Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - tomb2525

Strony: [1] 2 3 4
1
SPOILERY / Kim Dickens powraca do Fear The Walking Dead!
« dnia: 06 Grudzień, 2021, 07:45:01 »
5 grudnia okazał się nielada gratka dla fanów FTWD. Spin-off nie tylko dostał zielone światło dla realizacji 8 sezonu. Potwierdzono również że Kim Dickens, która wcielała się w postać Madison Clark na przestrzeni sezonów 1-4A oficjlanie powraca do serialu!  :yahoo: Serwis The Hollywood Reporter donosi, że Dickens pojawi się już w sezonie 7B, natomiast od sezonu 8 wejdzie do grupy pierwszoplanowych

Kim Dickens była oficjlanym gościem programu Hardwicka. Podczas emisji przyznała ze przez ostatnie lata widziała jak silnie reagowali fani seriali i jak często powracała #BringBackMadison.

2
Po całkiem ciepło przyjętym sezonie 6, Fear The Walking Dead znowu szoruje po dnie. Kilka dni temu serwis TvLine opublikował listę 10 najgorszych seriali 2021, gdzie Fear znalazło się na piątym miejscu zestawienia. Serwis zwraca uwagę na absurdalne zachowanie bohaterów, zmianę motywacji kiedy im to wygodniej i ogromną ilości kliszy rodem z opery mydlanej.

Wnioski serwisu pokrywają się również z opiniami fanów, zwłaszcza w kontekście półfinału 7A który spolaryzował widzów (negatywnie) ze względu na wątek Alicii. Jednym słowem, spin-off nadal pozostaje jednym wielkim bajzlem.

3
Ogólnie / Frank Darabont wygrywa z AMC
« dnia: 17 Lipiec, 2021, 18:57:15 »
Frank Darabont w końcu dopiął swojego. W dniu dzisiejszym media obiegła informacja, że były showrunner i pomysłodawca serialowego The Walking Dead właśnie zakończył trwają prawie 8 lat batalie sądową ze stacją AMC.

Dla przypomnienia, w 2013 roku Darabont złożył oficjalny pozew przeciwko AMC, domagając się 300mln odszkodowania z racji bezpodstawnego zwolnienia go z posady showrunnera TWD i odcięcia go od profitów związanych z rozwojem marki. Oficjalna wersja stacji brzmiała, że powodem zerwania współpracy z Darabontem były trudności z dostosowaniem się go do harmonogramu zdjęć i produkcji. Jak się później okazało, prawdziwą przyczyną było sztuczne zaniżanie budżetu drugiego sezonu, co sabotowało cały proces produkcyjny i generowało napiętą atmosferę na planie zdjęciowym.

Sprawa sądowa miała mieć ciąg dalszy w kwietniu 2022 roku jednak AMC poszło na ugodę, dzięki której Darabont otrzyma 200ml dolarów odszkodowania jak i udział w zyskach z kolejnych projektów wchodzących w skład franczyzy TWD.

4
SPOILERY / Sezon 11- spoilery, informacje, przewidywania
« dnia: 08 Marzec, 2021, 19:10:05 »
Właśnie potwierdzono, że 11 sezon "The Walking Dead" zadebiutuje latem bieżącego roku. Tym samym AMC odchodzi od poprzedniego schematu jakim była październikowa premiera.

Pojawił się również krótki teaser zatytułowany "New World Order"

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

5
SPOILERY / Sezon 7- spoilery, przewidywania
« dnia: 02 Grudzień, 2020, 17:53:45 »
Scott Gimple właśnie potwierdził, że siódmy sezon Fear The Walking Dead wszedł w fazę przygotowań.

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Jeszcze nie tak dawno, Chambliss oraz Goldberg powiedzieli, że przed spin-offem nie rysuje się póki co koniec. Nie wiadomo jednak czy dwójka showrunnerów pozostanie na stanowiskach przy kolejnym sezonie.

Prace nad sezonem 7 prowadzone są równocześnie z pracami nad sezonem 6B, który ze względu na pandemię miał opóźnienia.

Post połączony: 03 Grudzień, 2020, 22:37:47
Fear dostało oficjalnie zielone światło dla 7 sezonu.

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

6
Na wstępie chce napisać, abyście do poniższej informacji podeszli póki co z pewnym dystansem. Wiadomość ta gruchnęła znienacka i dość mocno zaskoczyła fandom. 

W dniu dzisiejszym serwis IGN za pośrednictwem swojego twittera poinformował, że The Walking Dead po 11 latach oficjalnie dobiegnie końca. Zamówiony właśnie 11 sezon, który będzie liczyć aż 24 odcinki, ma być jednocześnie ostatnim w historii serialu. Oznacza to, że w 2022 w końcu zobaczymy zwieńczenie historii, która swój początek miała ponad dekadę temu w fenomenalnym odcinku "Days Gone Bye" wyreżyserowanym przez samego Franka Darabonta.

Jednocześnie IGN podało, że AMC zamówiło kolejny spin-off TWD. Tym razem nowy serial skoncentruje się na historii Daryla oraz Carol. Nie jest to niczym zaskakującym, biorąc pod uwagę to że jakiś czas temu Norman Reedus oraz Mellisa McBride podpisali wielomilionowe kontrakty na dalszy udział w projektach AMC. Premiera spin-offu zapowiedziana została na 2023.A teraz dlaczego napisałem aby podejść z dystansem? Ponieważ jak szybko IGN opublikowało wpis, tak szybko go usunęli (ale wiadomo- w internetach nic nie ginie). Na chwilę obecną nikt z ekipy TWD ani samego AMC nie odniósł się do powyższych rewelacji. Informacja jednak wydaje się prawdziwa, nie tylko dlatego że IGN to rzetelne źródło informacji ale też jednocześnie potwierdzono plotki o ewentualnym zakończeniu serialu w okresie 2021/2022, które pojawiły się już jakiś czas temu. Bądź co bądź, czekamy na kolejne wiadomości w tej sprawie.

7
Komiks / The Walking Dead: Negan Lives
« dnia: 19 Czerwiec, 2020, 11:41:18 »
Po upływie niemalże roku od zakończenia komiksu "The Walking Dead", Robert Kirman ponownie otwiera jego podwoje i wraca do wykreowanego przez siebie uniwersum. Tym razem jednak chwilowo. Głównym celem przyświecającym wydaniu nowego zeszytu była chęć Kirkmana do wspomagania właścicieli sklepów i księgarń dotkniętych skutkami pandemii COVID-19.

"Negan Lives" zostało przeznaczone do sprzedaży lokalnej, wyłącznie w formie fizycznego zeszytu. Oznacza to, że numer ten nie uzyska wersji cyfrowej. Kirkman zapowiedział, że cały dochód uzyskany ze sprzedaży trafi bezpośrednio na konto sprzedawców. Jak sam powiedział, jest to forma odwdzięczenia się za to, że to właśnie dzięki właścicielom komiks stał się popularny i trafił do odbiorców.

Tak naprawdę Kikrman już w zeszłym roku zapowiedział, że na pewnym etapie chciałby powrócić do historii Negana. Jak widać, znalazł już ku temu powód.


8
Ogólnie / Kolejny filmowy spin-off "The Walking Dead" w planach
« dnia: 18 Kwiecień, 2020, 13:31:57 »
AMC na dobre nie ruszyło z produkcją filmowej trylogii o Ricku, a media już donoszą o kolejnym projekcie stacji.

Źródło bliskie serwisowi "We got this covered" informuje, że włodarze AMC dyskutują obecnie nad możliwością realizacji nowego spin-offu, który tym razem poświęcony będzie Darylowi Dixonowi. Akcja filmu ma zostać osadzona albo po 11 albo po 12 sezonie, zaś jego fabuła ma skupić się na poszukiwaniu przez Daryla Ricka Grimesa. Co bardziej interesujące, film ma również zawiera flashbacki związane z Merlem (którego serial uśmiercił w trzecim sezonie) co wiązałoby się z powrotem Michaela Rookera.

Projekt nie dostał jeszcze zielonego światła.


9
Ogólnie / AMC wstrzymuje pracę na planach TWD i FTWD
« dnia: 14 Marzec, 2020, 13:45:03 »
Ze względu na szalejącą obecnie pandemie wirusa SARS-Cov-2 stacja AMC zadecydowała o wstrzymaniu prac na planie 6 sezonu Fear The Walking Dead jak i przygotowania do planu 11 sezonu The Walking Dead. Niemniej w rozwoju nadal pozostają scenariusze 11 już serii. Czy powyższa decyzja wpłynie w jakikolwiek sposób na daty premier nadchodzących sezonow? Tego jeszcze nie wiadomo.

10
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

W dniu dzisiejszym światło dzienne ujrzała informacja jakoby serialowe TWD zamknęło swoje podwoje wraz z sezonem 12 czyli w 2021. Serwis The Sun oraz The Independend donoszą, że powodem takiej decyzji było niedawne zakończenie komiksowej serii przez Roberta Kirkmana, co poskutkuje znacznie szybszym niż zakładano wyczerpaniem się materiału źródłowego, na którym serial jest oparty. Denis Huth ponoć przyznała, że nikt z ekipy serialu nie wiedział o planach Kirkmana dotyczących komiksu.

Pomimo zapewnień przedstawicieli stacji, że macierzysty serial nadal pozostaje dla nich priorytetowym projektem, w świetle zaistniałych zmian AMC przerzuci swoją uwagę na dalsze rozwijanie Fear The Walking Dead i trzeciego spin-offu będącego obecnie w produkcji. Zapowiedziano jeszcze filmy, ale na chwilę obecną mało o nich wiadomo. 

Informacja o potencjalnym zakończeniu TWD na 12 sezonie nie powinna być niczym zaskakujących, biorąc pod uwagę ostatnie renegocjacje kontraktów Normana Reedusa i Mielissy McBride, które zostały wydłużone właśnie do 2021 roku.

11
Ogólnie / Obsada TWD kończy z Walker Stalker Con
« dnia: 30 Październik, 2019, 23:19:10 »
Walker Stalker Con- jedna z największych imprez poświęcona uniwersum TWD wpadła w ogromne kłopoty. Chwilę po ogłoszeniu sprzedaży biletów na kolejną edycję conu w 2020, aktor Khary Pyton za pośrednictwem swojego twittera publicznie ogłosił że nie weźmie udziału w nadchodzącym evencie. W wiadomości poinformował również, że takie osoby jak Norman Reedus, Mellisa McBride, Danai Gurira czy Cooper Andrew również się nie pojawia, przy czym to nie koniec listy nazwisk. Również Laurie Holden potwierdziła brak swojego udziału (a więc można założyć, że inni z dawnej obsady także pójdą tą drogą)

O co chodzi? Oczywiście o nic innego jak pieniądze. Okazuje się, że organizatorzy WSC w ostatnim czasie zaczęli kręcić wałki na kasie. Po pierwsze nie wypłacali gwiazdom TWD należnego im wynagrodzenia, a  po drugie ludzie po złożeniu reklamacji przed bardzo długi okres czasu nie otrzymywali zwrotów (o ile w ogóle dostali bo nie wiem jak ta cała sytuacja się rozwiązała).

Na tym się jednak nie kończy. Aktorka Angel Theory, która wciela się w serialu w postać Kelly, miała bardzo nieprzyjemne doświadczenia z ochroną conu. Jak wiadomo, Theory jest osobą niedosłyszącą i na jednym z ostatnich wydarzeń pojawiła się razem ze swoim psem-pomocnikiem z którym zwyczajnie się bawiła. Jeden z ochroniarzy zamiast normalnie podejść do aktorki i poprosić o wyprowadzenie zwierzęcia zaczął się na nią wydzierać i (z relacji Nadine Marrisa, która odgrywa rolę Nabili) werbalnie atakować. Oczywiście Theory nie miała pojęcia o co chodzi bo zwyczajnie nie słyszała, zaś w pobliżu nie było nikogo kto mógłby jej wyjaśnić problem. Jakby sytuacja nie była już dość absurdalna- miała ona ciąg dalszy. W bardzo krótkiej chwili na scenie conu pojawiła się policja w pełnym wyposażeniu i dodatkowo z bronią w ręku. Nadine Marrisa publicznie oskarżyła CCO eventu nie tylko o to, że nie podjął próby załagodzenia problemu pomimo tego że był w pobliżu, ale również o to że nie zorganizował dla Angel tłumacza. W ciągu kilku dni CCO WSC oficjalnie zrezygnował z pełnionej przez siebie funkcji. Niemniej, syf pozostał.

Co by nie powiedzieć- kolejna rzecz związana z TWD upada. WSC będący niegdyś sporym eventem dającym możliwość spotkania z gwiazdami serialu, zaliczył dno. Dodatkowo aktorzy rezygnują również z udziału w konwencie FanFest, zaś część z nich np. Khary Pyton czy Cooper Andrews w ogóle wycofują się z tego typu imprez na jakiś czas.

12
Gry / Resident Evil 2 Remake
« dnia: 09 Luty, 2019, 23:41:33 »
Ktoś grywa może? RE2 Remake to moje pierwsze podejście do serii Capcomu i ogólnie do horroru w grach jako takiego. Wrażenia póki co fantastyczne bo klimat jest tak gęsty że idzie go nożem kroić. Szkoda tylko, że nerwy nie te co potrzeba :D

13
SPOILERY / Sezon 10- spoilery, informacje przewidywania
« dnia: 05 Luty, 2019, 01:28:55 »
W dniu dzisiejszym AMC oficjalnie zamówiło 10 sezon TWD :) Potwierdzenie w linku poniżej.

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Czas zatem założyć nowy wątek do zbierania informacji, a że Angela Kang okazała się mega otwartym showrunnerem, wylew nowych rzeczy powinien nastąpić dość szybko :D

Post połączony: 06 Luty, 2019, 01:01:54
Cytuj
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Comicbook.com donosi, iż pojawiają się spekulacje jakoby Danai Gurira nie powróciła do roli Michonne w 10 sezonie TWD. Stary kontrakt aktorki wygasa wraz z końcem sezonu 9. Gurira wprawdzie prowadzi negocjację z AMC celem podpisania nowego porozumienia podobnego do tego, które zostało zawarte z Reedusem czy McBride ale na chwilę obecną nic konkretnego z tego nie wychodzi. Dodatkowo, Danai jest u progu rozkwitu swojej aktorskiej kariery i budowania statusu w Hollywood, plus za niedługo wchodzi na plan paru wysokobudżetowych produkcji. Jedną z nich jest kontynuacja Czarnej Pantery, a drugą prawdopodobnie Godzilla. Pomimo tego, że oba projekty realizowane są w Georgii nie wiadomo czy uda się dopasować grafik Guriry do długiego okresu zdjęciowego TWD.

Na pytanie The Hollywood Reporter odnośnie przyszłości Guriry w TWD, AMC odmówiło narazie komentarza.

14
The Hollywood Reporter donosi iż Norman Reedus oraz Melissa McBride podpisało z AMC nowe kontrakty na udział we franczyzie TWD. Kontrakty te nie tylko przedłużają współpracę obydwu gwiazd na kolejne lata; przez media określane są również mianem przełomowych. Rozmowy celem podpisania podobnego kontraktu prowadzi także inna gwiazda cyklu- Danai Gurira. Warto zwrócić uwagę na to, że zawarte pomiędzy obydwoma stronami porozumienie jest pierwszym z kroków w kierunku planowanego rozwoju franczyzy TWD.

Jakie zmiany w kontekście udziału Reedusa i McBride wprowadzają powyższe umowy? Przede wszystkim- zarobki. Umowy wstępnie obejmują 3 kolejne lata; o ile w czasie tych 3 lat majątek McBride powiększy się o 20mln o tyle w przypadku Reedusa mowa o 50 do 90mln zysków. Na czym polega natomiast ich przełomowość? Po pierwsze, nawet jeżeli hipotetycznie Reedus i McBride z nieznanych powodów zostaliby usunięci z TWD, i tak dostaną swoje wynagrodzenie. A dlaczego? To wyjaśnia kwestia druga. Podpisane umowy zakładają ich swobodną rotację pomiędzy planowanymi nowymi tytułami będącymi elementem rozwoju marki "The Walking Dead:. Co to oznacza w praktyce? Daryl oraz Carol mogą pojawić się w kilku projektach jednocześnie, jeżeli Gimple sobie tego zapragnie.

Jeżeli chodzi o Gurirę, rozmowy są w toku. Przedstawiciele AMC potwierdzili iż naprawdę chcą utrzymać jej osobą przy tytule ponieważ cenią jej udział w TWD. Oczywiście ostatnie wydarzenia dotyczące Lincolna pokazały, że TWD potrafi przetrwać nawet odejście głównej gwiazdy, ale utrata kolejnych twarzy marki nie jest celem stacji. Biorąc pod uwagę gwałtowny rozwój kariery Guriry, AMC jest skłonne wypracować każde porozumienie które zapewni dalszy udział aktorki we franczyzie.

Powyższe informacje są naprawdę szokujące. Na kilka miesięcy po tym jak Lauren Cohan została zmuszona do opuszczenia TWD ze względu na niechęć AMC do zmiany wysokości jej gaży, stacja podpisuje nowe wielomilionowe kontrakty z trójką innych aktorów serii. Biorąc pod uwagę fakt że Cohan oraz Maggie stały w pierwszej linii do przejęcia roli "lead" po Lincolnie, jest to śmieszne, chamskie i bezczelne jednocześnie. Patrząc na to z perspektywy czasu, Cohan została przez AMC potraktowana niemalże tak źle (a może nawet gorzej) co niedawno Kim Dickens. Nie dziwi mnie zatem niechęć aktorki do powrotu do TWD. Wcale bym się nie zdziwił gdyby ona już nigdy się w serii nie pojawiła.

15
Pomimo ogromu zapewnień okazuje się, że Andrew Lincoln nie do końca pożegnał się z rolą Ricka Grimesa. Po ogromnej medialnej szopce jaka rozpętała się wokół aktora, AMC zapowiedziało iż Lincoln powtórzy swoją rolę w nadchodzących 3 wysokobudżetowych pełnowymiarowych filmach telewizyjnych stanowiących rozszerzenie telewizyjnego uniwersum TWD.

Pierwszy z trzech planowanych projektów jest już w fazie pisania scenariusza, za który odpowiada nie kto inny jak sam Scott M.Gimple. Jego produkcja ma ruszyć już w 2019 roku. Data premiery oraz miejsce kręcenia na chwile obecną są nieznane ze względu na najbliższe plany Lincolna związane z krótką przerwą w karierze zawodowej i chęcią spędzenia czasu z rodziną. Mimo wszystko, Gimple ma nadzieję że film wejdzie na ekrany szybciej niż później.

Wszystkie trzy filmy opowiedzą historię Ricka począwszy od wydarzeń z ostatniego 5 epizodu TWD przez 6-letni przeskok w czasie, a nawet kawałek dalej. Każdy z nich stanowić będzie odrębną i skończoną historię stanowiącą kolejny wycinek z życia Grimesa. Oprócz samego Ricka, dużym prawdopodobieństwem jest udział innych bohaterów z TWD np. Daryla czy Michonne. Przedstawiciele AMC liczą na to, że drogi Ricka i Mich prędzej czy później znowu się skrzyżują.

Żaden z trzech planowanych filmów nie stanowić będzie furtki dla innych potencjalnych spin-offów TWD. Każdy z nich będzie zupełnie "odmiennym" (według Gimple) spojrzeniem na świat TWD. W założeniach ma on opowiadać o zupełnie odmiennych ludziach, odmiennych motywacjach, odmiennych wątkach. Bo w końcu kto lubi wiecznie powtarzanie jednego i tego samego. Ponadto, do projektów zaangażowane zostanie nowe pokolenie scenarzystów po to by wprowadzić świeżość i nie powielać wykorzystanych już schematów.

Gimple również zapowiedział, że na przełomie kilku następnych lat w produkcji będą kolejne tytuły z uniwersum TWD, w tym potencjalne seriale i miniserie. Istotne jest to, że część z tych projektów skupi się na przeszłości TWD i opowie o postaciach, których nie ma już w serialu. Jedna z takich historii jest już na etapie tworzenia.

Strony: [1] 2 3 4