Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the topics where you give a Thank You to an other users. (Related to the first post.)


Wiadomości - tomb2525

Może się wydawać, że śmierć tego wielkiego reżysera nie ma związku z The Walking Dead, jednak jeśli Romero nie wyreżyserowałby swojego Night of the Living Dead z 1968 dzisiaj tworu takiego jak TWD byśmy nie uświadczyli. Reżyser zmarł w nocy z 16 na 17 lipca 2017(miał 77 lat). Składam ogromny hołd panu Romero za zarażenie mnie tematyką zombie, bo gdyby nie jego Świt Żywych Trupów z 1978r. tematyka zombie w popkulturze kompletnie by mnie ominęła.

Niech spoczywa w pokoju  :( [ * ]

dnia: 15 Październik, 2016, 23:24:05 2 Świat Zombie / Z Nation / Napisy do Z Nation - 3 sezon

Zrobiłam napisy do 3 i 4 odcinka, bo z tego co orientuje nie ma jeszcze do tych epów subów.

Oczywiście do Hataków, to nawet nie ma co przyrównywać, pierwszy raz w życiu się zabawiłam w tłumacza.

Niestety, niektóre wersy są nieprzetłumaczone, ponieważ albo nie rozumiałam kompletnie o co chodzi i nie mogłam rozszyfrować albo nie byłam pewna, a nie chciałam przeinaczać. Nie liczyłam dokładnie, ale w każdym razie nie jest tych nieprzetłumaczonych linijek dużo (największy problem sprawia mi przetłumaczenie śmieszkowych tekstów Doktorka). Generalnie 4 odcinek ma lepsze tłumaczenie, bo był dla mnie łatwiejszy pod tym względem. Niestety zapewne i tak nie udało mi się wszystkiego przetłumaczyć poprawnie za co z góry przepraszam.
Niemniej starałam się zachować kontekst i jednocześnie by brzmiało to poprawnie w tłumaczeniu na polski.

I na koniec ważne info.

Jeśli ktoś by chciał, to puścić dalej w internety, to nie ma problemu, ALE, bardzo proszę o pozostawienie mnie jako autora, bo to nie ładnie podpisywać się pod cudzą pracą, zwłaszcza że przetłumaczenie jednego odcinka zajęło mi kilka godzin :roll:

Jeśli komuś by się chciało zrobić korektę, to proszę bardzo i w takim przypadku oczywiście może nadmienić że za tą korektę odpowiada.


Tak że to tyle. Poniżej linki do napisów.
Podpisane do jakiej wersji, tak że tego...bierzcie jeśli chcecie :wow:Odcinek 3

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Odcinek 4

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Najnowszy odcinek FTWD za niespełna dwa tygodnie, tymczasem już pojawiło się małe Q&A do odcinka. Niestety nie znamy jeszcze na 100 % tytułu odcinka, TSDF podaje go jako " Grotesque"

**Q&A / FTWD 2X08 / GROTESQUE**
Thanks to our source for the info! :)

1- What does Nick drink while he is thirsty on the road?
His own pee. He vomits after he tries to eat a cactus plant, but manages to drink his own piss. Go figure.
2- What do we know about Luciana?
All we know is somebody she cares about is “missing,” and that’s who she was looking for when she found Nick.
3- Why does the man in the preview walk through the school bus into the field of infected? Is it a sacrifice or punishment for something he did?
The leader of the community (played by Paul Calderon) is taken to believes this is the last step of the dead's "journey" and in the meantime, the dead forms a "wall" around the community and protects them. So, every so often, someone has to be sacrificed to the dead and become part of the wall. Luciana later claimed the man that was sacrificed had been bit, and so, he was dying anyways. But, Nick doesn't believe it (nor do I)
4- Gloria is alluded to not be a typical junkie? What does she do?
She comes from a very rich family, and they live in Bel Air. She meets Nick in rehab and is very supportive of him, especially when it comes to issues he has with his parents, primarily his Dad.
5- Do we get to see the new community in Tijuana and their group? How are they?
Yes, at the very end. It's a walled community, set up kind of like a flea market, where its people can sell or trade.
6- Who is the person with a baseball bat? (we saw one from a previous teaser)
Nick found what he thought was an abandoned house to camp for the night, but it turned out to be this woman and her son's house (or at least they were camping there and were there before Nick). She gets a few good swings in with that bat, and that is where Nick is forced to leave all of his food and water behind.
7- Who is the guy on the jeep? He's the leader of the marauders that were stealing and killing along the highway. (the ones who attacked Nick)
8- What happens at the end with them?
One is eaten by the herd when he loses his composure after seeing Nick walking with the dead. He drops his bullets and is attacked by the herd before he can reload his gun (why he didn't just run away, I don't know!). The others get away.
9- How sick/hurt/bad shape is Nick?
Severely dehydrated and he has a bad dog bite on his leg.
10- Is there something else we can know about this episode?
The short, balding guy in the promo who is watching the guy walk through the school bus to sacrifice himself we are led to believe is the leader of the community in Tijuana. He treats Nick's injuries, but we later find out he is only a pharmacist. Very much like Celia in his beliefs about the dead.
Scott Wilson, który w "The Walking Dead" odgrywa postać Hershela, w wywiadzie dla EW opowiada o wydarzeniach z jesiennego finału serialu i roli jaką odegrała w nim odtwarzana przez niego postać. Jeżeli nie oglądaliście jeszcze tego odcinka, to poniższy wywiad potraktujcie jak wielki SPOILER!
Entertainment Weekly [EW]: Kiedy rozmawialiśmy ze sobą ostatnio latem na planie do odcinka nr 5 tego sezonu zadałem Tobie pytanie o współpracę ze wszystkimi scenarzystami serialu na przestrzeni lat. Odpowiedziałeś: "Nigdy nie wiesz kiedy trafi na ciebie, ale jest wielce prawdopodobne, że w końcu do tego dojdzie, a odpowiedzialny za tę sytuację scenarzysta będzie przeze mnie najmniej lubiany. Bo kocham tu być. Nie wiem kiedy to nastąpi. Ale ktokolwiek to napisze, niech zapamięta, że będę go lubił najmniej". Czyli Scott Gimple nie jest Twoim faworytem?

Scott Wilson [SW]: Nie, to nie prawda. Nie mówiłem tego serio. Myślałem, że zostanie to odczytane jako dowcip. Dla niego to też była trudna decyzja i powiedzmy sobie szczerze - dostałem od scenarzystów kilka świetnych odcinków zanim Hershel został uśmiercony, więc bardzo to doceniam i szanuję Pana Gimple'a.

EW: Ten pocałunek śmierci... Jak sam wspomniałeś otrzymałeś go zaraz po kilku świetnych odcinkach. Najpierw spotkało to Melissę McBride i jej postać Carol, a teraz Ciebie.

SW: Takie są realia serialu. To była kapitalna przygoda. Praca z tak świetną i utalentowaną grupą aktorów stanowiła dla mnie czystą przyjemność.

EW: Mówiłeś, że latem nie wiedziałeś jeszcze o tym, że odejdziesz z serialu. Powiedz kiedy i w jaki sposób dowiedziałeś się o losie Hershela?
 
SW: Właściwie to dowiedziałem się zaraz po zakończeniu zdjęć do piątego odcinka. Z początku myślałem, że powiadomią mnie o tym trochę wcześniej, przy zdjęciach do epizodu nr 3, kiedy Hershel miał świetną przemowę o ryzykowaniu życia, o tym dlaczego to robimy. Wtedy miałem małe podejrzenia. Po przeczytaniu skryptu piątego odcinka byłem już właściwie pewien, ale nie powiedziano mi tego otwarcie, aż do zakończenia zdjęć.

EW: Czy próbowałeś namawiać producentów do zmiany zdania?

SW: Zostałem zaproszony do biura na rozmowę. Oznajmiono mi, że odchodzę z serialu. Powiedziałem: "uważam, że popełniacie wielki błąd, ale to Wasza decyzja i nie mam zamiaru przekonywać Was do zmiany zdania". Ktoś z obsady musiał odejść. Nie chciałbym być na ich miejscu w takim momencie. Szanuję ich za sposób w jaki przekazano mi tę informację oraz jestem wdzięczny za każdą chwilę spędzoną na planie. Więc jest dobrze.

EW: Albo wystarczająco dobrze. Opowiedz mi o zdjęciach do Twojej ostatniej sceny. Jaka panowała wówczas atmosfera na planie?

SW: Cóż, powiem szczerze, że był to dla mnie dosyć szczególny moment. Kiedy przyjechałem, to wszyscy obecni na planie mieli założone szelki, ponieważ Hershel je nosił. Wszyscy bili brawo. To fantastyczne uczucie widzieć, że ludzie z którymi na co dzień pracujesz mają dla Ciebie tyle szacunku za wkład w serial. Co ciekawe, mój pierwszy odcinek w "TWD" reżyserował Ernest Dickerson, podobnie jak odcinek kiedy straciłem nogę. Teraz wyreżyserował moją egzekucję. Można powiedzieć, że koło się zamknęło.

EW: Kiedy ktoś odchodzi z serialu urządza mu się "Kolację Śmierci". Jak wyglądała Twoja?

SW: Tak, miałem "Kolację Śmierci" i ona również była wyjątkowa. Hershel nie był jedyną postacią, która zginęła w tamtym odcinku. Odszedł też Gubernator, a David Morrissey odwalił kawał dobrej roboty, uwielbiałem z nim pracować.

EW: Hershel tuż przed śmiercią, słuchając jak Rick próbuje znaleźć z Gubernatorem wspólny grunt do negocjacji uśmiecha się. Dlaczego?

SW: Myślę, że był to punkt kulminacyjny chwili, w której się poznali na ganku farmy Hershela. Rozmawiali wtedy o świecie, epidemii, o miejscu mężczyzny w nowym świecie. Przypomniał sobie tamte chwile. Gdzie ty byś stanął? Jak znaleźć człowieczeństwo w tak brutalnym świecie i jak je zachować? To cały czas przewijało się w rozmowach Hershela i Ricka. Słuchał tego co mówił Rick i cieszył się, że on to człowieczeństwo zachował i będzie kontynuował jego dziedzictwo, nawet jeżeli go zabraknie. Wydaje mi się, że właśnie takie myśli płynęły wtedy przez głowę Hershela.

EW: Oglądanie w telewizji sceny, kiedy ktoś obcina Ci głowę jest chyba nieco dziwne. Jak Ty to widzisz?

SW: Bardziej dziwaczne jest trzymanie swojej obciętej głowy w szafie. Ja taką mam.

EW: Dali Ci ją?

SW: Tak, to chyba jeszcze bardziej dziwna sytuacja. Greg Nicotero i jego ludzie przygotowali głowę na potrzeby tego odcinka i zrobili jedną extra dla mnie.

EW: Co można z czymś takim zrobić?

SW: Można ją wsadzić w worek na śmieci, a następnie do szafy [śmiech]. Przynajmniej ja tak zrobiłem.

autor: michal_h
źródło: EW
Strony: [1]