Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - vg1

Strony: [1] 2
1
Komiks / Odp: Ggdzie można przeczytać wszystkie tomy?
« dnia: 10 Październik, 2020, 21:07:31 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

2
Sezon 2 / Odp: S02E08 ,,Grotesque"- wrażenia
« dnia: 23 Sierpień, 2016, 20:01:08 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Wg mnie śmierć tych dwóch gostków to jedna z najgłupszych śmierci w historii w uniwersum  the Walking Dead, goście mieli za sobą całą wolną autostradę, zdążyliby uciec na piechotę, ale nie bo musieli zbierać parę naboi  :neutral:
 
Ten odcinek to jakaś masakra. Nuda jak w "polskim kinie". Absurd goni absurd. Jeśli coś interesującego nie zrobią w kolejnych odcinkach przewiduję szybkie anulowanie serialu, a szkoda bo miał ogromny potencjał. Oglądalność odcinka 3,86mln (1 odcinek miał 10,13mln) - szkoda.

3
Sezon 2 / Odp: S02E02 We All Fall Down - wrażenia
« dnia: 18 Kwiecień, 2016, 21:53:39 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
No i by było drugie TWD, a to raczej nie oto chodzi. Poza tym, pamiętajmy o tym że to dopiero początek, więc obecnie to oni jeszcze nie myślą o odbudowie cywilizacji. Nie ten etap.

Myślałem, że szukają bezpiecznej przystani? A tu taka niespodzianka. Odbudowa cywilizacji? Raczej w FTWD i TWD dbają o własne 4 litery.

Cytuj
Madison sama jest matką i generalnie pasuje to do jej charakteru, więc ma to sens,...

Co nie zmienia faktu, że sprowadza masakryczne zagrożenie na grupę.

Cytuj
...ale osobiście uważam raczej jak Strand :v
:lubie:

4
Sezon 2 / Odp: S02E02 We All Fall Down - wrażenia
« dnia: 18 Kwiecień, 2016, 21:29:33 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
To nie Madison wpadła na ten pomysł tylko matka tych dzieci widząc łódź przez lornetkę z molo.

matka chciała oddać, a Madison zabrać co było imho zagrożeniem dla grupy - zobacz końcowa scena

Cytuj
FTWD i TWD nie jest ze sobą niczym połączone, zatem porównywanie lokacji TWD  z FTWD jest bezcelowe. To zupełnie inny czas, historia, inni ludzie i inne otoczenie. Nie porównuj.

Nie zrozumiałeś. Chodziło o to że serial może istnieć i być ciekawy w sytuacji gdy grupy mają siedziby.

Cytuj
Nie prościej byłoby zaczekać na dalsze odcinki i zobaczyć jak sytuacja się rozwinie? Bo wątek nie został zamknięty a jedynie odroczony.

Racja, tylko w sytuacji zagrożenia takie odprężenie, luzik chyba jest odrobinę irracjonalny i niszczy klimat apokalipsyBTW zapomniałem dodać, że właściciel łodzi nie śpi już chyba 7 dobę, a wygląda na wypoczętego.

5
Sezon 2 / Odp: S02E02 We All Fall Down - wrażenia
« dnia: 18 Kwiecień, 2016, 20:56:07 »
Cytuj
Ale w jaki sposób Madison sprowadziła?

wpadając na idiotyczny pomysł zabrania najmłodszych dzieci

Cytuj
Well...wtedy nie byłoby serialu :D

Zobacz Aleksandrię, Wzgórze, Królestwo, siedzibę Zbawców, więzienie, Woodbery, Terminus, Wilki, nawet kosciół - jednak można

Cytuj
Przecież mieli plan żeby przeczekać i zgubić tamtą łódź. Strand mówił że jak będą płynąć dalej, to ich dogonią, bo Abigail jest za wolna w porównaniu do tamtej łodzi.

Ciekawe co sobie pomyślała grupa pościgowa, gdy zniknęli im z radarów? Zatonęli? A może, są w pobliżu wyspy i tam należy szukać zguby?


Cytuj
Bo przecież w Teffude to takie realne jak zombiak rozrywa gołymi ręcami brzuch, a głowy zombiaków są zrobione z gumy i nóż wchodzi jak w masło ;]

w to jeszcze jakoś naciągając da się uwierzyć

6
Sezon 2 / Odp: S02E02 We All Fall Down - wrażenia
« dnia: 18 Kwiecień, 2016, 20:30:41 »
Cytuj
A możesz jakoś to bardziej rozwinąć, poza takimi ogólnikami do których ciężko się odnieść? :]

Kto o zdrowych zmysłach oddaje dzieci obcym i to z miejsca w którym nie doświadczyli realnego zagrożenia?

W 1 odcinku zagrożenie na grupę sprowadziła nastolatka, w drugim jej matka. Co jest z tymi kobietami? Scenarzysta szowinista, czy co?

Dziecko zagryzające matkę, litości jakieś super moce?

Dobrze zabezpieczony teren na wyspie, wzmocnić obronę, sukcesywnie oczyszczać teren i można trwać. Ale nie, lepiej ruszać w drogę, mając wiedzę że napalm spalił pół ameryki.

Wieczorne spotkanie przy lampce wina, litości są ścigani, wszystko wokół "płonie", a tu "m jak miłość" w wydaniu AMC.

Młody znalazł truciznę, i pomyślał "a zostawię ją na brzegu przypadkowego stołu i w wielkiej tajemnicy powiem co odkryłem tajemniczego". A tymczasem dziecko widząc kolorową tabletkę pomyślało "zjem sobie taka fajna kolorowa zupełnie nie przypomina cukierka, a tylko okropne tabletki które podaje mi mama gdy jestem chora" - litości

Początkowa scena dzieci bawiące się bez opieki, gdy cała rodzina wie od tygodni o zagrożeniu. 3 razy dziennie wybijają zombiaki i co tydzień usuwają ciała z plaży, martwią się o solidność ogrodzenia, mają w zanadrzu truciznę, wiedzą o hordzie i są gotowi oddać dzieci pod opiekę wędrownych obcych. Gdzie sens, gdzie logika, gdzie instynkt macierzyński?

7
Sezon 2 / Odp: S02E02 We All Fall Down - wrażenia
« dnia: 18 Kwiecień, 2016, 20:09:44 »
Odcinek masakrycznie nudny, a inteligencja bohaterów/scenarzystów jest na poziomie 5 latka. Zachowania i logika postaci powoduje jedynie irytację i nic więcej. Zastanawiam się do kogo jest adresowany ten serial i coraz bardziej się skłaniam ku temu, że może to być gimbaza. Ocena 2/10, ponieważ ciągle jeszcze wierzę, że w końcu przestaną marnować potencjał jaki ma ten temat.

8
Sezon 6 / Odp: S06E16 Finał Sezonu "Last Day On Earth" - Wrazenia
« dnia: 05 Kwiecień, 2016, 09:51:05 »
Odcinek imho bardzo słaby, poraża masakryczny brak logiki. Bo np. mając na wyposażeniu snajperki mogli już pierwszą nieliczną grupę zbawców, po pozornym wycofaniu się wystrzelać jak kaczki. Grupa Ricka została pokazana jak totalni amatorzy, mimo że przewodzi im doświadczony policjant oraz w składzie jest wojskowy. Co do Negana, to po przeczytaniu komiksu, aktor mi totalnie nie leży. Wyobrażałem sobie postać jako bardzo wysokiego i mocno zbudowanego faceta, a tymczasem dostaliśmy szczupłego w za dużych ubraniach namiastkę Negana. Zobaczcie jak on wygląda na tle grupy którą dowodzi, jakaś masakra. IMHO w komiksie Negan górował na tle swoich żołnierzy, a tu przeciętny typ jest przywódcą koksów.
Kilka słów na temat zakończenia odcinka - powiem szczerze byłem pewny, że tak zakończą ponieważ było to najprostsze. A takie rozwiązania są zwykle serwowane w tej produkcji. W kwestii "wróżenia z fusów" to stawiam, że zginął Glen, ponieważ w jaki sposób rozwijałaby się dalej postać Megan, jeśli autorzy dalej będą tak mocno opierać się na komiksie. Na zakończenie dodam, że jakoś nie rozumiem masakrycznego spalania kampera. Mieli pełny zbiornik i chyba 2 kanistry zapasu, a do Wzgórza z Aleksandrii mieli 23 mile, o co chodzi? Napiszę to jeszcze raz - najgorszy odcinek w tym sezonie i fatalna postać Negana.

9
Sezon 6 / Odp: Kto dostał pałą - przewidywania.
« dnia: 05 Kwiecień, 2016, 09:18:41 »
W kwestii "wróżenia z fusów" to stawiam, że zginął Glen, ponieważ w jaki sposób rozwijałaby się dalej postać Megan, jeśli autorzy dalej będą tak mocno opierać się na komiksie.

10
Sezon 6 / Odp: S06E01 "First Time Again" - wrażenia
« dnia: 12 Październik, 2015, 20:42:41 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Odcinek moim zdaniem był denerwujący. Jak już wyżej napisałem, irytowało mnie to przeplatanie czasów przez cały czas i zmiany z kolorowego obrazu na czarno-biały. Było sporo dłużyzn, niektóre rozmowy np. z Carol, Maggie czy Ricka i Morgana niepotrzebne, byle przeciągnąć odcinek do godziny. Morgan jest strasznie kiczowaty w swoim wyglądzie i zachowaniu, zwłaszcza z tym kijem. Było też kilka standardowych już wpadek, jak szwendacze znikąd, osoby ogarnięte walczące jak 1 raz w życiu. Andrew Lincoln jakoś tak sztucznie zagrał wiele min. Odcinek oceniam na 6, bo w obliczu wielu odcinków z 4 i 5 sezonu był nieco lepszy, ale też momentami nudny, denerwujący i ze scenami zapychaczami. Cieszę się jednak, że patetyczne gadki nie były aż tak patetyczne jak np. Maggie w 5 sezonie, zwłaszcza po rozdzieleniu się od Ricka z Abrahamem, tamto to już egzaltowany patos był.

Zwykle zgadzam się z Twoimi postami,  ale tym razem Twoja ocena jest zupełnie "z czapki". IMHO proporcje były zachowane, dłużyzn nie zauważyłem, odcinek bardzo przyzwoity.

11
Sezon 1 / Odp: S01E06 The Good Man - wrażenia
« dnia: 05 Październik, 2015, 20:16:19 »
Wrażenia z finału to cała masa niekonsekwencji, by nie powiedzieć idiotyzmów. Wojsko zaprawione w bojach, a tymczasem walą seriami i zero efektu. Stoją za siatką, mają czas wycelować, a tu same pudła. Kolejna scena gość pięściami masakruje wojskowego, a w następnej scenie na plaży zbliżenia na błądzące w piasku dłonie bez jednego zadrapania. Dojechali do domu nad oceanem i pierwsze co robią to się ściskają, zamiast organizować jakieś nawet prowizoryczne schronienie. Wypuszczenie hordy to już jakaś totalna masakra, gdzie sens, gdzie logika.

12
Sezon 5 / Odp: S05E14 Spend - wrażenia
« dnia: 16 Marzec, 2015, 20:50:07 »
Dla mnie odcinek przeciętny. Poraża mnie brak konsekwencji i elementarnego przewidywania możliwości rozwoju sytuacji. Niby starzy wyjadacze, a wchodzą do magazynu bez oczyszczenia otoczenia (ewentualna droga szybkiego odwrotu). Wewnątrz magazynu spotykają zamknięte w klatce zgnilaki i zamiast w ciszy je uprzątnąć idą dalej, a "nóż widelec się uwolnią i będzie jakaś rozrywka". Utknęli w drzwiach obrotowych, wystarczy delikatnie uchylić drzwi i czekać jak grzecznie w kolejce szwendacze nadstawią głowy do ukłucia.
Na plus akcja Abrachama, ten jeden ma głowę na karku.

13
SPOILERY / Odp: Druga połowa sezonu 5
« dnia: 02 Grudzień, 2014, 10:58:33 »
W zwiastunie jest scena jak zombiak ma ochotę na przedramię Rick'a. Jak myślicie będzie podobnie jak w komiksie? Czy to znowu specjalna zagrywka twórców by zagrać na nosie fanom.

14
Sezon 5 / Odp: S05E04 Slabtown - wrażenia
« dnia: 03 Listopad, 2014, 15:22:04 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Ach, no i jeszcze zapomniałam dodać... gdzieś przy początku epizodu bardzo klimatyczna nutka, nadaje się na soundtrack, mam nadzieję że znajdzie się na trzeciej części. A wręcz myślę, że na pewno tak będzie. ::)

chyba chodzi o Kiev - Be Gone Dull Cage
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

15
Komiks / Odp: The Walking dead poszukiwanie komiksów
« dnia: 05 Maj, 2014, 22:50:36 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Nic dziwnego, że jest tam 16 tomów skoro tyle jest aktualnie dostępnych po polsku w internetach. Chyba aktualnie trwają prace nad tłumaczeniem tomu 17.
17 też jest w sieci w wersji pl

Strony: [1] 2