2007     Taking Liberties                         narrator
2008     Is Anybody There?                    Ojciec
2008     The Other Boleyn Girl                Thomas Howard, książę Norfolk
2009     Wilcze prawo: 1974                  Maurice Jobson
2009     Nowhere Boy                            Bobby Dykins
2009     Wilcze prawo: 1983                  Maurice Jobson
2009     Wilcze prawo: 1980                  Jobson
2009     U Be Dead                                 dr Jan Falkowski
2010     Thorne: Scaredy Cat                 Tom Thorne
2010     Thorne: Sleepyhead                  Tom Thorne
2010     Centurion                                  Bothos
2010     Mrs Mandela                              Theunis Swanepoel
2011     London's Burning                      Dowódca Borough
2011     Blitz                                           Dunlop
2012     The Return of Captain Nemo     
2012     Earthbound                               Bill Norman
2013     The 7.39                                    Carl Matthews
2013     Welcome to the Punch              Thomas Geiger

seriale:
1983     One Summer                             Billy Rizley
1989     Agatha Christie: Poirot             John Arbuthnot (gościnnie)
1990     The Storyteller: Greek Myths    Tezeusz
1992     Between the Lines                   Inspektor Dilke (gościnnie)
1992     Framed                                     Lawrence Jackson
1994     The Knock                                Gerry Birch
1996     Into the Fire                             Ride
1997     Holding On                               Shaun Southerns
1998     Our Mutual Friend                    Bradley Headstone
2003     State of Play                            Stephen Collins
2004     Blackpool                                 Ripley Holden
2004     Who Do You Think You Are?     narrator
2004     Zero Hour                                narrator
2005     Doctor Who                             Jackson Lake (gościnnie)
2007     Cape Wrath                             Danny Brogan
2008     Sense and Sensibility              Pułkownik Christopher Brandon
2010     The Walking Dead                   Philip "Gubernator" Blake
2011     The Field of Blood                    Murray Devlin
2011     South Riding                            Robert Carne
2012     True Love                                Adrian
2012     The Hollow Crown                   Hrabia Northumberland

reżyseria:
2000     Bring Me Your Love                 
2001     Sweet Revenge
2004     Passer By
   

dnia: 28 Wrzesień, 2013, 17:39:44 6 The Walking Dead Serial / Aktorzy / IronE Singleton

Singleton urodził się i dorastał w Atlancie (stan Georgia). Jego okres dorastania nie był łatwy - jego matka zmarła na AIDS, a brat odsiadywał wyrok w więzieniu. Dzięki ciężkiej pracy ukończył Archer High School oraz Uniwersytet Georgii na kierunku Teatrologii i Komunikacji. Grał w drużynie futbolowej Georgia Bulldogs z późniejszym graczem NFL Hinesem Wardem. Pierwszą większą rolę którą otrzymał była rola Altona w filmie "The Blind Side", dzięki której stał się rozpoznawalny. Potem zaczął dostawać więcej propozycji. W 2010 roku pojawił się u boku Bow Wowa i Ice Cube'a w filmie "Loteria", a rok później wraz Nicolasem Cagem, Guyem Piercem i January Jones wystąpił w filmie "Bóg zemsty". Pojawił się również w kilku serialach m.in. "Detroit 1-8-7", "Single Ladies" i "Franklin & Bash". Największą popularność zyskał za sprawą roli Theodore'a "T-Doga" Douglasa w serialu "Żywe Trupy". Singleton ma żonę Carmelitę i troje dzieci.

filmy:
1996      Fled                                   Szef
2000      Remember the Titans        gracz
2003      Dead Wait                         Joon
2005      The Longest Yard              więzień
2006      Somebodies                      Janoah
2007      Riff                                     Osiel
2009      Life 101: Angel's Secret    Dr. Forest
2009      The Blind Side                   Alton
2010      Lottery Ticket                    sąsiad
2011      Seeking Justice                 Scar
2013      An Amish Murder               'Glock' Nichols
2013      A Box for Rob                     Tim

seriale:
2008      Somebodies                      Epitome
2009      One Tree Hill                     bezdomny (gościnnie)
2010      Detroit 1-8-7                     duchowny (gościnnie)
2010-12 The Walking Dead            Theodore 'T-Dog' Douglas
2011      Single Ladies                    Dion (gościnnie)
2011      Franklin & Bash                 pracownik (gościnnie)

dnia: 25 Wrzesień, 2013, 18:41:19 7 The Walking Dead Serial / Aktorzy / Chad Coleman

Chad William Coleman jest amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Jest najbardziej znany z ról Dennisa Wise'a w serialu The Wire oraz Tyresse'a w serialu The Walking Dead. Coleman wychowywał się w Richmond w stanie Virginia. Początkowo trenował lekką atletykę lecz po kontuzji nogi zainteresował się aktorstwem. Zanim został aktorem, Coleman służył w Armii Stanów Zjednoczonych w latach 1985- 1989. Popularność przyniosła mu rola zresocjalizowanego kryminalisty Dennisa Wise'a w serialu The Wire. Chad Coleman wziął ślub z aktorką Sally Stewart w 1999 roku i ma z nią jedną córkę. Para rozwiodła się w 2010 roku.

filmy:
1993      New York Cop                           Iceman
1999      Saturn                                      Orderly
2001      The Gilded Six Bits
2001      Revolution #9                          Night Nurse
2002      Monday Night Mayhem             O.J. Simpson
2002      The End of The Bar                   Dr. Scott Rosen
2004      Brother to Brother                    El
2005      Carlito's Way: Rise To Power   Clyde
2007      Wifey                                        Parnell
2009      Boldly Going Nowhere              Cobolt
2011      The Green Hornet                    Chili
2011      Horrible Bosses                        Curtis
?            Shoedog                                   Isaac (preprodukcja)

seriale:
1992      Here and Now                                              Roland (gościnnie)
1994/5   Law & Order                                                Henry/Weiner (gościnnie)
1994/6   New York Undercover                                  Kevin Gray/Shoop (gościnnie)
1999/01 Third Watch                                                 Grissom/Lamar (gościnnie)
2003      Law & Order: Special Victims Unit                Prison Warden (gościnnie)
2003      The Guiding Light                                         Moses (gościnnie)
2003      Hack                                                             Lafonso
2004/08 The Wire                                                      Dennis "Cutty" Wise
2005      Numb3rs                                                      Williams (gościnnie)
2008      New Amsterdam                                           Lt. Bobby Graham (gościnnie)
2008      Life on Mars                                                  Suede (gościnnie)
2009      CSI: Miami                                                    Kevin Landau (gościnnie)
2009      Terminator: The Sarah Connor Chronicles   Queeg
2009      The Forgotten                                              Ray Perkins (gościnnie)
2010      In Plain Sight                                               Ricky Dupree/Dumont (gościnnie)
2010      Lie To Me                                                     Darryl (gościnnie)
2010      The Good Wife                                            Carter Wright (goscinnie)
2010/13 It's Always Sunny In Philadelphia               Z
2011/13 I Hate My Teenage Daughter                     Gary
2012      Electric City                                                 Manny (gościnnie)
2012      Criminal Minds                                            Malcolm Ford (gościnnie)
2012      Burn Notice                                                 Brady Pressman (gościnnie)
2012      The Walking Dead                                       Tyresse

gry:
2005     The Warriors                                                Policjant
2006     Bully                                                             Officer Williams
2009     Left 4 Dead 2                                               Trener
2010     GTA 4: The Ballad of Gay Tony                     Głos - K109 The Studio


dnia: 17 Wrzesień, 2013, 03:24:07 8 The Walking Dead Serial / Aktorzy / Jon Bernthal

Jon Bernthal urodził się 20 września 1977 roku w Waszyngtonie, w Stanach Zjednoczonych. Ma dwóch braci: Nicholasa i Thomasa. Jest wnukiem producenta muzycznego Murraya Bernthala.
Po ukończeniu szkoły średniej studiował w Skidmore College w Saratoga Springs. Następnie uczęszczał do The Moscow Art Theatre School, gdzie grał zawodowo w baseball. Podczas pobytu w Moskwie, został zauważony przez dyrektora jednego z instytutów Uniwersytetu Harwardzkiego do studiowania w American Repretory Theatre, który ukończył w 2002 roku. Od tego właśnie roku wystąpił w ponad 30 sztukach teatralnych. Zadebiutował w odcinku "Malignant" serialu "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar". Następnie wystąpił w filmie "Mary/Mary" jako Manny. Na swoim koncie ma także występy gościnne w serialach: "Prawo i bezprawie", "Bez śladu", "Jak poznałem waszą matkę"oraz "CSI: Kryminalne zagadki Miami". Zrobiło się o, nim głośno po tym, jak wcielił się w postać Duncana Carmello w serialu komediowym "Nasza klasa". Od tamtej pory jego kariera rozwija się w bardzo szybkim tempie
Największą sławę przyniosła mu rola Shane'a Walsha w ekranizacji kultowego komiksu Roberta Kirkmana zatytułowanego "Walking Dead".
Od 25 września 2010 roku  jest mężem  Erin Angle, z którą ma dwóch synów urodzonych w 2011 oraz 2013 roku.                                                                                                                                                                                                   
Filmy w których zagrał:
2002    Mary / Mary                                            Manny    
2004    Tony n' Tina's Wedding                            Dominic
2004        Revenge of the Middle-Aged Woman    człowiek w biurze
2006    World Trade Center                            Christopher Amoroso
2007        The Air I Breathe                                      człowiek prowadzący wywiad
2007        Day Zero                                                  Dixon
2008        Courtroom K                                             Fackler
2008        Bar Starz                                                  Donnie Pitron
2008        A Line in the Sand                                    Banzai
2009        Night at the Museum 2                             Al Capone
2010        The Ghost Writer                                      Rick Ricardelli
2010        Date Night                                                młody mężczyzna
2010        Walks                                                       Christopher
2011        Last Words                                               Jennings
2011        Rampart                                                    Dan Morone
2013        Snitch                                                        Daniel James
2013        The Wolf of Wall Street                             Brad
2013        Grudge Match                                            B.J.
2013        Pinkville                                                     Freeman
2014        Fury                                                           Grady Travis

Seriale w których zagrał:
2002        Law & Order: Criminal Intent                    Lane Ruddock (gościnnie)
2004        Without a Trace                                        Alex Genya (gościnnie)
2004        Dr. Vegas                                                  Greg (gościnnie)
2004        Boston Legal                                             Michael Shea (gościnnie)
2005        Jonny Zero                                                Brett Parish (gościnnie)
2005        CSI: Miami                                                 Harry Klugman (gościnnie)
2005        Law & Order: Special Victims Unit              Sherm Hempell (gościnnie)
2005        How I Met Your Mother                              Carlos (gościnnie)
2006-7    The Class                                                   Duncan Carmello
2009-10   Eastwick                                                    Raymond Gardener
2010        Numb3rs                                                    Mike Nash (gościnnie)
2010        The Pacific                                                  Sgt. Manuel Rodriguez
2010-13   The Walking Dead                                     Shane Walsh
2012         Harry's Law                                              Lucas Trassino (gościnnie)
2012         Robot Chicken                                          Mayor of Demont i Hawkeye (głos)
2013         Mob City                                                   Joe Teague

     
Strony: [1]