Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you become a Thank You from an other users.


Wiadomości - Gonzales

dnia: 11 Listopad, 2019, 20:38:14 1 The Walking Dead Serial / Sezon 10 / Odp: S10E06 ,,Bonds"

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
ale jeżeli bohaterowie robią debilizmy, bo tak pasuje lepiej twórcom, to właśnie takie podejście zabija też serial.

Mordo postacie robią "debilizmy" w każdym dziele fikcji. Oczywiście taka persona jak Walter White może uchodzić za inteligentną, ale też nawalił i zrobił parę debilizmów w sezonie piątym. Wiesz dlaczego? Bo to właśnie tworzy dramaturgię, napędza konflikt, przemianę bohatera, prowadzi do zgonów, zmian lokacji czy plot twistów ogólnie. The Walking Dead nie jest tutaj wyjątkiem, nawet w początkowych sezonach, które uniwersalnie są uznawane za dobre lub bardzo dobre bohaterowie się potykają (dosłownie i w przenośni) i robią te "debilizmy". Zgodzę się z tym, że jakoś od sezonu 5-6 te "debilizmy" zaczęły  być bardziej widoczne, głównie dlatego że zostały nadużywane albo podkręcane do granic nierealistyczności, ale to nie jest nic nowego.

Reasumując gdyby wszyscy w dziełach fikcji zachowywali się racjonalnie to serial byłby nudny i nie miałby żadnego celu.

dnia: 06 Listopad, 2019, 10:02:40 2 The Walking Dead Serial / Sezon 10 / Odp: S10E05 ,,What It Always Is"

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Co w tym dziwnego jak 4 odcinki z rzędu serwują nam telenowelę zamiast istotnych wydarzeń? Wydawało się że nowa showrunnerka ma dobrą wizję dalszego rozwoju TWD, a póki co jest wręcz odwrotnie.

Muszę ponownie podkreślić, że spadek oglądalności w poniedziałki (niedziele w Stanach), spowodowany jest między innymi tym, że epizody lądują w soboty (piątki) na AMC Premiere. Oczywiście nie neguje tego, że oglądalność generalnie spadała, ale nie wynika ona tylko i wyłącznie z tego, że serial stracił popularność. Należy pamiętać o tym, że Amazon wstawia epizody jakoś zaraz po premierze telewizyjnej. Wszyscy wiemy, że obecnie panuje doba streamingów, więc bardzo możliwe, że większa część widowni czeka na Netflixową premierę. Zdaje sobie sprawę, że zaraz ktoś napisze, a jaki masz na to dowód. Fakt jest taki, że żaden, ale zdrowy rozsądek, analiza potrzeb konsumentów oraz najbardziej lubiane sposoby oglądania seriali w 2019 dają jasny obraz sytuacji.
Prawda, AMC Premiere "kradnie" liczby z oglądań live. Poza tym sporo ludzie ogląda jeszcze na Amazonie, lub na Netflixie jak wyjdzie. Oglądanie seriali premierowo poprzez kablówkę stało się mało popularną metodą oglądania seriali w dobie internetu.
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Kiedy myślisz, że gorzej już być nie może, ale jednak....Musical w Fear....

Nom, kiedy bierzesz pierwsze 3 sezony Fear, które fajnie pokazywały cienką granicę między moralnym a niemoralnym podejściem do motywów przetrwania, rodziny, uzależnienia czy egoizmu i dwa lata od finału S03 mówisz, że jesteś otwarty na pomysł musicalu. Para nowych showrunnerów to dla mnie odpowiednik D&D z Game of Thrones. Tylko tutaj różnicą jest to, że mają oni nad sobą jeszcze jednego "sławnego" pana, która ma swoje "artystyczne" podejście i "innowacyjne" oraz "dramatyczne" przedstawienie z historii z "realistycznymi" bohaterami. End this shit already.
Genialny marketing ma sezon 10 TWD. Fear ze swoimi "debilnymi" plakatami i promosami mogłoby się wiele nauczyć. Kto by pomyślał, że zmiana showrunera zmienia całą promocję macierzystego serialu. Autentycznie jestem nahajpowany na sezon X
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się


Jedno z najlepszych promo jakie TWD kiedykolwiek wypuściło

dnia: 27 Marzec, 2019, 17:03:47 7 The Walking Dead Serial / Sezon 9 / Odp: S09E15 ,,The Calm Before"

Najbardziej logicznym wytłumaczeniem jest to, że z jakiegoś powodu amunicja nie jest używana przez bohaterów. Powodów jest kilka:
1)Ilość amunicji - albo nie mam jej wcale, albo społeczności odkładają je na jakieś bardziej krytyczne sytuacje
2)Nikt nie bawi się w produkcję naboi, bo nie ma zasobów  na ich produkcję
3)Taką konwencję przyjęli twórcy, bo skoro bohaterowie nie poruszają się samochodami to mogą też nie używać broni, żeby nadać bardziej "post apokaliptycznej" wizji.

End of story.


Gwarantuje wam, że wyjaśnienie pojawi się w trakcie następnego większego konfliktu i za pewne któraś ze społeczności wyciągnie skład odłożonych spluw, żeby podkręcić dramaturgię akcji.
Bardzo ciekawy ruch, którego kompletnie nie pojmuje.

Z jednej strony krwawy moment, sporo śmierci postaci, które znamy już od jakiegoś czasu.

Z drugiej strony postacie, które wylądowały na palach mogły wnieść coś do dalszej fabuły, ale zrezygnowano z tej koncepcji. Wątek Henry'ego traci na znaczeniu, jeśli ktoś zdecyduje się ponownie obejrzeć sezon 9. Tara to dla mnie stracony temat od sezonu 6, ale coś tam zaczęto z nią robić w sezonie 9, tylko po to, żeby wylądować na palu. Enid, jedna z niewielu postaci na które miał wpływ świętej pamięci Carl Grimes też kończy w ten sposób.

Mam mieszane odczucia co do "emocjonalnego" bagażu jaki zostanie po tym wydarzeniu. Dla postaci w serialu - idealny powód na kolejną krwawą wojnę. A co z widzami? Niektórych to ruszy, inni będą totalnie obojętni, bo i tak osoby na palach to support cast.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, która przewinęła się w kilku powyższych postach. Obsada sama w sobie. Coraz mniej znanych twarzy, coraz mniej postaci w ogóle. Mich ginie/odchodzi w sezonie 10-tym. Jeszcze pozostaje sprawa Eziekiela. Widocznie dostaniemy tutaj sytuację ala Abraham 2.0. Przeżyć swoją śmierć w komiksie tylko po to, żeby zginąć kilka odcinków później "dla szoku".

Ostatnio serial Supernatural ogłosił, że sezon 15 będzie ostatnim. Skoro serial, który miał stały fanbase, całkiem niezłe wyniki oglądalności(ok. 1 mln widzów lub więcej) ogłasza koniec, bo dwa najważniejsze filary całości czyli Ackles i Padalecki po 15 latach pracy nad serialem powiedzieli stop to stacja CW była zmuszona ogłosić koniec. Dodam, że CW zarabia ogromne pieniądze na SPN, jest to ich złota kura.

Wydaje mi się, że AMC w najbliższych dwóch, może trzech latach, będzie musiało podjąć taką samą decyzję z macierzystym show, dlatego zabezpieczają się tworząc "TWD TV UNIVERSE". Nie ma co się oszukiwać, po takich cięciach obsadowych w 9x15 oraz nadchodzących w sezonie 10 nie daje głównemu show więcej niż liczba lat na kontraktach Reedusa i McBride.

dnia: 01 Luty, 2019, 21:50:56 9 Pozostałe / Filmy i Seriale / Odp: The Vikings

Mam bardzo podobne odczucia związane z sezonem 5B.


Od siebie dodam, że w fajny sposób została poprowadzona postać Harolda. Już przez chwilę myślałem, że będą ciągnąć po raz n-ty wątek jego zdrady, ale jakoś finalnie fajnie się to rozeszło. Hvitserk też dostał całkiem fajny wątek, ale patrząc na fakty historyczne plus promo sezonu 6 nie wróżę mu dobrze.

Jedyne czego mi personalnie zabrakło w finale, to jakieś większej śmierci. Magnus odstrzelony ot tak, to trochę za mało.

Za to kompletnie niepopularną opinią jest to, że pozbycie się biskupa Heahmunda było dobrą decyzją. Personalnie nie przepadałem za teatralną grą Johnathana i ta postać na maksa psuła mi radość z oglądania w początkowych epizodach 5B.

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Norman chyba zapowiedział na facebooku powrót Dwigha


Albo chodziło o jakąś inną "przejażdżkę"  :daryl:Mogło chodzić o "Ride with Norman Reedus", jego show o jeżdżeniu na motórach ;)
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Biorąc pod uwagę to, że będzie mieszkał gdzieś w lesie z psem, to zapewne będzie wyglądał jak wielka stopa z miejskich legend.

Daryl Dixon 9x06, koloryzowane.Sam fakt, że fabuła skacze o 6 lat do przodu utwierdza mnie w przekonaniu, że TWD powinno się zakończyć na 9x05 i wystartować jako nowe show. Wtedy można by było lepiej rozwiązać kwestie Ricka i Maggie i zacząć od początku bazując na Darylu, Carol czy Michonne. Aktorzy wynegocjowaliby nowe kontrakty, zmieniłoby się lokacje serialu, a najlepiej stacje która show nadaje( :D ). Ale nie, lepiej jest ciągnąć to wszystko pod tym samym trademarkiem, bo przynosi zyski. Tylko, że w mediach i wśród fanbase'u TWD nie jest traktowane poważnie. Wszyscy zgodnie stwierdzają, że show leci na łeb na szyje od sezonu 7, chociaż dla mnie ten upadek zaczął się dużo wcześniej.

To w jaki sposób rozegrały się sezony 7, 8 oraz 9 jest tylko i wyłącznie zasługą błędów scenariuszowych popełnianych od sezonu 4, a nawet w sezonie 3. Wybijanie postaci jak leci dla kontrowersji i szoku, rozwlekanie fabuły, odcinki o jednej postaci/dwóch postaciach, trzymanie się tylko i wyłącznie Alexandrii i okolic, praktyczny brak miejskich terenów, tylko lasy i pola.

Lincoln odchodzi, bo pewnie nie czuje już związania z projektem i ze swoją postacią. Andrew jest aktorem metodycznym, czyli musi czuć swoją postać w 100% inaczej nie będzie mógł jej realnie przedstawić. Wydaje mi się, że Rick Grimes umarł razem z Carlem i od tego momentu zarówno Rick jak i Lincoln nie widzieli sensu jego dalszej egzystencji w serialu.
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
i na pewno nie ujrzę żadnej głupiej teorii na YT

Uderzyłeś z tym w punkt.

Już teraz na youtubie jest wysyp teorii spiskowych dotyczących Maggie i Ricka. Ci sami "youtuberze", którzy mówili że to koniec serialu bez Rick'a, obecnie są zachwyceni i mówią, że będą czekać aż Lincoln wróci, żeby dokończyć swoją rolę. Jest to bardzo zabawne, ale i irytujące. Weterani serialu pamiętają jak to było z Moralesem. "Oh Morales jest członkiem gangu Randalla! Morales jest w Terminus! Morales zarządza szpitalem w Atlancie! Morales dołączył do szeptaczy!". Do pewnego momentu było to zabawne, potem stało się irytujące. To samo z szeptaczami. Wszyscy ich wszędzie widzą, każdy trup to szeptacz, w intro szeptacze, w lesie szeptacze... Ile można.

Możemy sobie tylko wyobrazić co się stanie kiedy Rick odleci helikopterem. Pseudo znawcy z amerykańskiego youtuba będą wrzucać po 30-40 filmów co się z nim stało( Patrz movieidol czy Trevchan2), drudzy będą narzekać na formę show, a następnie ekscytować się nowym odcinkiem( patrz Ronny Haze i jego Make a path presents). Żałosne.
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Mi się te zakończenie podoba. Jestem wielkim fanem Ricka i cieszył bym się jakby powrócił za jeden czy dwa sezony, o ile aktor zdecyduje się wrócić.

Po części też się ciesze, ale nie w takiej formie i nie w ten sposób. Jeśli promujesz coś marketingiem "Rick Grimes' last episode" to widać, że masz ostre parcie na wyświetlenia i hype wokół serialu. Jeśli Rick przeżyje a jest GŁÓWNYM PROTAGONISTĄ tego gówna, to z jakiej racji my jako fani nie dowiemy się przez dłuższy czas, albo wcale, co się z nim dzieje? Dla mnie to jest naplucie na postać, który wypruła sobie płuca przez 8-9 lat grania tej roli.

Logiczne jest to, że po odcinku 9x05 raitnigi polecą w dół i z tych 5 mln widzów live i ok. 10 mln z VOD i innymi streamingowymi wynikami. Od 9x06 do 9x16 i pewnie dalej będą Szeptacze. Tylko cholera, brakuje postaci, które mogą ten wątek pociągnąć. Z głównej obsady mamy Daryla, Carol i Michonne. Neganowi pewnie trochę zajmie, żeby się określić jako postać w tej nowej rzeczywistości, a cała reszta to tylko dodatek/tło. Po co mam dalej oglądać ten materiał? Jestem ciekaw Szeptaczy, ale boli mnie fakt, że Daryl będzie teraz paradował jako jeden z protagonistów, a los Ricka będzie niewiadomy.

PS. Maggie ma odejść w 6 odcinku, bo tyle miała zapisane w kontrakcie. Pewnie to będzie miało związek z Georgie i listami oraz Neganem.
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Od Ninjy z TSDF.

No to koniec. Jeśli rzeczywiście tak zakończy się ten wątek to gratuluje debilizmu od strony scenariusza. Zostawiać los protagonisty w stanie "open-ended" to jakaś abstrakcja. Jeśli rzeczywiście Lincoln odchodzi, a wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że nie wróci żeby odegrać rolę Ricka to zakończenie z helikopterem jest kretyńskie. Poza tym dla każdej innej postaci Rick musi zostać martwy, bo inaczej Michonne od razu udałaby się na jego poszukiwania.

Nie no serio, to jest jakiś paradoks. Kiedy już myślałem, że TWD wraca na jakieś tory i zaczyna być dobre to teraz wyjądą z tym helikopterem i urwaniem wątku Ricka. Mówię sobie, nie no kurde Kang dlaczego. Ale potem spojrzałem na to kto pisał scenariusz do 9x05. Oczywiście Scott M. Gimple. Czas chyba odłożyć ten serial, bo mam dosyć robienia z widzów debili takimi zagrywkami.
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Tak przy okazji znalazłem krótki fragment z początku kolejnego odcinka, gdzie Rick uwalnia się z pręta

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj sięWstawiłem ten fragment, a właściwie pierwsze minuty odcinka, kilka postów wyżej :)

Strony: [1] 2 3 ... 16