Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Falcao

Strony: [1]
1
Sezon 8 / S08E10 - The Lost and the Plunderers
« dnia: 05 Marzec, 2018, 10:53:03 »
Pozwolilem sobie założyć temat z uwagi na to, że już poniedziałek, a nikt tego nie zrobił. Niestety nie potrafię (albo co bardziej prawdopodobne nie mam uprawnień) dodać ankiety z ocenami, wiec prosiłbym o to któregoś z moderatorów.

Odcinek z perspektywy kilku postaci, których losy się przecinają. Paradoskalnie jak na obecne standardy TWD wyszło całkiem przyzwoicie:

Simon:
- "wygrany" odcinka. Zapachniało Trevorem w akcji na śmieciowisku, szkoda tylko, że cała egzekucja Śmieciarzy pokazana w sposób straszliwie ubogi i bezkrwawy. A to chyba największa masowa egzekucja w historii TWD, więc mogli ją lepiej przedstawić Na plus też jego rozmowa z Neganem, widać, że mają odmienny plan rozwiązania konfliktu i w sumie więcej racji widziałem po stronie Simona - ciągłe straty, zakładnicy na Wzgórzu, nic dziwnego, że rączka go świerzbi, żeby zakończyć konflikt raz na zawsze.

Negan:
- ambiwalentne odczucia.  O rozmowie z Simonem powyżej, generalnie ciągle gada o ratowaniu ludzi, ale jakby zapomina o wszystkich których stracił od początku wojny. Na plus na pewno reakcje na śmierć Carla, widać, ze faktycznie się przejął. teksty o winie Ricka były chyba dla Rysia tak samo przyjemne jak obserwowanie egzekucji w 7x01.

Jadis:
- choć przeżyła to zapewne jej ostatni odcinek. Po raz pierwszy nie irytowała, bez tego cwaniackiego uśmieszku wyglądała znacznie lepiej i bardziej ludzko. Nawet potrafiła się wypowiadać we w miarę normalny sposób. No i ładny malunek zrobiła :D

Rick i Michonne :
- nic specjalnego, sam pomysł wyprawy na złomowisko nieco dziwny, ale przyjmijmy, że Rick nie rozumuje do końca jasno. Nie ma się też co dziwić, że nie zagrali Jadis ze sobą. Mały plusik za pomysł z tarczami. Szkoda, że nie pokazali dokładniej co było w liście Carla do Negana, ale pewnie z czasem to wyjdzie.

Enid i Aaron:
- oboje powinni nie żyć, ale oczywiście Amazonki ich puściły. Argumentacje Enid o tym, że nie powinni ich zabijać były wyjątkowo głupie, a zachowanie Cindy, która pomimo różnić kochała swoją babcię niezrozumiałe. No nic plus taki, że ten wątek był krótki.

Jak na standardy obecnego TWD to nie było źle, na pewno wole coś takiego niż tragiczny półfinał i zeszłotygodniowy odcinek. Takie 6,5/10 był dał ;)

2
SPOILERY / S08E16
« dnia: 21 Luty, 2018, 11:14:28 »
Znalezione na spoiling dead. Są to plotki, aczkolwiek wrzucone przez osobę, która wrzuca "oficjalne" spoilery:
Cytuj
We have heard some possible tidbits for a scene in episode 8.16. I am heavily labeling this as a rumor right now. Please keep in mind that this information has not been fully corroborated with multiple sources. It has passed the initial "smell tests" so that is why we are even posting it. However, when we can't corroborate details with multiple sources it's important to approach these with healthy skepticism. Enjoy, thirsty junkies!

This scene takes place in a large field (filmed in Manchester,GA)

- Negan and a large group of Saviors have several Team Family members held at gunpoint. (Rick, Michonne, Daryl, Carol, Ezekiel, Morgan, Jesus, Maggie, Rosita, Father G) . Eugene is also there along with Dwight who is now wearing one of those infamous brown and orange "prisoner" suits.

- Negan gives the order for the Saviors to shoot everyone. When they pull the trigger their guns start exploding, killing and stunning several Saviors. The bullets/guns have been sabotaged. Thanks, Eugene. Most of the Saviors die or are extremely wounded. A couple manage to run away.

- Negan starts running towards Eugene, ready to kill him. Dwight comes to his rescue and starts fighting Negan. They exchange a few blows and Negan eventually runs off. It's unclear what happens from here.

- There were still several days left of filming after this, so it's unclear which part of the episode this scene will take place. We don't know what happens with all the characters after this. At this time, our source said that no one from Team Family is hurt or killed in this particular scene.
Podsumowując:
- Zbawcy po raz kolejny mają wszystkich na muszce i po raz kolejny nie uda im się nikogo zabić, tylko sami zginą.
- Negan będzie chciał zabić Eugene, ale oczywiście mu sie nie uda.
- Dwight z jakigos powodu żyje, chociaż po odkryciu zdrady powinien być dawno zlucillowany.

Nie wiem dlaczego, ale eksplodują broń jakoś kojarzy mi sie z filmem Kingsman tajne służby i eksplodującymi głowami. No nic, nie spodziewałem się szału, ale zapowiada się wyjątkowo głupio.

3
Filmy i Seriale / Dom z papieru
« dnia: 10 Styczeń, 2018, 22:15:28 »
Hiszpański serial udostępniony niedawno przez Netflix opowiadający o grupie przestępców pod dowództwem genialnego profesora, która napada na hiszpańska mennice, celem dokonania największego rabunku w historii. Wkrótce przybywa policja, zaczynają się negocjacje, podchody itp. Serial ma średnią 8,4 na filmwebie, z tym, że póki co oceniło go niecałe 1000 osób.

Obejrzałem w 2 dni i... bardzo ambiwalentne odczucia. Zaczyna się świetnie, widać, ze jest jakiś wielki plan, bohaterowie są fajni i da się ich lubić, ale... No właśnie - dużo dłużyzn, niepotrzebnych wątków zapychających, pseudoromansów, sporo nieracjonalnych zachowań zarówno ze strony bandytów, jak i policji, a kilka zagrywek ociera się o robienie z widza debila. Mogło być świetnie, jest tylko nieźle i niestety trzeba czekać na drugi sezon.

4
Filmy i Seriale / Dark
« dnia: 08 Grudzień, 2017, 13:10:44 »
Nowy serial od Netflixa, który zadebiutował tydzień temu. Serial zbiera zabójczo dobre recenzje i w rankingu filmweba zajmuje już 58 miejsce. Opis:
Cytuj
"Dark" to niezwykła saga rozgrywająca się we współczesnych Niemczech. Zaginięcie dwojga małych dzieci wydobywa na światło dzienne skrywane sekrety czterech rodzin i zaburzone relacje pomiędzy ich członkami. Wypadki przedstawione w dziesięciu godzinnych odcinkach przybierają nadprzyrodzony obrót niepozostający bez związku z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w 1986 r.

Ja wczoraj skończyłem - tak bezspoilerowo - mam bardzo ambiwalentne odczucia. Po dwóch odcinkach byłem zachwycony, ale im dalej w las (dosłownie i w przenośni) tym jest dziwniej. W serialu nie ma głównych bohaterów - jest za to kilkanaście postaci, którym twórcy poświęcają podobną ilość czasu. Między nimi jest mnóstwo związków i powiązań i idzie się w tym pogubić, zwłaszcza, że akcja przenosi nas też wydarzeń sprzed 33 lat, a potem nawet dalej. Momentami miałem problem z ogarnięciem tego wszystkie kto z kim i kiedy. Zakończenie otwarte, kolejny sezon powstanie na pewno, ale mi po tym pozostał pewien niedosyt, choć generalnie oglądało się dobrze.

5
Sezon 7 / Upływ czasu w siódmym sezonie
« dnia: 17 Grudzień, 2016, 13:01:53 »
Jak myślicie ile czasu minęło od momentu zabicia Glenna i Abrahama do przybycia Ricka i spółki do Hiltop? Pytam, bo z jednej strony Maggie i Sasha przybywają do Hiltop, jakieś dwa dni później Sasha prosi Jesusa o znalezienie kryjówki Negana, a Jesus wraca z Darylem następnego dnia. Wychodzi na to, że cały półsezon to tylko tydzień. Z drugiej strony Negan przybył do Alexandrii po zapasy dwukrotnie, raz kilka dni po zamordowaniu Glenna i Abe, a za drugim razem nie wiadomo dokładnie kiedy, ale trochę wcześniej niż miał być. Wychodzi więc, że minęły jakieś 2 tygodnie, może trochę więcej. Z kolei w 7x07 Zbawcy mówią o wyrzutniach znalezionych w nowej grupie w zeszłym miesiącu, co sugeruje, że jednak mineło kilka tygodni. Stan w jakim jest Daryl też wskazuje na to, że przebywał w zamknięcie trochę dłużej nic tydzień. Inna sprawa, że Eugenowi jeszcze nie zagoiły się rany po oklepie od Zbawców w 6x16. Generalnie prawie nic tu do siebie nie pasuje :P

Strony: [1]