Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - cresl1n

Strony: 1 [2]
16
SPOILERY / Odp: S04 E09
« dnia: 04 Grudzień, 2013, 03:35:21 »
Cytuj
No i czas nie pracuje na korzyść twórców. Z każdym sezonem Rigss jest o rok starszy. A w komiksie Carl ma chyba z 9 lat. I siłą tej postaci jest zaradność, bagaż doświadczeń i badassowość pomimo tak młodego wieku. Ciekawe jak sobie z tym poradzą w serialu.

Właśnie gdzieś wiedziałem, że słyszałem o jego wieku jako 9 lat :)

Pozdr

17
Sezon 4 / Odp: S04E08 Too Far Gone - wrażenia
« dnia: 03 Grudzień, 2013, 21:48:46 »
Cytuj
Hohoho, uważaj po twórcy TWD trzymają się kolejności uśmiercania. Można wymienić całą listę bohaterów, którzy zginęli w czasie ku temu nieodpowiednim. Pierwsza z brzegu Andrea. W komiksie odgrywa jedną z najbardziej znaczących ról i można powiedzieć, że jest na równi z samym Rickiem co do ważności, a w serialu pozbyto się jej już w finale S3 mimo ośmiosezonowego kontraktu. Kolejna jest Lori. Dziewczyna powinna zdecydowanie przeżyć do zakończenia wątku więziennego więc teoretycznie jej zgon winien nastąpić w "Too Far Gone". Następnie mamy Patricię, która z roli drugoplanowej spadła w TV do statystki. Później jest Axel, Dale, T-dog i jeszcze kilku innych. Wierz mi, scenarzyści wybierają na chybił trafił kogo teraz będą uśmiercać. Oni nie mają żadnego planu w oparciu o który bazowaliby przy podejmowaniu takich decyzji. Nie ma znaczenia czy postać jest rozwinięta, czy coś więcej może wnieść, czy odgrywa ją aktor/aktorka stanowiący/a główny trzon obsady. Jak dotąd żaden zgon (no może oprócz Shane'a, Amy oraz Sophie) w nawet minimalnym stopniu nie wpłynął na jakość prezentowanej fabuły, przy czym zdecydowano się na niego albo przez bzdurną chęć wywołania szoku tudzież przez animozje pomiędzy aktorami, a showrunnerem.

Dzięki za info jak pisałem wkręciłem się w serial i książki nie chciałem czytać komiksów bo bałem się spoilerów. Niestety kilka przeglądnąłem. Ale po Twoich słowach śmiało mogę sięgać po (nie lubiane komiksy:/) komiksy i przeczytać dla samej historii która mnie bardzo wciąga apokaliptycznego świata :D

Pozdr

18
SPOILERY / Odp: S04 E09
« dnia: 03 Grudzień, 2013, 21:40:44 »
No dokłądnie 12 lat przed zombiakami, farma jedna zima + wiezienia i zima może mieć 14 lat :) (chociaż nie pamiętam zimy w więzieniu) tak jak pisałem wyżej :)

19
SPOILERY / Odp: S04 E09
« dnia: 03 Grudzień, 2013, 21:34:36 »
Nie wydaje mi się :) chodź mogę się mylić początkującym jestem mogłem coś pominąć. Wybaczcie

EDIT: No tak przepraszam 12 lat miał przed epidemią zombiaków więc w 4 sezonie 14 lat.

Pozdr

20
Sezon 4 / Odp: S04E08 Too Far Gone - wrażenia
« dnia: 03 Grudzień, 2013, 21:27:43 »
Cytuj
W 1 i 2 sezonie dosyć wiernie. W 3 zaczął bardziej odbiegać. Teraz to bardziej takie albo zmienianie wątków komiksowych (np. egzekucja  Hershela - w komiksie tak ginie Tyreese), bądź przenoszenie niektórych motywów w całości (patrz scena choćby z ostatniego odcinka, kiedy Rick i Carl opuszczają w dwójkę więzienie). Tak że nie jest to wierna adaptacja, jest dużo różnic względem oryginału.

Dlatego napisałem początek sezonu z epidemią resztę odpuściłem :)

Pozdr

21
Sezon 4 / Odp: S04E08 Too Far Gone - wrażenia
« dnia: 03 Grudzień, 2013, 21:24:48 »
Cytuj
Serial TWD nie odzwierciedla dokładnie tej samej historii co komiksie czy książkach o uniwersum TWD. Dlatego też sezon 3 nie wygląda "dziwnie". Komiks więc nie będzie zawierał żadnych pewnych spoilerów dla widzów TWD, bo nie wiemy które rzeczy twórcy ukażą nam w serialu, a które nie. To nie jest wierna adaptacja i musiałeś to przeoczyć.

Na pewno wielu wątków nie będzie ale najważniejsze muszą być zachowane choćby kto zginie następny...
Co do samej postaci Gubernatora jeśli czytałeś książkę, co śmieszne oglądając najpierw serial moja wyobraźnia pędziła do postaci Davida Moriseeya ale po zakończeniu wyobraziłem sobie ją inaczej. Mogę się mylić.

Cytuj
Serial TWD nie odzwierciedla dokładnie tej samej historii co komiks czy książka o uniwersum TWD. Dlatego też sezon 3 nie wygląda "dziwnie" tylko odmiennie. Komiks więc nie będzie zawierał żadnych pewnych spoilerów dla widzów TWD, bo nie wiemy które rzeczy twórcy ukażą nam w serialu, a które nie. To nie jest wierna adaptacja i musiałeś to przeoczyć.

Co do spoilerów niestety po obejrzeniu 3 sezonów zacząłem przeglądać po części komiksy i trochę zepsuło mi to początek dzieki "Bogu" 4 sezonu :)

Pozdr

22
Sezon 4 / Odp: S04E08 Too Far Gone - wrażenia
« dnia: 03 Grudzień, 2013, 21:16:25 »
Tak co do Braiana żona ? dobiła Gubiego piłeś coś trochę mieszasz :D

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


23
Sezon 4 / Odp: S04E08 Too Far Gone - wrażenia
« dnia: 03 Grudzień, 2013, 20:58:44 »
Sajok :)

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

i pokoleji każdy :D Myślisz że to będzie miało miłe zakończenie ? :P NOT.....

24
Sezon 4 / Odp: S04E08 Too Far Gone - wrażenia
« dnia: 03 Grudzień, 2013, 20:43:37 »
I właśnie dlatego ten serial jest tak wciągający nie wiesz kto następny zginie :) (chyba że czytasz komiksy)

BTW z tego co czytałem ludzie czytając komiksy zaczeli narzekać, że właśnie zombiaki poszły w tło. Kirkman napisał, że szykuje coś nowego i zaskakującego odnośnie żywych trupów :D

pozdro

25
Sezon 4 / Odp: S04E08 Too Far Gone - wrażenia
« dnia: 03 Grudzień, 2013, 20:15:16 »
Ale właśnie w ostatnim odcinku mid sezon odegrały średnią rolę chodź by nawet pręt wbity w łeb jednego z nich przez Daryla, żeby zrobić zasłonę do dojścia i rozj*** czołgu :)

26
SPOILERY / Odp: S04 E09
« dnia: 03 Grudzień, 2013, 20:12:25 »
Za słaby, za wątły, nie róbmy z 9-10 latka Tyree :P Trochę zbyt dojrzały jak na swój wiek :) Wbijając młotek w łebek zombiaka to dalej czaszka ciężko by było go wyciągnąć i uderzyć kolejnego :D A może poporostu tak jak powiedział wyprowadza go na spacer :P (Drugi Gubernator się rodzi :P)

Pozdr

27
Cytuj
dla mnie "Narodziny Gubernatora" czyta się świetnie a jako że uwielbiam klimaty zombie w opór pewnie jak wszyscy tu to mogę to czytać wiecznie tak samo jak "Droge do Woodbury" i napewno kupie "Rise of the Governor".Oby Kirkman wydał jeszcze coś ciekawego w postaci powieści w kooperacji z innym uzdolnionym pisarzem bo to dodaje kolorytu

Dla mnie to samo "Nardoziny" rewelacja przeleciałem w 5 dni (mając wiele obowiązków) wiele wyjaśnia i zauważyłem bardzo dużo chronologii co do odcinków z 4 sezonu po przeczytaniu byłem [cenzura] zaskoczony szczególnie oglądając wcześniej 3 sezon "The Walking Dead" a później czytając książki jedyny cytat z ostatniego odcinka dał mi do myślenia. Rozmowa Hersh z Philipem o córkach, odpowiedz "to nie są moje córki" albo Kirkman jest takim geniuszem, że przed pojawieniem się jakiejkolwiek postaci w komiksach ma w głowie ich całą historię albo to przypadek.

Pozdr
Creslin/Tomek

"PI" Uwazaj prosze na jezyk, nawet jesli wygwiazdkowujesz.

28
Sezon 4 / Odp: S04E08 Too Far Gone - wrażenia
« dnia: 03 Grudzień, 2013, 19:48:19 »
Witam

Jestem tu nowy :) Nie dawno dowiedziałem się o "The Walking Dead" a mianowicie jakieś 3 tygodnie temu. Nadrobiłem jednak zaległości. Mając 2 letniego szkraba i żonkę ukratkiem udało mi się obejrzeć wszystkie sezony + przeczytać książki :) (komiksów nie lubię więc nie czytam) Ale nie o tym mowa.

4 sezon oglądając potrafiłem nawet czasami pomyśleć a przewine zobaczę co dalej :/ Powoli brakowało akcji, motywu jednak zombiaków. Ostatni odcinek mid sezon obejrzałem wczoraj naprawde zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Wreszcie ruch, akcja. Co do Gubernatora można było się spodziewać wielu ale nigdy nie przypuszczałem, że stanie się aż tak zimnym skurwy****.

Co do:
   
Cytuj
6.Walka Rick vs Gub. Hmm ciekawi mnie to ze Gub praktycznie zatłukł na śmierć Ricka, gdy jak dobrze pamietamy Rick nie miał wiekszych problemow ze sponiewieraniem Ty'a? a nie sadze zeby Gubernator stał sie nagle silaczem. Gdzie po Ty'u widac jak jest zbudwany.


Ten gość pobił Merle i gołymi rękoma rozszarpywał zombiaki. To wielki, silny chłop przecież

Przeczytajcie książkę "Narodziny Gubernatora" zdziwicie się nie miłosiernie, a dlaczego ? Dziwne bo 3 sezon powstał po wydaniu książki więc moim zdaniem powinien inaczej wyglądać :)

Co do Judith również twierdziłem, że żyje. Ale jak ktoś tam wcześniej napisał "w komiksie ginie" trochę mi nadzieje zburzył :/ (lekki spoiler?)

Daryl ??? Masakra prawie jak Rambo 1 Sam przeciwko zombiakom + czołg = szybka akcja chodź nie efektowna torchę ospała, ale i tak uwielbiam tą postać (może sympatie moją zdobył po obejrzeniu "Bondock Saints" część pierwsza drugiej nie polecam).

Teraz czekać tylko do lutego. Rozproszone z tego co naliczyłem 3 grupy może być ciekawie. Szczególnie Tyrees + dzieciaki :)

Czekamy czekam a jak ktoś nie czytał książek Kirkmana napisanych przez Jaya Bonansigna polecam. Trochę chronologii zauważyłem tylko nie wiem czy to brak pomysłu Kirkmana czy zamierzona gra jego historii (tak jakby do każdej postaci miał napisany scenariusz jeszcze przed pojawieniem się w komiksach / serialach)

Pozdr
Creslin


Strony: 1 [2]