Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Ogólnie / Spoilery?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mikehhh dnia Wczoraj o 21:54:23 »
Cześć! Jestem studentem AGH w Krakowie, gdzie na potrzeby pracy magisterskiej przeprowadzam badania na temat spoilerów. Będę wdzięczny za wypełnienie ankiety. Ankieta zajmie ok 2-3min. Odpowiedzi są anonimowe i służą tylko w celach badawczych.

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Dzięki za pomoc! :rick:
2
Hyde Park / Odp: Fajne obrazki, zdjęcia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Narwaniec dnia Wczoraj o 16:50:05 »
3
Filmy i Seriale / Odp: Gra o Tron
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Voltix dnia 20 Maj, 2019, 17:09:29 »
W końcu ten dzień musiał nadejść. Koniec Gry o Tron (SPOILERY)

Przejmujący rzut oka na spopieloną Królewską Przystań. Tyrion odkrywający ciała swojego rodzeństwa wzruszył. Napięcie budowało się. Rozmowa Jona z Tyrionem bardzo dobra.
No i kluczowy moment. Szok, mimo iż spodziewałem się, spekulowano, że Jon zabije Dany ale w innych okolicznościach. ,,Zawsze będziesz moją królową". ,,Obowiązek jest śmiercią miłości". Jon kochał Dany, ale poświęcił to uczucie, dla  dobra ogółu.
No i dlaczego Drogon nie zabił Jona? Na zawsze zostanie to pewnie tajemnicą. Spalił natomiast Żelazny Tron. I tutaj nie mogłem nie wyłapać podobnego motywu jak we Władcy Pierścieni. W LOTRZE pierścień symbolizował władzę, dawał potęgę, ale zmieniał ludzi i ich charaktery. W GOT sytuacja była podobna. Każdy chciał zasiąść na Żelaznym Tronie, zmieniał się. Drogon czy może zobaczył co zrobił z jego matkę spalił go.  Świetnie zrealizowana scena. Po za tym Dany była o krok od tego, by zasiąść na tronie. Niestety, tego kroku zabrakło.
Scena wyboru króla. Z jednej strony śmiechy z demokracji, a z drugiej demokracja arystokracji. Edmure jednak żyje.
No i Trójoka Wrona, Bran Kaleki został królem. Od niego się zaczęło i na nim skończyło. ,,Broken man for a broken Kingdom". Okazało się też, że Hodor ocalił przyszłego władcę.
Jon wrócił tam, gdzie miał spędzić całe życie. W końcu dobrze pokazali jego relację z duchem.
Sansa królową Północy. Odrębne Królestwo, w końcu się wyzwoliło, ale jak będzie później? Nie zobaczymy, możemy tylko snuć domysły.
Arya wypływa na zachód, tam gdzie nikogo nie było. GRRM powiedział kiedyś chyba, że jest 3 kontynent. Szkoda, że odeszła, ale chyba na Północy trochę by się nudziła.
Tyrion namiestnikiem, sprawuje się nieźle. Bronn dostał Wysogród. Kariera od pucybuta do milionera chce się powiedzieć.
Szary Robak odpływa do Naath, gdzie chciała Missandei. Samwell napisał ,,Pieśń Lodu i Ognia", a Brienne sławi Jaime'a po śmierci.
Ostatnia scena, podobne otwarcie bramy jak w pierwszej w całym serialu. Jon nie został królem, trochę podobnie jak wspomniany Aemon Targaryen.
Sezon 8 miał swoje wzloty i upadki. Zakończenie jednak moim zdaniem bardzo dobre, podobało mi się. Nie było ani za słodkie, ani za gorzkie. Niektórym może nie przypadnie do gustu, ale mi jak najbardziej. 10/10. Dziękuję George za stworzenie świetnej serii fantasy, HBO za poparcie pomysłu, a D. Benioffowi, D. B. Weissowi i innym za przeniesienie jej na ekrany.   
4
Hyde Park / Odp: Fajne obrazki, zdjęcia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Narwaniec dnia 19 Maj, 2019, 17:13:50 »


5
Ogólnie / Odp: Co z Rickiem ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kapeco dnia 18 Maj, 2019, 00:22:06 »
Od trudno zliczyć ilu odcinków nasi siedzą uparcie za parawanami podzieleni na trzy grupy żeby było łatwiej ich złupać. Znaczy postawili na rozwój "do wewnątrz" i ciepło rodzinne. Co jakiś czas jeden albo dwóch wychodzi za parawan po kryjomu nie wiadomo dlaczego, pewnie z nudów? Po prostu jeden albo dwóch wyłazi i zaraz wpada w łapy różnych takich łajz. Zaraz potem reszta nieźle przerażona wychodzi z pomocą tym co wyszli nie wiadomo dlaczego i natychmiast biorą w dupę od takich przemokniętych żyjących na polu obwiesiów. Kiedyś jeszcze niedawno takich podobnych albo i lepszych lub innych wilków ludożerców nasi ładowali po dupach jak chcieli a nawet złapali Negana, którego bałem się i zamykałem oczy. Ale od chwili spotkania sfilcowanego i tego z kijkiem osłabli i robią same głupoty. Przemoczone łajzy tak to wkurzyło, że wysłali jedną babkę umytą i przebraną w peruce za niezłą dupę, jakich za parawanem masa i ta pod tym przebraniem wyprowadziła w pole kilku naszych zza parawan przez otwór. Chyba zbajerowała ich nieźle, bo znowu wyszli zza parawan cichcem i nawet ten z kijkiem nic nie szepnął sfilcowanemu tatusiowi. I w końcu tych kilku łajzy nabiły na kije w rządku, a ściślej ich głupie łby. O reszcie nie było mowy. Sfilcowany ogłosił sukces i to dobra zapowiedź jeszcze większych atrakcji w dalszym tzw. przebiegu akcji. :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)
6
Komiks / Odp: Jest szansa na polskie wydanie następnych tomów 28, 29... ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DobryNegan dnia 17 Maj, 2019, 06:17:04 »
Dobra, dzwoniłem i w końcu się do dzwoniłem :)

Odebrał jakiś miły pan i powiedział że wydanie tomu 28 jest planowane na jesień, dodał jakoś wrzesień-listopad. Kolejne tomy mają wychodzić co 2-3 miesiące ;)
7
Hyde Park / Odp: Fajne obrazki, zdjęcia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Narwaniec dnia 16 Maj, 2019, 17:17:50 »


Post połączony: 16 Maj, 2019, 19:19:55
8
Filmy i Seriale o Zombie / Odp: Black summer
« Ostatnia wiadomość wysłana przez crawler90 dnia 16 Maj, 2019, 12:51:09 »
Jak to ktoś napisał... "Ten serial to obraza dla widza". Mnie totalnie żenował, jak go oglądałem, a naprawdę rzadko to się zdarza. Nie wiem, czy jest jeszcze jakiś porządny serial o tematyce zombiaszcze, taki wiecie, logiczny i sensowny.
:/
9
Filmy i Seriale / Odp: Gra o Tron
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Voltix dnia 15 Maj, 2019, 21:50:05 »
[ * ]
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
10
Sezon 9 / Odp: S09E16 ,,The Storm"- FINAŁ SEZONU
« Ostatnia wiadomość wysłana przez espoo dnia 15 Maj, 2019, 14:28:34 »
Mnie najbardziej wkurzają w filmach absurdy np:tyran i zwyrodnialec w jednym wypuszczający na wolność swoich wrogów tylko po to,żeby scenarzyści mogli z czegoś wybrnąć .Jeśli autorzy kreują postać do doskonale złej to nie ma większego absurdu niż np. Negan kilkukrotnie darujący życie swoim zamachowcom czy też Alpha,która miała być niby jeszcze gorsza.Sezon 9 był według mnie znacznie lepszy i ciekawszy niż 7 i 8 ale nie uchronił się od absurdów.Po co ta cała akcja ze złapaniem i wypuszczeniem głównych bohaterów?Czy nie można było tego rozwiązać inaczej?To taki najtańszy z tanich chwyt,kiedy już mało w budżecie ,robi się skrót a jak wiadomo skróty zazwyczaj cuchną brakiem logiki.Nie ma nad czym piać z zachwytu w tym 9 sezonie bo nielogiczności było tu mnóstwo,zarówno w irracjonalnych zachowaniach głównych postaci jak też w całokształcie scenariusza.Tak na marginesie,cieszy mnie że ten sam problem dopadł na finiszu tę kretyńską Grę o Tron.
Strony: [1] 2 3 ... 10