Strefa Walking Dead Forum

The Walking Dead: World Beyond => ODCINKI => Sezon 1 => Wątek zaczęty przez: EyeInTheDark w 08 Listopad, 2020, 20:17:08

Tytuł: s01e05- Madman Across the Water
Wiadomość wysłana przez: EyeInTheDark w 08 Listopad, 2020, 20:17:08
No dobra, to ja zacznę. Miałam się wkurzyć na ten odcinek, ale uznałam, że jednak docenię komizm sytuacji i będę sie dobrze bawić.

Wiem, że to mało istotne, ale nie mogłam się napatrzeć na śnieżnobiałą koszulkę Huck - jak ona to robi? Śpiąc na ziemi od kilkunastu (dziesięciu?) dni i nie mając jak się odświeżyć. Poraziła mnie ta nieskazitelna biel idealnie odprasowanej koszulki  :D Tu doceniam jednak oryginalne TWD za realistycznie "brudnych" bohaterów i podarte ubrania.

Budowa silnika parowego - świetny pomysł. Szczególnie, że drugi brzeg jest tak blisko, że idealnie go widać. Nie każę im płynąć wpław, bo w wodzie mogą być jeszcze kąsające zombiaki, ale jakakolwiek tratwa z drewna i coś do wiosłowania... Nawet ja byłabym na drugim brzegu po 20 minutach wiosłowania, a zaliczyłam tylko kilka spływów kajakowych.

Plus za to, że w końcu się wydało i Hope wie, czyją matkę i siostrę zabiła. Drugi plus, że nareszcie spotkali jakiegoś innego żywego człowieka.
Tytuł: Odp: s01e05- Madman Across the Water
Wiadomość wysłana przez: PanLasu w 29 Listopad, 2020, 23:55:18
Ja bym tutaj wyróżnił jeszcze scene z piorunem "Ale jak to się stało!"  :D
Tytuł: Odp: s01e05- Madman Across the Water
Wiadomość wysłana przez: Caps3l w 14 Grudzień, 2021, 04:38:48
Co prawda dyskusja już dawno się zakończyła, jednak mam pewną uwagę co do krytyki silnika parowego.

Nie jestem żadnym znawcą kwestii żeglugi, ale jeśli się nie mylę koryto rzeki było mimo wszystko na tyle szerokie, że w momencie kiedy tratwa/łódź/cokolwiek podobnego zostałaby zwodowana, nurt w jej centrum mógłby być wystarczający, aby nawet taka 6-osobowa załoga nie wyrobiła się z wiosłowaniem. Nie mówię, że jest to naciągane, bo w tym serialu każdy pomysł zakrawa o jakikolwiek pomyślunek, jednak przy pewnych fragmentach sprawa może mieć drugie dno  ;D ;D

Swoją drogą, czy tylko ja nie widzę za dużego podobieństwa między kobietą zastrzeloną przez Hope, a kobietą ze zdjęcia, czy to mój pogłębiający astygmatyzm zaczyna wołać o nową parę okularów?  :D :D