Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Krzysztofer

Strony: [1]
1
Artykuły, newsy, galerie / Ciekawostki
« dnia: 24 Lipiec, 2013, 16:52:44 »
Jeżeli macie jakieś ciekawostki na temat serialu lub obsady to zapraszam do podzielenia się z nimi.Oto kilka, które znam D: :
1.W pierwszym sezonie "The Walkig Dead" ani razu nie pada słowo "zombie".

2.Postać doktora Edwina Jennera, która pojawia się w epizodycznej, aczkolwiek dość ważnej roli, to hołd złożony pewnemu brytyjskiemu badaczowi. Edward Jenner był twórcą pierwszych szczepionek przeciw ospie. Dzięki swemu odkryciu zrewolucjonizował metody zwalczania wielu chorób zakaźnych.

3.Aktorzy wcielający się w postacie zombie musieli przejść intensywne szkolenia, podczas których uczono ich jak poruszać się oraz chodzić niczym prawdziwe (!) żywe trupy.

4.W serialu pojawiają się papierosy firmy Morley. To stworzona przez filmowy przemysł marka, która wielokrotnie pojawiała się już na dużym i małym ekranie

5.W świecie "The Walking Dead" na jednego żywego człowieka przypada aż 5000 umarlaków

6.Ostatni odcinek drugiego sezonu obejrzało 9 milionów widzów! To nowy rekord w historii telewizji kablowej. Wcześniejszy należał do... pierwszego odcinka tej serii "The Walking Dead" (7,3 miliona widzów!)

7.Specjaliści od krwawych efektów prześcigają się w pomysłach - Flaki jednego z zombiaków zabitych przez Daryla wykonane zostały z żelek i podartej damskiej bielizny owiniętej w nylonowe pończochy.

8.Rick Grames pochodzi z nieistniejącego w rzeczywistości miasta King County. To hołd złożony mistrzowi książkowego horroru - Stephen'owi Kingowi, który jest bliskim przyjacielem twórcy serialu - Franka Darabonta (reżyser ten zekranizował już kilka dzieł Kinga m.in. "Skazanych na Shawshank" i "Zieloną Milę")

9.Lew Temple - aktor grający postać Axela - był kiedyś profesjonalnym, pierwszoligowym baseballistą

10.Scott Wilson dostał się do obsady serialu dzięki swojej matce. Mająca 90 lat staruszka była wielką fanką pierwszego sezonu "The Walkig Dead" i namówiła swojego syna do stawienia się na castingu do roli Hershela.

11."The Walking Dead" to serial, w którym pada najwięcej trupów w historii. O ile oczywiście uśmiercanie zombie można w ogóle nazwać zabijaniem... Średnio w każdym odcinku pada około 38 trupów.

12.Merle to kawał sukinsyna. Również i Michael Rooker - aktor, który wcielił się w tę postać, zalazł za skórę przypadkowym świadkom tworzenia serialu. I to całkiem przypadkiem. W pierwszym sezonie Merle oddaje kilka strzałów na dachu budynku. Przechodnie nie zdawali sobie sprawy z tego, że kręcony jest film i wpadli w panikę myśląc, że celuje do nich snajper. Na miejscu pojawiły się oddziały SWAT. Całe zamieszanie skończyło się na szczęście bezkrwawo...

13.W trzecim sezonie serialu padło 17 ludzkich ofiar, z czego jedynie 3 były zasługą zombie. Reszta zginęła w wyniku porachunków pomiędzy całkiem żywymi bohaterami serialu.

14.Daryl Dixon nie ma swojego komiksowego odpowiednika. Frank Darabont stworzył tę postać po tym, jak poznał Normana Reedusa. Aktor pojawił się na przesłuchaniu do roli Merle'a (który również nie pojawił się na kartach komiksu).

15.Carl Grimes nosi koszulkę z łapą (niedźwiedzia albo psa, nie pamiętam dokładnie), dotyczy ona innego komiksu Kirkmana

16.Sarah Wayne Callies w "Talking Dead" powiedziała,że Lori zawsze postrzegała ciążę z Judith jako wyrok śmierci, ale ostatecznie postanowiła urodzić córkę.

17.Jeżeli ojcem Judith rzeczywiście był Shane, to dziewczynka urodziła się jako sierota.

18.Carl jest drugą postacią, zaraz po Ricku,który zagrał w największej ilości odcinków.

 

2
Sezon 4 / Co z Gubernatorem ?
« dnia: 24 Lipiec, 2013, 16:43:16 »
Po zakończeniu trzeciego sezonu, kiedy okazało się że Gubernator wciąż żyje, twórcy serialu poinformowali że ma być on ważną częścią czwartego sezonu i ma status regularnego bohatera.

Teraz kiedy coraz bliżej premiery nowych odcinków, wszystko co mówi się o tej postaci jest owiane wielką tajemnicą. Kirkman podczas jednego z wywiadów powiedział, że Morrisey może na ekranie pojawić się zarówno w pierwszym jak i ostatnim odcinku. Czego zatem możemy się spodziewać?

Z pomocą przychodzi Ausiello, który jak zawsze posiada sprawdzone informacje. Według jego źródeł Gubernator będzie w centrum wydarzeń w przynajmniej dwóch odcinkach czwartego sezonu. Będzie to zabieg taki jak w poprzedniej serii - mało scen z więzienia, kosztem wątku fabularnego Gubernatora. Można powiedzieć, że oba odcinki będą w całości mu poświęcone. Kiedy to jednak nastąpi? Wygląda na to, że już w pierwszej części sezonu, zanim serial uda się na przerwę aż do lutego.

3
Sezon 4 / 3 Nowe postacie w The Walking Dead
« dnia: 22 Lipiec, 2013, 20:11:58 »
Nie opadły jeszcze emocje po serialowym panelu z Comic-Conu a docierają do nas kolejne informacje związane z nadchodzącym sezonem. Dowiadujemy się, że w fabule znalazło się miejsce dla trzech nowych bohaterów, którzy zostaną wprowadzeni w dalszej części czwartego sezonu.
Pierwszą rolą do obsadzenia jest postać Johna Tylera. To osoba lekko po trzydziestce. Ten bohater opisywany jest jako wulgarny ale inteligentny osobnik.

Kolejny nowy bohater to Wayne Kesey. Jest w podobnym wieku do Tylera. Jest doświadczonym kłamcą, który potrafi korzystać ze swojej mądrości.

Tym razem kolej na rolę damską. Jordana Barraza to około dwudziestoletnia latynoska piękność. Ma przeszłość, której bardzo się wstydzi.

Wszyscy bohaterowi zostaną wprowadzeni w 10 odcinku. Ich charakter opisuje się jako powracający.


Źródło/ ShowTV

4
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się


Oto artykuł o ostatniej części książki autorstwa Roberta Kirkmana & Joy Bonansinga. Były już "Narodziny Gubernatora", "Droga do Woodbury" to nadszedł czas na "Fall of the Governor".

Wiemy z komiksu kto przyczynił się do jego upadku i prawdopodobnie to właśnie tych bohaterów zobaczymy w akcji w książce :)

5
Sezon 4 / Trailer do sezonu 4
« dnia: 19 Lipiec, 2013, 23:22:18 »
Witam, znalazłem trailer sezonu 4.Nie jest on dostępny w Polsce dlatego należy ściągnąć i zainstalować najpierw wtyczkę Media Hint dla Firefoxa lub Chrome.Miłego oglądania.

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

6
SPOILERY / SPOILERY DO SEZONU 4 !!!
« dnia: 15 Lipiec, 2013, 12:21:23 »
Witajcie.Ostatnio grzebałem w internecie i znalazłem kilka ciekawych zdjęć oraz wypowiedzi Kirkmana udzielane dla wywiadu na temat sezonu 4.Najpierw przedstawię wam jego wypowiedzi:
1. W czwartym sezonie zobaczymy więcej podobieństw do komiksu. W żadnej wcześniejszej serii, nie było takiej liczby scen zaadaptowanej wprost z komiksów - to zasługa Scotta Gimple, który jest wielkim fanem twórczości Kirkmana.

2. Będzie skok w czasie pomiędzy sezonem trzecim a czwartym - to już wiedzieliśmy. Będzie to kilka miesięcy ale nie będzie wspomniane ile dokładnie. W tym czasie więzienie uległo zmianie, tak samo jak i bohaterowie wewnątrz.

3. Rick wciąż rozpamiętuje śmierć Lori a grupa zmaga się z odejściem T-Doga. Śmierci bohaterów w trzecim sezonie będą mieć duży wpływ na to w jakim stanie psychicznym się teraz wszyscy znajdują, mimo upływu czasu.

4. Sytuacja Gubernatora diametralnie różni się od tej z trzeciego sezonu. Zobaczymy go w najmniej spodziewanym przez nas momencie. Może to być zarówno premiera jak i dopiero finał - Kirkman ewidentnie nie chciał zdradzić większej liczby szczegółów.

5. Michonne wciąż opłakuje śmierć Andrei. Obrała sobie za cel zabicia Gubernatora za to co zrobił. Ma na tym punkcie obsesję i to właśnie ona napędzać będzie tą postać w czwartym sezonie.

6. Rick więcej czasu poświęca swoim dzieciom i zapewnieniu im odpowiednich warunków i bezpieczeństwa. Mniej czasu zajmuje mu dowodzenie grupą i schodzi to niejako na drugi plan. Rick w głównej mierze będzie musiał doprowadzić do tego aby Carl nie zaczął podążać złą drogą, szczególnie teraz kiedy w więzieniu pełno jest byłych rezydentów Woodbury.

7. Bob Stookey (wcieli się w niego Lawrence Gilliard Jr.), będzie postacią bardzo podobną do tej z komiksu.

8. Grupa może pozostać w więzieniu jeszcze przez dwa czy trzy sezony, może też je opuścić lada moment. Kirkman woli aby ta decyzja nie była z góry ustalona i zdaje się na rozwój wydarzeń.

9. Zdjęcia z planu na których Andrew Lincoln miał bandaż mogą okazać się rzeczywiście odniesieniem do wątku Ricka w komiksie. W tym sezonie zobaczymy kilka bardzo charakterystycznym momentów, które bez problemu rozpoznają fani komiksu.

10. Akcja serialu nie zrówna się prędko z fabułą znaną z komiksu. Kirkman woli pracować nad grupą w aktualnym położeniu i powoli dawkować zwrotne wydarzenia z komiksu. Nie mamy co liczyć na szybkie poznanie Negana.
7
Postacie / Hershel Greene
« dnia: 13 Kwiecień, 2013, 17:29:33 »
Dlaczego nie ma żadnego wątku na temat poczciwego staruszka ?.Nie lubicie jednej z ważniejszych postaci serialu ?

8
Ogólnie / Wpadki The Walking Dead
« dnia: 03 Kwiecień, 2013, 15:24:09 »
Witam.Założyłem ten wątek, bo jestem ciekaw czy ktoś z was odnalazł może jakiś błąd w serialu.Jeżeli tak zapraszam do podzielenia się z nim ;x

Strony: [1]