Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you become a Thank You from an other users.


Wiadomości - Noctury

dnia: 08 Kwiecień, 2016, 21:36:08 1 Świat Zombie / Twórczy Kącik / Odp: Nowy pomysł !

Widzę, że nadal nie dajesz sobie wmówić, że ciężko będzie uzyskać jakikolwiek odzew przy tak mglistym zaprezentowaniu o co właściwie chodzi. Dopóki nie przedstawi się jakiejś konkretnej wizji, planu czy pomysłu, to właściwie potencjalnie zainteresowani nie będą wiedzieć na co się właściwie piszą - to jakbym napisała "hej, zbudujmy sobie dom", ale nie miała pojęcia jaki, gdzie go postawić, jak obdzielić obowiązki, jakich fachowców potrzebuję, jaki mam budżet, etc. Nawet jak jakieś osoby się zgłoszą, to za chwilę może się okazać, że wizje poszczególnych członków ekipy co o tego jak to ma wyglądać będą różne, a nawet sprzeczne ze sobą - i trudno im się będzie dziwić, nie mając konkretów każdy myśli po swojemu i robi się bajzel.
Każdy może napisać "pracowałem już przy czymś podobnym", ale bez poparcia równie dobrze mogę napisać że mam w piwnicy różowego słonia, który tańczy makarenę - i kto mi udowodni, że nie?
Moja rada - usiąść i się na spokojnie zastanowić, co będzie najważniejsze, najlepiej skupić się na prostszych składowych, które są wykonalne, niż od razu porywać się na wielkie projekty, których pewnie nigdy się nie dokończy. Rozpisać jakiś szkielet fabuły, świata, postaci -  zacząć od prostego związku przyczynowo skutkowego, mieć początek i koniec przynajmniej paru wątków, które będą miały ręce i nogi. Jakie charakterologicznie postaci będą w najciekawszy sposób oddziaływać ze światem/sobą/innymi? Jakie najlepiej oddadzą to, co się chce przekazać w historii? Jak będą się zmieniać w zależności od wydarzeń? Czy to co planuję będzie wykonalne w tej konkretnej formie - tzn. czy nie nazbyt skomplikowane, czy rysownik będzie potrafił to wykonać, czy da radę wyrobić się z regularnym publikowaniem kolejnych części w takiej formie, etc. Dopiero na takim szkicu dobudowywać bardziej skomplikowane elementy. Tak jest sensowniej niż zacząć, a co się zdarzy wymyśli się potem - bo za chwilę może wyskoczyć pełno paradoksów albo nielogiczności, a nie o to przecież chodzi. Po tych wstępnych założeniach dobrze zastanowić się, co można zrobić samemu, a do czego będzie potrzebna pomoc - w scenariuszu, prowadzeniu strony, rysowaniu, etc. i takich konkretnych ludzi poszukiwać.
Na razie widzę głównie zapał i niewiele więcej - zapał jest bardzo fajny i trzeba go mieć, ale pewne konkrety pokazują odbiorcom, że myśli się o czymś poważnie i nie obawia się włożyć w to tyle pracy, ile potrzeba. Trzymam kciuki, ale jeśli oczekuje się zaangażowania ludzi, trzeba najpierw pokazać, że ma się coś więcej niż baaaardzo ogólne hasła (co jest zmorą wszelkiego rodzaju greenlightów i innych tego typu przedsięwzięć).
*Wybaczcie ten przydługi esej, tak wyszło xD*

dnia: 21 Listopad, 2015, 22:59:07 2 Świat Zombie / Twórczy Kącik / Odp: Pytanie o projekcie

To ja od siebie powiem, że coś nieco podobnego do konceptu "zombie" można spotkać w wypadku niektórych pasożytniczych organizmów, np. grzybów. Choćby te słynne mrówki, które zarażone konkretnym gatunkiem grzyba stają się bezwolne i jedynym celem ich egzystencji jest wspięcie się na wysoki obiekt, by tam grzyb wypuścił zarodniki i pozarażał więcej potencjalnych żywicieli.
Chyba jeszcze coś podobnego (w sensie że pasożyt steruje żywicielem)może wystąpić u niektórych ślimaków...
Generalnie życie jest w tym względzie może nie tak spektakularne jak filmy, ale też przerażające xD

Ewentualne linki które znalazłam w necie:
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

dnia: 18 Październik, 2014, 16:29:23 3 Świat Zombie / Twórczy Kącik / Odp: Rysunkowo.

Dorzucę coś jeszcze, a co xD


Dwa następne ghule do kolekcji, bo ich nigdy za wiele


Kucyk zombie


To miał być Wolf, pewnie wszystko sknociłam :P Żebyś Sub nie gadał, że nie masz portretu


I Kerry w bonusie, bo czemu nie
Strony: [1]