Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you become a Thank You from an other users.


Wiadomości - chainsaw

Tym razem do pełnego obrazu może po prostu zabraknąć protagonisty z krwi i kości...
Dwa seriale w stanie agonalnym i trylogia, która chyba skończy się na jednym tylko filmie (chyba że ten rzekomo rozbuhany budżet filmowy to jest na poziomie produkcji z Seagalem). Cały wkład Gimpla  :facepalm:
Ciekawie to mało powiedziane, zapowiada się najlepszy odcinek TWD od hohohoho...

dnia: 11 Grudzień, 2017, 21:29:39 4 The Walking Dead Serial / Sezon 8 / Odp: S08E08 - How It's Gotta Be

Wątek relacji Carla z Neganem to akurat jedna z niewielu rzeczy, która się całkiem zgrabnie udała w serialu ostatnimi czasy (nawet w tym odcinku, najlepsze trzy minutki to rozmowa Carla z Neganem). Więc teraz odstrzelamy Carla, kompletnie bez sensu, w dodatku trochę offscreen, trochę cliffhangerowo. To się na pewno spodoba widzom  :lubie:
No ja właśnie nie mam problemu z samym JDM, bo twarzowo to prawie jak z komiksu, aktorsko wiadomo, ale on w ogóle nie przykoksił, a twórcy nawet nie zadali sobie trudu, żeby go kręcić z odpowiednich kątów, rzucać cień itd, wtedy można przynajmniej sprawiać wrażenie dużo bardziej groźnej postaci, ale nie, oni go wrzucają w wąską kurteczkę i pokazują ze wszystkich stron, co chwilę rzuca się w oczy, że to takie chucherko jest w gruncie rzeczy. Był tylko jeden odcinek, kiedy gadał sobie z Sashą w celi, gdzie kręcili go od spodu, w cieniu, wtedy wyglądał na znacznie wyższego i szerszego. Czuło się, że Negan to nie jest byle kto (większość tych scen, gdzie kamera idzie za jego plecami, albo widać tylko jego twarz w korytarzu, została użyta w zwiastunach).
Jako że Tortuga pasuje sądząc, że nie widzę różnicy między zostaniem wieloletnim memem, a jakimiś głupimi hejtami w komentarzach (widzę, i to ogromną, tyle że w drugą stronę) to zwrócę jeszcze tylko uwagę na jedno stwierdzenie, które tutaj padło wyżej:
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Aktor odpowie - źle, aktor milczy - źle.
Nigdy w życiu nie słyszałem krytyki pod adresem aktora za to, że milczy wobec hejtu. Nie przeinaczajmy rzeczywistości pod pretekstem walki z hejtem.

dnia: 22 Kwiecień, 2017, 18:47:26 7 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Sezon 8

Może lepiej nie kusić losu i nawet nie wspominać o żadnej psychologii dotyczącej postaci Daryla, bo wykraczecie i dostaniemy po raz trzystadziewiąty motyw patologicznej rodzinki Dixonów. Twórcy już trzystaosiem razy pokazywali, że nic ponad to nie są w stanie wykrzesać dla Daryla, więc niech już lepiej zostanie cool kusznikiem.

dnia: 17 Kwiecień, 2017, 08:01:17 8 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Sezon 8

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Śmierć Sashy była taką luźną wariacją.
Już tak całkowicie na chłodno, chciałem wspomnieć o jednej kwestii, która waliła po oczach przez cały sezon i jak na finał przystało tam wystrzeliła ze zdwojoną siłą. Lokacje. Niby jest ich od groma, ale prawie każda z nich przypomina bardziej westernowe miasteczko z makietami domów, niż prawdziwą lokację. Chcą nas przekonać, że świat TWD się powiększył i wszystkiego mamy teraz więcej i w ogóle, ale tak naprawdę farma Hersha albo więzienie wydawały się większe same w sobie. Ba, nawet Terminus był lepiej przedstawiony!

Aleksandria to jest takie miasteczko z dykty. Dwa lata oglądamy co się tam dzieje i nikt nie jest w stanie powiedzieć co gdzie jest. Na potrzeby scenariusza raz Rick chadzał tam uliczkami całymi popołudniami jakby to było małe miasteczko, ale wiele razy ktoś robił pięć kroków i już był na miejscu, przez co miało się wrażenie że Aleksandria to tak naprawdę pięć domów na krzyż. Nawet nie pokazano jak ciężarówki Negana wjeżdżają do Aleksandrii, tylko po prostu już tam były po przerwie reklamowej. Były i się zmyły, bo wróciły na widok dopiero kiedy Negan musiał zwiać. Odsiecz Ezekiela przyszła zza jakiejś chałupy, Maggie pojawiła się na środku ulicy. Człowiek nie ma w ogóle wyczucia odległości, czegokolwiek. Po takiej strzelaninie i po ataku hordy wszystkiego domy i samochody w Aleksandrii powinny być w jakimś stopniu zniszczone, ale jakoś mam nieodparte wrażenie, że w sezonie ósmym zobaczymy te same ładne domki z przytulnymi werandami i błyszczącymi się oknami. A i samochód zawsze będzie pod ręką, kiedy któryś bohater zechce się udać na samotną szarżę.

Byliśmy już chyba z pięć razy w Sanktuarium i ja dalej mam zerową orientację co gdzie jak. Pokazali aż jeden raz widok sanktuarium z zewnątrz. W środku mam wrażenie, że te podesty, na których od czasu do czasu przemawia lub gada z kimś Negan, to się przemieszczają. Ten taki niby balkon wychodzący na zewnątrz, na którym siedział raz Dwight, innym razem Eugene doglądał zombie przy płocie, on też za każdym razem z innej strony pokazywany, poprzednio myślałem że jest niższy i mniejszy, i że do płotu bliżej, teraz wydał się taki wielki, a miejsca przy nim od cholery, bo tam kilkadziesiąt chłopa stało kiedy Negan ogłaszał wojnę.

Królestwo wygląda jak jakiś kompleks szkolny otoczony płotem. Kiedy Morgan i Carol zawitali tam pierwszy raz, miejsce aż tętniło życiem, mnóstwo ludzi, każdy coś robił, gdzieś szedł. Kiedy Carol przyszła tam przekonać Ezekiela do wojowania, nie było nikogo poza wartą i tym dzieciakiem, który plewił razem z królem.

Najmniej zastrzeżeń mam do Hilltop, bo tutaj przynajmniej mam poczucie całości lokacji, wiem dobrze jak wygląda, pokazywano to wielokrotnie. No może tylko zbyt często wykorzystują te groby Glenna i Abrahama gdzieś tam pod płotem. Co druga rozmowa w Hilltop odbywa się przy tych grobach, przez co lokacja wydaje się jeszcze mniejsza, niż jest w rzeczywistości.

Kiedy porównamy to do więzienia, które bardzo dobrze poznaliśmy i dość szybko akcja płynnie przenosiła się z jednego bloku do innego, na podwórze, ogródek, izolatkę, te dalsze pomieszczenia gdzie Rick gadał przez telefon albo Merle wykombinował sobie drut z kabla telefonicznego. To się wszystko czuło, widz wiedział co gdzie jest, kiedy Gubernator przyjechał z czołgiem pod więzienie pierwsze co zrobiono to pokazano z kilku ujęć dokładnie gdzie stał, jak wyglądała jego grupa, ilu ich było, ile mieli samochodów.
Negan przyjeżdża pod Aleksandrię i nawet nie wiesz ile w końcu jest tych ciężarówek, ile ludzi.

I potem taki efekt, że chcąc zrobić zadymę robisz wyraźnie gorszą od tej pod więzieniem, a już wtedy poziom tyłka nie urywał.

dnia: 08 Kwiecień, 2017, 10:35:56 10 The Walking Dead Serial / SPOILERY / Odp: Sezon 8

Może nawet nie będą musieli ściągać Yeuna. Pewnie mają w zapasie ze dwie rozmowy Glenna z Maggie, które wykorzystają w jakimś dużym momencie dla niej. Kontekst im się może trochę rozjechać, ale zazwyczaj im to nie przeszkadzało.

Ponowne oglądanie Abe czy Glenna jakoś mnie strasznie nie ekscytuje, ale jakby przywrócili do żywych na jeden odcinek kogoś kto odszedł z serialu przed laty, to bym aż podskoczył z radości. Niestety na Bernthala, Demunna czy Holden raczej nie ma szans. Sarah Wayne Callies też chyba zbyt zajęta innymi produkcjami. I w sumie nie bardzo jest kogo ściągać, bo jakbym ponownie zobaczył Kinney albo Colemana, to bym chyba zszedł  :))
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
7x16 - 11,31 mln
To chyba największy zwrot akcji w siódmym sezonie. Więcej ludzi oglądało półfinał, niż finał. Więcej ludzi oglądało nawet czwarty odcinek, czyli pierwszą wizytę Negana w Aleksandrii. Przy całym swoim krytycznym podejściu, byłem jednak pewien że 13-14 milionów wyciągną, bo taki mały skok oglądalności na finał znaczy, że TWD prawie przestało przyciągać casualową publikę, a to już może porządnie wkurzyć decydentów liczących, że będą jeszcze przez lata zarabiać górę forsy. Czy można ten serial produkować jeszcze taniej? Raczej nie.
Troszeczkę przeinaczacie fakty. Michonne nie dała się Gubernatorowi, ale to była walka, którą samurajka rozpoczynała z ogromną przewagą mając na mieczu córeczkę Filipa, no i samą katanę w rękach. Gubernator zatłukłby ją gołymi rękami, gdyby nie szkło z akwarium. Tamta walka nie była jakimś pokazem siły Michonne, która skorzystała ze wszystkich ciosów poniżej pasa, jakie tylko były w jej zasięgu.
Aczkolwiek, ja w ogóle nie wiem po co wepchnięto jej na siłę snajperkę, podczas gdy najlepsza snajperka w ekipie, Sasha, przesiedziała cały sezon na ławce rezerwowych, żeby tak czy siak zginąć na końcu.
Londyn to właściwie jego dom, fakt, ale oni (Lincoln, JDM, Reedus i Nicotero) obskoczyli w marcu jeszcze Amsterdam, Madryt i Lizbonę (a jak się zerknie na youtube, to również były dość duże eventy). Zdecydowanie zaplanowano europejski tour promujący TWD, zresztą nie bez przypadku kilku aktorów z serialu wreszcie wybrało się do Polski, choć TWD leci już u nas oficjalnie od kilku lat, a jak widać po forach, zainteresowanie jest wyraźnie mniejsze niż w sezonie czwartym czy piątym.
Jeśli tam było jakieś głębsze dno, niż szok i niedowierzanie, to już wina realizacji, bo chyba jedna czy dwie osoby zwróciły uwagę, że przy drugim/trzecim oglądaniu tej sceny ktoś tam od Zbawców mówi Ezekielowi i reszcie, że mają się nie ruszać. Zostało to tak totalnie stłamszone, podczas kiedy ładowanie jednego melona na pakę jest tak niesamowicie celebrowane... że nawet nie wiem co gorsze, celowe robienie z Królestwa idiotów, czy nieudolne nakręcenie kluczowej sceny.
Najgorsza jest właśnie ta poruszana już wyżej kwestia tego, że Morgan tak naprawdę nie zrobił tego w szaleństwie, amoku, tylko się z tym przespał i ułożył w głowie taki plan.
No i jeszcze fakt, że nie dość, że nikt go nie powstrzymał, to jeszcze potem nikt nawet się nie zająknął, że go zdrowo pieprznęło z tym duszeniem. Skąd, Ezekiel ani na moment nie wyszedł z roli dobrego pasterza i koniecznie chciał przekonać Morgana, żeby wracał z nimi i obgadali sobie wieczorkiem co się stało, a reszta "królewskiego dworu" nawet się nie zająknęła tylko potwierdzając, że scenarzyści TWD dali im tylko po jednym zdaniu charakterystyki postaci, Jerry to śmieszek, ta kobiecina jest bardzo cyniczna itd.
Strony: [1] 2 3