Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - picollo

Strony: [1] 2 3 4
1
Sezon 9 / Odp: SE09E05 "What Comes After"
« dnia: 05 Listopad, 2018, 22:03:56 »
Ocena będzie bardzo mocno zależała od tego do czego porównujemy. Jeśli do pierwszych dwóch- trzech sezonów, to jakieś 3-4/10. Jeśli do sezonów 4-6, to pewnie w okolicach szóstki- siódemki.
Jeśli do ostatnich sezonów (znaczy  większości poprzedniego sezonu nie widziałem, tak bardzo obniżył loty), to pewnie 8-9.
Myślę, że generalnie siedem się należy.
Jeśli chodzi o założenia, odcinek bardzo fajny, zarówno wątek halucynacji Ricka jak i Maggie-Negan niezłe w założeniach.

Halucynacje Ricka świetnie pokazują jak serial spadał coraz bardziej jakościowo. Scenka z Shane'm świetna, bardzo fajnie pokazuje chemię między tą dwójką, była niesamowicie naturalna i świetnie łączyła wątki z początku serialu z aktualnymi problemami Ricka.

Hershel był dobry, chociaż tu mieliśmy dialog, nie rozmowę dwóch kumpli. Widać, że z Shane'm Rick może po prostu pogadać, że tych dwóch znało się świetnie. Rozmowy z Hershelem bardzo często były dyskutowaniem zagadnienia. Mniej tej naturalności i to widać. No ale tak w zasadzie było kiedy Hershel żył, więc się zgadza.

Scena z Sashą to już dużo niższy poziom. Scena porażała wizualnie (albo raczej koncepcyjnie), ale scena byłaby taka sama jakby tam wrzucili Betty, Sashę, Abrahama, czy Kanibala z Terminusa #41. Pomysł na scenę, ale nie na to kto powinien w niej być. O ile lepsza by była ta scena gdyby to Lorie przekonywała Ricka, że znalazł nową rodzinę i że ci wszyscy ludzie których poznał po drodze są jego rodziną. No ale mamy Sashę. Była tam.

A finalna halucynacja kiedy ratują Ricka? Sztampowe, proste, nijakie. Fajnie że pokazują, że znalazł rodzinę, ale ta scena była sztuczna. Zombiaki usieczone w sekundę i ludzie się patrzą jak Rick rozmawia z Michonne. Doceniam nawiązanie do sceny "We do not die", ale samo wrzucenie cytatu tak średnio działa w przeciętnej scenie.

Później scena na moscie. Łza się w oku zakręciła, nawet nie będę marudził na bardzo słaby efekt zombie wpadających do wody, bo oprócz tego mieliśmy świetnie zagrane emocje. Chyba nawet bardziej od Michonne wrażenie zrobił na mnie Daryl. I to strzelanie i to jego niedowierzanie i nawet odejście w milczeniu tak bardzo pasowały do tej postaci. Jak zwykle nie lubiłem Daryla, tak tu zrobił scenę.

Helikopter... W sumie mi rybka, po odpuszczeniu większości dziewiątego sezonu oglądałem dziewiąty, żeby doczekać do tego zakończenia. Rick zginął, serial się skończył, ja żadnego helikoptera nie widziałem.

A, jeszcze kilka słów odnośnie Maggie-Negan. Negan punktuje aktorsko. Świetne przejście od prowokowania Maggie żeby go zabiła do złamanego słabego człowieka. Punkt.

Słabe rzeczy? Trochę było, choć ten sezon był ewidentnie lepszy niż ostatnie. Ze względu na łądunek sentymentalny, pomińmy. TWD się skończyło, można iść dalej.

2
Sezon 7 / Odp: The Walking Dead S07E05 - "Go Getters"
« dnia: 22 Listopad, 2016, 22:01:56 »
Cytując klasyka 7.8/10 Too much water.

Odcinek niezły, ale nie powalający Gregory świetny, przywódca Zbawców świetny, przyzwoity wątek Maggie, Sashy i Jezusa, słaby wątek Carl & Enid.
Czyli w sumie podzielam opinię większości.

3
Sezon 6 / Odp: Kto dostał pałą - przewidywania.
« dnia: 05 Kwiecień, 2016, 17:00:57 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Wszyscy piszą, że Glenn  lub Abraham zginą. Dlatego watpie by tworcy serialu usmiercili wlasnie ich.
Pratkycznie nikt nie pisze, że zginie Rick. Kierując się Twoją logiką, żegnamy się z Rickiem.

4
SPOILERY / Odp: Finał sezonu 6 - nasze życzenia i przewidywania
« dnia: 30 Marzec, 2016, 14:49:33 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
odpowiedzieć konkretnie na dane pytanie. Na taką odpowiedź czekałem - za co dziękuje.
Tak jak piszesz, równie dobrze można tam podpiąć Ricka/Aarona - a nawet Sashe.
Daryl też zginie, bo w obsadzie do odcinka był Rooker.

Wait... Była mowa o tym, że ktoś strollował dodając do rzekomej obsady odcinka aktorów którzy wcielają się w martwych od dawna bohaterów.
Przeczytaj temat, dowiedz się że to było poruszane już z naście razy w tym temacie, a później dopiero wrzucaj newsy. Nigdy odwrotnie.

5
SPOILERY / Odp: S06E14 "Twice as Far" - spoilery
« dnia: 15 Marzec, 2016, 16:16:32 »
A może "her" to po prostu kusza Daryla, która gdzieś po drodze się popsuje? ;)

A tak poważniej- czy przypadkiem w odcinku w którym pojawił się Dwight jedna z tych dwóch jego towarzyszek nie zginęła (jestem prawie pewien, że tak). Może całe to obwinianie się o  czyjąś śmierć to o tamtej babce? Nie wiem, padnie jakiś komentarz ze strony Dwighta, Daryl do tamtej śmierci nawiąże, a w świat puścili info, że Daryl obwinia się o "jej" śmierć.

6
Sezon 6 / Odp: S06E13 \"The Same Boat\"
« dnia: 15 Marzec, 2016, 16:08:58 »
W zasadzie, to trzęsie się mała osadka.

Gdyby Ricki wybijali ludzi z Hilltop, nie od Negana, to po tym ostatnim odcinku liczba trupów sprawiłaby pewnie, że w Hilltop nie zostałby nikt.

A jeśli takich Hilltopowych osadek jest 3-4 każda funkcjonująca oddzielnie, to Zbawcy pewnie nakrywają ich czapkami. I obstawiam że Zbawców jest na tyle dużo, że wymuszanie zaopatrzenia od Hilltop i im podobnych nie jest ich jedynym źródłem zaopatrzenia. Niech zbawcy mają wciąż czterokrotną przewagę na d Hilltop- to wcale nie jest duża grupa ludzi. Jednocześnie, jeśli potrafią się posługiwać bronią w połowie tak dobrze jak Ricki, to spokojnie to wystarczy żeby zastraszyć Hilltop- które ma Jezusa i może ze czterech- pięciu strażników, którzy wcale wybitnie walczyć nie potrafią. To nie chodzi o to, że Ludzie Negana są słabi- bo są silni. To ekipa Ricka jest bandą twardych skurkowańców (nie przeklinamy, prawda?) I to się zgadza z komiksem. Umowa z Rickami została zawarta, ze względu na to, że są twardsi od ludzi Negana. Póki co wszystko się zgadza jak na mój gust.

7
Sezon 6 / Odp: S06 E11 "Knots Untie" - Wrażenia
« dnia: 04 Marzec, 2016, 15:21:31 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
walka z nim to był krótki epizot

Epizod to raz
Dwa, ten epizod trwał 21 zeszytów. W momencie kiedy Gubernator umierał, to niemal połowę czasu w komiksie trwał konflikt Więzienie-Woodbury. To nie był epizod, to była duża postać. I w komiksie i w serialu.

8
Sezon 6 / Odp: S06 E11 "Knots Untie" - Wrażenia
« dnia: 01 Marzec, 2016, 16:13:13 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Takie wyciszanie przekleństw jak mówisz byłoby ok, ale nie wiadomo czy AMC się zgodzi.
Tak, to może być ciekawe zobaczeć Negana- niemowę.

9
SPOILERY / Odp: Spojler KIEDY TWD SIĘ ZAKOŃCZY !!!
« dnia: 14 Luty, 2016, 16:40:31 »
Całkiem fajne. Gdyby tak jeszcze autor nie przyjmował paru sprzecznych wewnętrznie założeń, byłoby jeszcze lepiej.

10
SPOILERY / Odp: S06E09 "No Way Out" - Spoilery
« dnia: 30 Styczeń, 2016, 22:46:38 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Zdjęcie Rick i Mich właśnie ma symbolizować nowy rozdział w serialu, który sobie nazywamy "A Larger Word" od nazwy tomu komiksu, więc podobieństwo jest celowe
No ja to wiem. Dzielę się po prostu luźnym przemyśleniem. Inna sprawa, że jak szukałem tego obrazka, to mi się zdawało, że tam był Rick i Andrea, więc miał być dowód na to że Mich zastąpi blondynę w shippingu. Ale pamięć zawiodła, więc jest tylko scena do zestawienia sobie z komiksem :)

11
SPOILERY / Odp: S06E09 "No Way Out" - Spoilery
« dnia: 30 Styczeń, 2016, 01:30:09 »
Z takich luźnych przemyśleń- to ujęcie na samym końcu (Mich i RIck na tle jakiejś dużej otwartej przestrzeni, strasznie przypomina mi kadr z któregoś z zeszytów A larger world.

O, znalazłem:Brak co prawda Abe'a, ale chyba tym było inspirowane.

12
Sezon 6 / Odp: PÓŁFINAŁ SEZONU S06E08 "Start To Finish" Wrażenia
« dnia: 01 Grudzień, 2015, 19:47:36 »
Dla tych co mają ból pewnej części ciała że odcinek był słaby i że z Andreą byłoby lepiej:

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

13
SPOILERY / Odp: S06E07 "Heads Up" -Spoilery
« dnia: 17 Listopad, 2015, 14:34:34 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Ehh. Po zapowiedziach jakoś nie wyglądało na to, żebyśmy mieli dowiedzieć się, co z Glennem. Spodziewałbym się tego bardziej na odcinek 8, bo tego typu rzeczy zostawiają zazwyczaj na półfinał.
Z drugiej strony mocno się kryją z tym, że Glenn przeżył. Nawet go z napisów usunęli. Więc może go celowo nie wrzucają do promo. Pod koniec tego epizodu dowiemy się, że Glenn żyje, a w półfinale Glenn z Enid, Rositą, Abe'm i Dixonem będą pomagali oczyścić zajętą przez sztywnych Alexandrię.

14
SPOILERY / Odp: S6 E6 - ""Always Accountable" -Spoilery
« dnia: 13 Listopad, 2015, 14:16:42 »
A może to Jezus?

15
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
To drugie zdjęcie sprawiło, że moje oczy zaczęły krwawić.

Przynajmniej już wiemy, że rolę komiksowej Andrei przejmi eni Michonne, nie Sasha, ani też nie nasza pani fryzjerka z Alexandrii, tylko Daryl Dixon.

A tak poważnie, to tu jest kontekst:

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się


Strony: [1] 2 3 4