Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - chainsaw

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12
31
Ogólnie / Odp: Fandom TWD- pogróżki i hejt w stronę obsady
« dnia: 20 Maj, 2017, 12:31:45 »
Zgadzam się ze wszystkim, co tutaj napisano, ale dla mnie to też trochę oznaka braku profesjonalizmu ze strony tych aktorów. Nie wiem po co w ogóle pchać się do serialu z taką widownią, jeśli nie potrafi się "przeżyć" hejterskich komentarzy w necie czy jakichś tam losowych pogróżek. A z tą wagą Alanny to już w ogóle kosmos, sądziłem że kobieta ma do siebie ogromny dystans, wiele na to wskazywało, ale widać nie.
Aktorzy z krwi i kości albo w ogóle się nie wypowiadają na temat hejtu, albo się śmieją z takich rzeczy.

32
Ogólnie / Odp: Strajk scenarzystów 2017
« dnia: 02 Maj, 2017, 22:49:10 »
Te 15% raczej życia scenarzystom nie odmieni, a oni odwołali protest jeszcze przed jego faktycznym rozpoczęciem jakby dostali jakąś niesamowitą ofertę. Dziś szefowie stacji po raz kolejny upewnili się, że mogą przez kolejnych 10 lat dymać twórców i najwyżej im znowu dorzucą okruchy, jak się będą wyjątkowo mocno rzucać.

33
Ogólnie / Odp: Strajk scenarzystów 2017
« dnia: 30 Kwiecień, 2017, 22:15:11 »
Chodzi mi raczej o szerszą perspektywę. Wystąpienie przeciwko stacji, czyli swojemu pracodawcy będzie miało fatalne skutki i wcale nie mam na myśli zwolnienia w trakcie protestu, oni mu nawet mogą dać podwyżkę, wszystkim, tylko że na przykład po zrobieniu sezonu ósmego stwierdzą, że "czas na zmiany" w ekipie przygotowującej scenariusze, albo nie zatrudnią do innych projektów (nie oszukujmy się, Gimple żadnym wybitnym twórcą nie jest, po TWD nie zasypią go propozycjami do wielkich produkcji). Jest mnóstwo sposobów żeby kogoś zrzucić z siodła, nie trzeba tego robić na środku rynku w samo południe przy wszystkich.

34
Ogólnie / Odp: Strajk scenarzystów 2017
« dnia: 30 Kwiecień, 2017, 14:42:27 »
No jeśli zamierza stracić pracę i wrócić do pisania skryptów do kreskówek, to stanie, ale przy wszystkich swoich wadach, Gimple raczej nie jest skończonym idiotą, wręcz przeciwnie, od lat tańczy tak jak mu AMC zagra i głównie dlatego jeszcze ma tę robotę.

35
Ogólnie / Odp: Strajk scenarzystów 2017
« dnia: 26 Kwiecień, 2017, 20:25:18 »
Scenariusz do pierwszego odcinka zapewne tradycyjnie napisał Gimple, więc nie widzę problemu  :)

36
Ogólnie / Odp: Strajk scenarzystów 2017
« dnia: 26 Kwiecień, 2017, 16:39:22 »
Do zaprezentowania trailera na SDCC wystarczy nagrać pierwszy odcinek, albo właściwie kilka scen z pierwszych dwóch, trzech, więc chyba nie ma powodów do obaw. Mówimy tutaj o ekstremalnej sytuacji, w której scenarzyści się buntują, a ich strajk popierają również aktorzy. TWD to raczej nie grozi, bo aktorzy w sezonie siódmym nie musieli wypruwać sobie żył na planie, wręcz przeciwnie, a scenarzyści jakoś wybitnie się do swojej pracy również nie przykładali.

37
SPOILERY / Odp: Sezon 8
« dnia: 22 Kwiecień, 2017, 18:47:26 »
Może lepiej nie kusić losu i nawet nie wspominać o żadnej psychologii dotyczącej postaci Daryla, bo wykraczecie i dostaniemy po raz trzystadziewiąty motyw patologicznej rodzinki Dixonów. Twórcy już trzystaosiem razy pokazywali, że nic ponad to nie są w stanie wykrzesać dla Daryla, więc niech już lepiej zostanie cool kusznikiem.

38
SPOILERY / Odp: Sezon 8
« dnia: 21 Kwiecień, 2017, 22:46:54 »
Dla mnie Daryl stał się od ponad dwóch lat "gościem z najlepszą giwerą". Najpierw strzelał z RPG, teraz też dostał jakiś bicz boży prosto z frontu wojennego, kiedy reszta biegała z jakimiś strzelbami, rewolwerami rodem z potyczek gangów.

39
SPOILERY / Odp: Sezon 8
« dnia: 18 Kwiecień, 2017, 17:31:00 »
Przygotowywanie przez 16 godzin (w sumie 24, bo 6B również prowadziło do Negana) gruntu pod wojnę, która potrwa zaledwie 8, to swoją drogą niezły paradoks.

40
SPOILERY / Odp: Sezon 8
« dnia: 17 Kwiecień, 2017, 08:01:17 »
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Śmierć Sashy była taką luźną wariacją.

41
Już tak całkowicie na chłodno, chciałem wspomnieć o jednej kwestii, która waliła po oczach przez cały sezon i jak na finał przystało tam wystrzeliła ze zdwojoną siłą. Lokacje. Niby jest ich od groma, ale prawie każda z nich przypomina bardziej westernowe miasteczko z makietami domów, niż prawdziwą lokację. Chcą nas przekonać, że świat TWD się powiększył i wszystkiego mamy teraz więcej i w ogóle, ale tak naprawdę farma Hersha albo więzienie wydawały się większe same w sobie. Ba, nawet Terminus był lepiej przedstawiony!

Aleksandria to jest takie miasteczko z dykty. Dwa lata oglądamy co się tam dzieje i nikt nie jest w stanie powiedzieć co gdzie jest. Na potrzeby scenariusza raz Rick chadzał tam uliczkami całymi popołudniami jakby to było małe miasteczko, ale wiele razy ktoś robił pięć kroków i już był na miejscu, przez co miało się wrażenie że Aleksandria to tak naprawdę pięć domów na krzyż. Nawet nie pokazano jak ciężarówki Negana wjeżdżają do Aleksandrii, tylko po prostu już tam były po przerwie reklamowej. Były i się zmyły, bo wróciły na widok dopiero kiedy Negan musiał zwiać. Odsiecz Ezekiela przyszła zza jakiejś chałupy, Maggie pojawiła się na środku ulicy. Człowiek nie ma w ogóle wyczucia odległości, czegokolwiek. Po takiej strzelaninie i po ataku hordy wszystkiego domy i samochody w Aleksandrii powinny być w jakimś stopniu zniszczone, ale jakoś mam nieodparte wrażenie, że w sezonie ósmym zobaczymy te same ładne domki z przytulnymi werandami i błyszczącymi się oknami. A i samochód zawsze będzie pod ręką, kiedy któryś bohater zechce się udać na samotną szarżę.

Byliśmy już chyba z pięć razy w Sanktuarium i ja dalej mam zerową orientację co gdzie jak. Pokazali aż jeden raz widok sanktuarium z zewnątrz. W środku mam wrażenie, że te podesty, na których od czasu do czasu przemawia lub gada z kimś Negan, to się przemieszczają. Ten taki niby balkon wychodzący na zewnątrz, na którym siedział raz Dwight, innym razem Eugene doglądał zombie przy płocie, on też za każdym razem z innej strony pokazywany, poprzednio myślałem że jest niższy i mniejszy, i że do płotu bliżej, teraz wydał się taki wielki, a miejsca przy nim od cholery, bo tam kilkadziesiąt chłopa stało kiedy Negan ogłaszał wojnę.

Królestwo wygląda jak jakiś kompleks szkolny otoczony płotem. Kiedy Morgan i Carol zawitali tam pierwszy raz, miejsce aż tętniło życiem, mnóstwo ludzi, każdy coś robił, gdzieś szedł. Kiedy Carol przyszła tam przekonać Ezekiela do wojowania, nie było nikogo poza wartą i tym dzieciakiem, który plewił razem z królem.

Najmniej zastrzeżeń mam do Hilltop, bo tutaj przynajmniej mam poczucie całości lokacji, wiem dobrze jak wygląda, pokazywano to wielokrotnie. No może tylko zbyt często wykorzystują te groby Glenna i Abrahama gdzieś tam pod płotem. Co druga rozmowa w Hilltop odbywa się przy tych grobach, przez co lokacja wydaje się jeszcze mniejsza, niż jest w rzeczywistości.

Kiedy porównamy to do więzienia, które bardzo dobrze poznaliśmy i dość szybko akcja płynnie przenosiła się z jednego bloku do innego, na podwórze, ogródek, izolatkę, te dalsze pomieszczenia gdzie Rick gadał przez telefon albo Merle wykombinował sobie drut z kabla telefonicznego. To się wszystko czuło, widz wiedział co gdzie jest, kiedy Gubernator przyjechał z czołgiem pod więzienie pierwsze co zrobiono to pokazano z kilku ujęć dokładnie gdzie stał, jak wyglądała jego grupa, ilu ich było, ile mieli samochodów.
Negan przyjeżdża pod Aleksandrię i nawet nie wiesz ile w końcu jest tych ciężarówek, ile ludzi.

I potem taki efekt, że chcąc zrobić zadymę robisz wyraźnie gorszą od tej pod więzieniem, a już wtedy poziom tyłka nie urywał.

42
Faktycznie, dość dziwne że Dwight nic nie wiedział o śmieciarzach. Przy wszystkich głupotkach, mało kto zwrócił na to uwagę. Podobnie jest z "negocjacjami" Negana z Rickiem. Śmieciarze są po jego stronie, mają broń wycelowaną w Ricków, jest ich tam chyba z trzydziestu w środku Aleksandrii. I z jakiegoś powodu Negan negocjuje z Rickiem poddanie się i oddanie broni. Kiedy ten odmawia, zamiast kazać Jadis go zastrzelić, Negan zaczyna jakieś dziwne kombinacje z zabiciem/niezabiciem Sashy, a potem wszystkich w Aleksandrii (tak jakby nie mógł tego zrobić przez cały czas rozmowy).

43
SPOILERY / Odp: Sezon 8
« dnia: 08 Kwiecień, 2017, 10:35:56 »
Może nawet nie będą musieli ściągać Yeuna. Pewnie mają w zapasie ze dwie rozmowy Glenna z Maggie, które wykorzystają w jakimś dużym momencie dla niej. Kontekst im się może trochę rozjechać, ale zazwyczaj im to nie przeszkadzało.

Ponowne oglądanie Abe czy Glenna jakoś mnie strasznie nie ekscytuje, ale jakby przywrócili do żywych na jeden odcinek kogoś kto odszedł z serialu przed laty, to bym aż podskoczył z radości. Niestety na Bernthala, Demunna czy Holden raczej nie ma szans. Sarah Wayne Callies też chyba zbyt zajęta innymi produkcjami. I w sumie nie bardzo jest kogo ściągać, bo jakbym ponownie zobaczył Kinney albo Colemana, to bym chyba zszedł  :))

44
Ale to nie chodzi już o to, że zaatakowała akurat tego typa, tylko że zaatakowała jednego, potem wchodzi Maggie i Hilltop, zaraz wszyscy już mają giwery i strzelają we wszystkie strony, Shiva skacze na drugiego zbawcę.... no i teraz jest pytanie, jak tygrys odróżnia swoich od tych drugich, skoro każdy już ma giwerę i ogólnie chaos straszny. Wiem, sprawa reżyserii i montażu, no ale tym nie wytłumaczę zwierzaka. Ezekiel za nią biegał z łańcuchem i zapiął kiedy się zrobiło zamieszanie?  ;)

45
I niby Ezekiel latami ją uczył, kto wśród jakichś 30 ludzi z bronią w ręku jest tym dobrym, a kto tym złym? Nawet samemu tego nie wiedząc przed przyjściem tam?  :o  Wpajał jej nienawiść do czarnych, skórzanych kurtek? Gdyby wyszedł z nią i napuścił na konkretną osobę, okej. Gdyby wyszedł z nią i ktoś by go zaatakował, a Shiva przeszłaby do ofensywy, okej. Ale ona rzuca się na Zbawcę, a dopiero po niej wychodzi Ezekiel i reszta.

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
+ Deklaracja wojny prawie jak z komiksu.
Znaczy co dokładnie prawie jak z komiksu? Przecież cały urok tej sceny tkwił w tekście Negana, który został skrócony do jednego zdania. Że wyszedł na balkon i powiedział, że idą na wojnę? O w pytę, jakim to trzeba być wybitnym reżyserem, operatorem i scenarzystą, żeby złapać taką scenę...

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12