Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you become a Thank You from an other users.


Wiadomości - tomb2525

Ciężko powiedzieć co motywowało AMC do podjęcia takiej decyzji. Może w końcu powiedzieli dość widząc marne podrygi Chamblisa i Goldberga? Może chcieli uciszyć widzów? A może to tylko marna próba podbudowania widowni? Scenariuszy jest wiele. Wiadomo, że TWD się kończy więc Fear pozostanie ich flagowym tytułem, który w jakiś sposób należy pociągnąć. Wizja Głupiego i Głupszego nie działa, Morgana nie cieszy się popularnością, a sezon 7 okazał się (kolokwialnie mówiąc) dziadowski. Mają ostatni moment na działanie.

Być może za powrotem Dickens kryje się kolejny soft reboot, który przywróci serial na odpowiednie tory (choć na powrót do świetności S3 nie ma szans). Sama Kim przyznała, że pierwsze rozmowy rozpoczęły się już w styczniu więc możemy założyć, że dyskusje z nią były bardzo intensywne. Osobiście wierzę, że wymusiła jakieś zmiany w scenariuszu i stylistyce serialu jako warunek swojego powrotu. Bo o ile z jej perspektywy powrót do Fear nie był bóg wie jak priorytetowy bo ma inne projekty jako alternatywę, o tyle dla Fear to trochę być albo nie być.

Wewnętrznie wierzę również, że Gimple też miał jakiś wpływ na jej powrót. Po pierwsze, jako jeden z pierwszych otwarcie przyznał, że działają w tym temacie, a po drugie od dawna wiadomo, że nigdy nie był za pozbyciem się Dickens z serialu. Dla Chamblissa i Golberga musi to być ciężka piguła do przełknięcia, co zresztą było widać po wywiadzie u Hardwicka. Jakkolwiek hype się rozpętał, trudno było nie zauważyć lekkiego uczucia niezręczności na drodze Dickens-James-Goldberg.
5 grudnia okazał się nielada gratka dla fanów FTWD. Spin-off nie tylko dostał zielone światło dla realizacji 8 sezonu. Potwierdzono również że Kim Dickens, która wcielała się w postać Madison Clark na przestrzeni sezonów 1-4A oficjlanie powraca do serialu!  :yahoo: Serwis The Hollywood Reporter donosi, że Dickens pojawi się już w sezonie 7B, natomiast od sezonu 8 wejdzie do grupy pierwszoplanowych

Kim Dickens była oficjlanym gościem programu Hardwicka. Podczas emisji przyznała ze przez ostatnie lata widziała jak silnie reagowali fani seriali i jak często powracała #BringBackMadison.
Po całkiem ciepło przyjętym sezonie 6, Fear The Walking Dead znowu szoruje po dnie. Kilka dni temu serwis TvLine opublikował listę 10 najgorszych seriali 2021, gdzie Fear znalazło się na piątym miejscu zestawienia. Serwis zwraca uwagę na absurdalne zachowanie bohaterów, zmianę motywacji kiedy im to wygodniej i ogromną ilości kliszy rodem z opery mydlanej.

Wnioski serwisu pokrywają się również z opiniami fanów, zwłaszcza w kontekście półfinału 7A który spolaryzował widzów (negatywnie) ze względu na wątek Alicii. Jednym słowem, spin-off nadal pozostaje jednym wielkim bajzlem.
Scott Gimple, wypowiedź z 11.09.2021:

"We’re working on the script and we’re in a little R&D in a lot of different areas. Over the last year, we’ve used the time to explore and heighten, and optimize"
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Pojawił się trailer do drugiego sezonu. Dodatkowo, w S2 zostanie wprowadzona Jadis.
Gdyby kogoś interesowało co dzieje się z Andrew Lincolnem.....Niedawno do mediów trafiła informacja, że dostał on angaż do nowego serialu Guillermo Tel Toro o tytule "Cabinet of Curiosities". Serial antologia utrzymany w klimacie horroru, robiony dla platformy Netflix. Z tego co czytałem, obecnie trwają do niego zdjęcia w Toronto (co by potwierdzało plotki sprzed około miesiąca, że Andrew przebywa w Kanadzie).

Dlaczego publikuje informację tutaj? Bo to jedynie potwierdza, że trylogia dalej stoi w miejscu.
Jak wiadomo Andrew Lincoln parę msc temu poinformował, że zdjęcia do filmu mają ruszyć na wiosnę. Plan zdjęciowy nadal się jednak nie zaczął, a Gimple i reszta skupiają się na pozostałych projektach wchodzących w skład franczyzy (o których-w porównaniu do filmów-wiemy coraz więcej).

Ze względu na to jak potoczyła się dyskusja w tym wątku, nie zamierzam już szerzej komentować tego co dzieje się z filmową trylogią. Swoją aktywność w tej kwestii ograniczę jedynie do podawania suchych faktów oraz wypowiedzi ekipy, jakie pojawiają się w mediach:

Gale Ann Hurd, serwis Variety, sierpień 2021. Odpowiedź na pytanie o wyjątkowo powolny progres związany z produkcją filmu:

"W sytuacji, kiedy seria ma tak dużą skalę, musisz zrobić wszystko aby skala samego filmu sprostała wymaganiom kinowym. Jednocześnie musisz oprzeć się na postaciach serialowych, oczekiwanych przez publiczność.

Greg Nicoter, wypowiedź lipca 2012, odpowiedź na pytanie kiedy produkcja w końcu ruszy:

"Sam chciałbym to wiedzieć i chciałbym Wam powiedzieć. Na przestrzeni ostatnich miesięcy czytałem kilka wstępnych roboczych scenariuszy. Oni naprawdę chcą to zrobić dobrze".

I na koniec wypowiedź samego Normana Reedusa:

"Nie wiem czy ktokolwiek tak naprawdę wie co dzieje się z tymi filmami. Póki co słyszałem różne informacje od różnych ludzi. Także na chwilę obecną to nadal niewiadoma czym te filmy będą Perspektywa na nie zmieniała się już kilkakrotnie. Osobiście nic o nich nie wiem. I na tym poprzestanę"

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Nowe promo sezonu 11. Przyznam, że wygląda to dość ciekawie.

dnia: 17 Lipiec, 2021, 18:57:15 9 The Walking Dead Serial / Ogólnie / Frank Darabont wygrywa z AMC

Frank Darabont w końcu dopiął swojego. W dniu dzisiejszym media obiegła informacja, że były showrunner i pomysłodawca serialowego The Walking Dead właśnie zakończył trwają prawie 8 lat batalie sądową ze stacją AMC.

Dla przypomnienia, w 2013 roku Darabont złożył oficjalny pozew przeciwko AMC, domagając się 300mln odszkodowania z racji bezpodstawnego zwolnienia go z posady showrunnera TWD i odcięcia go od profitów związanych z rozwojem marki. Oficjalna wersja stacji brzmiała, że powodem zerwania współpracy z Darabontem były trudności z dostosowaniem się go do harmonogramu zdjęć i produkcji. Jak się później okazało, prawdziwą przyczyną było sztuczne zaniżanie budżetu drugiego sezonu, co sabotowało cały proces produkcyjny i generowało napiętą atmosferę na planie zdjęciowym.

Sprawa sądowa miała mieć ciąg dalszy w kwietniu 2022 roku jednak AMC poszło na ugodę, dzięki której Darabont otrzyma 200ml dolarów odszkodowania jak i udział w zyskach z kolejnych projektów wchodzących w skład franczyzy TWD.

dnia: 31 Maj, 2021, 21:16:31 10 Fear The Walking Dead / Sezon 6 / Odp: se06e14 Mother

Cytuj
I podstawowe pytanie - kim jest Cole? W Internecie znalazłam, że jakiś stary kumpel Stranda, ale totalnie go nie kojarzę... Ani tych dwóch osób które też podobno gdzieś już były i z nim przyszły.

Cole, Viv i Doug to drugoplanowe postaci z pierwszej połowy 4 sezonu. Uznani za rzekomo zmarłych w ataku the Vultures na stadion. Nawet dostali swój memoriał w Talking Dead. Okazało się jednak, że żyją.

dnia: 16 Marzec, 2021, 00:18:02 11 The Walking Dead Serial / Aktorzy / Odp: Steven Yeun

Steven Yeun właśnie otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara w kategorii "Najlepszy aktor pierwszoplanowy" za występ w filmie "Minari".
Właśnie potwierdzono, że 11 sezon "The Walking Dead" zadebiutuje latem bieżącego roku. Tym samym AMC odchodzi od poprzedniego schematu jakim była październikowa premiera.

Pojawił się również krótki teaser zatytułowany "New World Order"

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Nowy trailer do 6B
Cytuj
Wiem, że niektórzy byliby uradowani powrotem Madison, ale czy to już nie nazbyt duże przegięcie? Ok, zgadzam się - nie widzialiśmy jej śmierci, ale sytuacja ewidentnie wskazywała, że Madison została zjedzona. A jej śmierć była wielkim wydarzeniem i miała wpływ na pozostałych.

Biorąc pod uwagę konstrukcję półfinału- to nie, nie jest to przegięcie. Tak naprawdę to co widzieliśmy na ekranie było niczym innym jak wyobrażeniem Alici, Stranda i Lucy tego co działo się na Stadionie. Nikt z nich nie był razem z Madison w środku, nikt z nich nie widział co tam się działo, nikt z nich nie mógł mieć zatem pojęcia co ona tak naprawdę robiła. Całość została oparta wyłącznie na ich interpretacji tamtych zdarzeń, których naocznymi świadkami nigdy nie byli. Dodajmy do tego fakt, że cała trójka wróciła na Stadion w półfinale S4 i miejsce to jednak nie wyglądało na takie, z którego nie dało się uciec. Ba, w tym momencie Alicia chce znowu budować tam przyszłość. Dlatego z tym wątkiem od samego początku wszyscy mają aż tak duży problem. Bo jest po prostu dziurawy pod względem logiki i struktury. I to tak, że bardziej się nie da.

Rozumiem, że Chambliss i Goldberg chcieli odesłać Madison na tamten świat w blasku chwały i artyzmu, ale zwyczajnie się na tym przejechali. Chcieli być odważni, publiczność ich zjadła, przez dwa lata próbowali trzymać się swojego, aż w końcu ktoś ich najwidoczniej przycisnął i uświadomił że spieprzyli.

Przypadki Jacquie czy Chrisa, które wymieniłaś....Każdy z nich ma w jakimś stopniu komponentę "finalności". CDC wybuchło na oczach ogromnej grupy bohaterów, Andrea z Dalem uciekli z budynku jako ostatni, a po wybuchu całość została zrównana z ziemią. Natomiast Brandon i Derek własnoręcznie zabili Chrisa, takie ich postępowanie zostało wcześniej nakreślone przez scenariusz, poza tym ich jedynym kłamstwem była próba sprzedania Travisowi kitu, że "musieli to zrobić".

Zresztą rozmawiamy tutaj o bohaterce zupełnie innego kalibru, po usunięciu której Fear się posypało na każdej możliwej płaszczyźnie. Madison to był jednak pułap Ricka i ona nigdy nie powinna być ruszona.
Cytuj
W internecie od jakiegoś czasu był ogromny szum na rzekomy powrót Madison w finale półsezonu.

Obecny półfinał do nie do końca półfinał. Ze względu na pandemię, ekipie Fear nie udało się dokończyć na czas ósmego epizodu 6 sezonu, także odcinek 7 posłużył za zastępcze zamknięcie półsezonu. Być może Madison wróci w następnym epizodzie ale co do tego nie można mieć póki co pewności bo oficjalnego potwierdzenia nie było.

Generalnie dość uważnie przyglądam się sprawie i sama Madison w ostatnim czasie dostaje baaardzo dużo uwagi, nie tylko ze strony samej prasy ale również AMC i ekipy Fear. To co było dla mnie najbardziej zaskakujące to kompletna zmiana narracji ze strony Chamblissa oraz Goldberga. Przez ostatnie 2 lata byli mocno stanowczy w tym, że Maddie nie żyje a jej śmierć była "ogromnym wyrazem nadziei". Nie dawali żadnej konkretnej furtki odnośnie jej powrotu. W ostatnim wywiadzie to się jednak zmieniło- nie tylko sami przyznali, że oficjalnej śmierci Madison nigdy nie widzieliśmy, ale też że temat jest dyskutowany zakulisowo.

Ogólnie ostatnio rozeszły się plotki, że AMC w końcu zainterweniowało w sprawie Fear i drastycznego spadku poziomu, widząc że decyzje Chamblissa i Goldberga zażynają tytuł. Ponoć zażądali powrotu do klimatu i charakteru bohaterów z sezonów 1-3 (stąd ta drastyczna zmiana jakości w sezonie 6) i podjęto ponownie rozmowy z Kim Dickens (stąd tyle dyskusji). Ale czy plotki okażą się prawdziwe to sie dopiero przekonamy. 
Strony: [1] 2 3 ... 50