Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the topics where you give a Thank You to an other users. (Related to the first post.)


Wiadomości - Turysta10

Mimo tego, że do drugiej połowy S4 mamy jeszcze dwa pełne miesiące to już teraz w Internecie krąży kilka, a nawet można powiedzieć że kilkanaście informacji które nakreślają nam w bardzo szczegółowy sposób to z czym będziemy się zapoznawać od 9 lutego 2014 roku. Na spoilery te natknąłem się przy okazji przeglądania kilku stron i wydaje mi się, że warto je tutaj zamieścić bo pewnie większość z Was nie ma do takich informacji wglądu (choć mogę się mylić) i chciałaby je zobaczyć. No przynajmniej mam na myśli osoby, którym zdradzanie fabuły niestraszne. Przechodząc jednak do meritum, czyli co dostaniemy na przestrzeni odcinków 9-16 (chcę zaznaczyć, iż nie wszystko to może okazać się prawdą, jednakże wygląda to na realny obrót sprawy):
-epizod 9 (jeszcze nie zatytułowany) będzie "centrykiem" w pełni oddanym Carlowi. Rick też swoje zadanie odegra, ale nie będzie to czymś nadzwyczaj ważnym jak dotychczas. Najprawdopodobniej reszta bohaterów oraz to co będzie się z nimi działo zostanie w pełni pominięte na rzecz zekranizowania materiału stricte komiksowego. Dodatkowo spotkają oni jakąś znajomą twarz. Będzie to albo Morgan albo Carol, choć szala prawdopodobieństwa przechyla się w stronę tego pierwszego. Poniekąd dostaniemy również rzut na stan więzienia i to co się z nim stało, ale stanowić to będzie jedynie krótką sekwencję wprowadzającą.
-odcinek 10 przeznaczony jest do wprowadzenia Abrahama, Eugena oraz Rosity.  Coraz częściej mówi się o zaczerpnięciu z komiksu wątku drugiego pojawienia się farmy Hershela. Spekulacje te pojawiły się po tym, jak Scott Wilson nieznacznie wspomniał o możliwości takiego motywu w niedawno udzielonym wywiadzie. W odcinku tym nastąpi również pierwsze połączenie się rozbitej grupy więziennej. Wrócą do siebie grupa Maggie oraz Glena co tym bardziej potwierdza możliwość pojawienia się farmy.
-odcinek 11 skupi się na grupie dowodzonej przez Glena oraz będzie kontynuował wątek sabotażu i morderstwa Karen wraz z Davidem. Biorąc pod uwagę fakt, iż dołączenie Carol do tej grupy jest raczej niemożliwe, to Peletier najprawdopodobniej nie jest odpowiedzialna za wspomniane wyżej morderstwa.
-na przestrzeni odcinków 10-11 do połączonej grupy Maggie oraz Glena dołączą się Daryl oraz Beth
-Judith przeżyła atak na więzienie ponieważ została zabrana przez Lizzie oraz Mikę
-Powrót Carol oraz Morgana nastąpi na pewno przed końcem sezonu, a już w szczególności przez odcinkiem 15
-odcinek 11 to znalezienie Aleksandrii przez grupę Maggie i Glena. Nie wiadomo jednak czy w tym czasie uda im się odnaleźć jeszcze Ricka wraz z Michonne. Jest duże prawdopodobieństwo, że bohaterowie ci wraz z pobocznymi będą zdani do końca sezonu na samych siebie
-odcinki od 11 do 15 mogą być ekranizacją motywu komiksowego jakim jest przedarcie się kilkutysięcznej hordy zombie w obręb nowej osady
-odcinek 15 ma być wprowadzeniem do serialu Negana, co byłoby nie tylko wyjaśnieniem komunikatu radiowego z czwartego epizodu ale zarazem największym clifhangerem sezonu.
-nie wiadomo co stało się z Lilly. Możliwe iż twórcy wykorzystają tutaj rozwiązanie komiksowe, czyli nie będą zagłębiać się w jej dalszą historię skupiając się w ten sposób na Tarze i jej tragedii po stracie siostry oraz kochanki
-odcinki od 9 do 16 będą oscylowały wokół grup:
1. Rick i Carl (plus Morgan lub Carol)
2.Michonne i Tara
3.Bob, Sasha, Maggie, Tyreese, Lizzie, Mika, Luke, Molly, Judith (Sasha oraz Bob nawiążą w tym czasie romans)
4. Daryl i Beth
5. Glen wraz z całym "autobusem" plus dodatkowi bohaterowie epizodyczni

Tak nam się to mniej więcej plasuje o ile \ tak nam się tutaj rozwiną sprawy. Z jeden strony można to potraktować jako wesołą twórczość jakiegoś Gala Anonima, ale z drugiej dość sensownie to wygląda jeśli spojrzymy na to co dał nam chociażby odcinek "Too Far Gone". Gdzieniegdzie pojawiają się jeszcze informacje, iż w drugiej połowie dostaniemy w pełni retrospekcyjny odcinek poświęcony Andrei i je relacji z Michonne, z racji tego iż nasza Ninja ponownie jest w terenie z inną bohaterką. Wynika to z faktu nie tylko nakierowania widzów na taki obrót sprawy przez samego Gimple, ale również obecności Holden na planie TWD kilka tygodniu temu. Pytanie jednak czy była tam w pracy czy tylko z wizytą?

dnia: 24 Lipiec, 2013, 16:52:44 2 The Walking Dead Serial / Artykuły, newsy, galerie / Ciekawostki

Jeżeli macie jakieś ciekawostki na temat serialu lub obsady to zapraszam do podzielenia się z nimi.Oto kilka, które znam D: :
1.W pierwszym sezonie "The Walkig Dead" ani razu nie pada słowo "zombie".

2.Postać doktora Edwina Jennera, która pojawia się w epizodycznej, aczkolwiek dość ważnej roli, to hołd złożony pewnemu brytyjskiemu badaczowi. Edward Jenner był twórcą pierwszych szczepionek przeciw ospie. Dzięki swemu odkryciu zrewolucjonizował metody zwalczania wielu chorób zakaźnych.

3.Aktorzy wcielający się w postacie zombie musieli przejść intensywne szkolenia, podczas których uczono ich jak poruszać się oraz chodzić niczym prawdziwe (!) żywe trupy.

4.W serialu pojawiają się papierosy firmy Morley. To stworzona przez filmowy przemysł marka, która wielokrotnie pojawiała się już na dużym i małym ekranie

5.W świecie "The Walking Dead" na jednego żywego człowieka przypada aż 5000 umarlaków

6.Ostatni odcinek drugiego sezonu obejrzało 9 milionów widzów! To nowy rekord w historii telewizji kablowej. Wcześniejszy należał do... pierwszego odcinka tej serii "The Walking Dead" (7,3 miliona widzów!)

7.Specjaliści od krwawych efektów prześcigają się w pomysłach - Flaki jednego z zombiaków zabitych przez Daryla wykonane zostały z żelek i podartej damskiej bielizny owiniętej w nylonowe pończochy.

8.Rick Grames pochodzi z nieistniejącego w rzeczywistości miasta King County. To hołd złożony mistrzowi książkowego horroru - Stephen'owi Kingowi, który jest bliskim przyjacielem twórcy serialu - Franka Darabonta (reżyser ten zekranizował już kilka dzieł Kinga m.in. "Skazanych na Shawshank" i "Zieloną Milę")

9.Lew Temple - aktor grający postać Axela - był kiedyś profesjonalnym, pierwszoligowym baseballistą

10.Scott Wilson dostał się do obsady serialu dzięki swojej matce. Mająca 90 lat staruszka była wielką fanką pierwszego sezonu "The Walkig Dead" i namówiła swojego syna do stawienia się na castingu do roli Hershela.

11."The Walking Dead" to serial, w którym pada najwięcej trupów w historii. O ile oczywiście uśmiercanie zombie można w ogóle nazwać zabijaniem... Średnio w każdym odcinku pada około 38 trupów.

12.Merle to kawał sukinsyna. Również i Michael Rooker - aktor, który wcielił się w tę postać, zalazł za skórę przypadkowym świadkom tworzenia serialu. I to całkiem przypadkiem. W pierwszym sezonie Merle oddaje kilka strzałów na dachu budynku. Przechodnie nie zdawali sobie sprawy z tego, że kręcony jest film i wpadli w panikę myśląc, że celuje do nich snajper. Na miejscu pojawiły się oddziały SWAT. Całe zamieszanie skończyło się na szczęście bezkrwawo...

13.W trzecim sezonie serialu padło 17 ludzkich ofiar, z czego jedynie 3 były zasługą zombie. Reszta zginęła w wyniku porachunków pomiędzy całkiem żywymi bohaterami serialu.

14.Daryl Dixon nie ma swojego komiksowego odpowiednika. Frank Darabont stworzył tę postać po tym, jak poznał Normana Reedusa. Aktor pojawił się na przesłuchaniu do roli Merle'a (który również nie pojawił się na kartach komiksu).

15.Carl Grimes nosi koszulkę z łapą (niedźwiedzia albo psa, nie pamiętam dokładnie), dotyczy ona innego komiksu Kirkmana

16.Sarah Wayne Callies w "Talking Dead" powiedziała,że Lori zawsze postrzegała ciążę z Judith jako wyrok śmierci, ale ostatecznie postanowiła urodzić córkę.

17.Jeżeli ojcem Judith rzeczywiście był Shane, to dziewczynka urodziła się jako sierota.

18.Carl jest drugą postacią, zaraz po Ricku,który zagrał w największej ilości odcinków.

 
Strony: [1]