Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Philodendron

Strony: [1]
1
Filmy i Seriale / Stranger Things
« dnia: 25 Lipiec, 2016, 19:43:32 »
Jestem ciekaw, czy ktoś ogląda?
Kto jest fanem twórczości Kinga i pamięta "Goonies", "Straconych chłopców", czy "Stań przy mnie" będzie zachwycony, bo
ten serial to takie połączenie horroru z przygodowym kinem lat 80.
Fabuła jest dosyć sztampowa, ale to nie oznacza niczego złego. Badania naukowe, które wymykają się spod kontroli, małomiasteczkowy szeryf, który lubi szukać zapomnienia w kieliszku, grupka nastoletnich nerdów, ciągle gnębionych przez osiłków, lekko fiksująca matka, która ciągle wierzy, że jej zaginiony syn żyje (mimo, że wszyscy dookoła twierdzą inaczej). Po prostu kwintesencja tego co dawały nam lata 80. Ale oprócz nostalgii za minionymi latami daje nam po prostu to co oczekujemy od każdego serialu - dreszczyk emocji i świetną zabawę.
Podkreślić trzeba grę aktorską zarówno dorosłych (m.in Winona Ryder), jak i dziecięcych bohaterów oraz całkiem przyzwoite efekty.
Dla ciekawostki powiem, że już zamówiono drugi sezon. I dobrze, bo naprawdę jest to serial warty obejrzenia.

2
Filmy i Seriale / Outcast - czyli egzorcyzmy według Kirkmana
« dnia: 05 Czerwiec, 2016, 09:07:19 »
Wczoraj odbyła się premiera pilotowego odcinka tego serialu.
Oparty jest na komiksie ojca TWD, więc chociażby z tego powodu warto go obejrzeć.
Jakie wrażenia po pierwszym odcinku? Cóż - scenariusz nie wydaje się nad wyraz nowatorski. Opętany chłopiec, osoba duchowna plus ktoś kto nie zna swoich mocy i możliwości walki z demonami w brudnoszarej, jesiennej scenerii prowincjonalnych Stanów. Jednym słowem nic nowego.
Ale mimo tego (a może dzięki temu?) oglądało się zadziwiająco dobrze. Akcja rozwija się powoli, jakby lekko usypiając widza. Jedynie kilka razy dostajemy typowe dla tego gatunku scenki, które mają nas podrzucić w fotelu. Reszta to wspomniany już wcześniej klimat. Pełne rozkładu scenerie (obdrapane budynki, bezlistne drzewa), ludzie, którzy wręcz namacalnie skrywają jakąś tajemnicę i główny bohater z traumatycznymi przeżyciami związanymi z najbliższą rodziną. Do tego pastor, który mocno wierzy w to co robi, ale nie jest przy tym świętoszkowaty co automatycznie wzbudza sympatię.
Po pierwszym odcinku - polecam.

Strony: [1]