Strefa Walking Dead Forum

The Walking Dead Serial => Sezon 10 => Wątek zaczęty przez: Voltix w 22 Listopad, 2019, 15:39:48

Tytuł: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Voltix w 22 Listopad, 2019, 15:39:48
Temat do wrażeń, dyskusji, przemyśleń na temat ósmego odcinka 10. sezonu TWD.
Posiadający AMC Premiere mogą zobaczyć wszystkie epizody w tym sezonie 2 dni przed premierą, są one do znalezienia od soboty w internecie.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: NeganMieczak w 24 Listopad, 2019, 00:36:54
Spoko, zrobili podziemny garaż dla Hordy 😉😅
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: brainsucker w 24 Listopad, 2019, 05:10:01
Wygląda na to,że Alpha mądrzejsza od przeciwników.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Falcao w 24 Listopad, 2019, 12:40:49
Całkowite olanie wątku Negana w dwóch ostatnich odcinkach to imho duży błąd - aż się przypomina 7 sezon - Carl jedzie do Sanktuarium, wszyscy ciekawi, to dostajemy chamski zapychacz o Tarze. Do tego Gabryś - "jeśli zabijemy Negana to stracimy wszystko co wypracowaliśmy przez te lata", po czym szlachtuje Dantego wydzierając się wniebogłosy. W ogóle jakoś nie wydaje mi się mozliwe, żeby ojczulek aż tak kochał Siddiqa, która miał dziecko z jego laską i chyba wciąż miał na nią ochotę.

Plusem tej połówki sezonu jest fajne przedstawienie zagrożenia ze strony Szeptaczy i paranoi jaka ogarnęła Aleksandryjczyków - w komiksie praktycznie tego nie było, a szkoda. Do tego Negan na plus i mimo wszystko zaskoczenie z Dantem. Szkoda tylko, że najciekawszy wątek został urwany, a akcja tak naprawdę nie posunęła się do przodu.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: sowa96 w 24 Listopad, 2019, 22:53:29
Na wstępie napiszę że rzadko kiedy się wypowiadam na temat tego serialu....
Finał półsezonu?! Serio we wcześniejszych sezonach już były ciekawsze. Odcinek serialu (żółty) fioletowy (widzowie) -  :bicz: obsada decydująca o tym odcinku (prowadząca, reżyserowie, scenarzyści) -
 :haha: :dance:.
Teraz napiszę co miałem na myśli w poprzednim akapicie :D . Zaczynało się mega fajnie, w skrócie opisany proces przyjęcia Dantego do społeczności. Sprawnie, szybko na temat - co daje bardzo duży plus, bo szczerze bałem się, że przez minimum połowę odcinka dostaniemy historię Dantego, jak po kolei wnikał w struktury Wzgórza, Aleksandrii etc. Bardzo fajna scena z Gabrielem, gdzie zabija Dantego, dlaczego tak uważam i dlaczego nie zgadzam się z przedmówcą, który przywoływał litość Gabrysia nad Neganem? Otóż, scena ta miała charakter, widać było konflikt wewnętrzny tej postaci. Aż w końcu przezwyciężył rozsądek... Podejrzewam że zabił Dantego, bo:  a) był po kłótni z Rositą | b) jest osobą decydującą w Aleksandrii i gdyby nic nie zrobił w sprawie śmierci Siddiqa to miałby przechlapane jednym słowem | c) bał się powtórki z Neganem tzw. ucieczka z więzienia, dotarcie do Whispererów i wyśpiewanie wszystkiego Alfie. Co do tego że nasz Księciu nie chciał zabić Negana , ale tego zabił drząc się. Zawarłem to w podpunktach dwa zdania temu (tak to podpunkty, nie są to odpowiedzi do quizu  ;) ) , ponadto Negan swoje odsiedział plus taka była wola Ricka. A w tym przypadku został sam Gabryś, bo Daryl wybrał się na przechadzkę, Michonne odpłynęła po broń. Tylko ciekawi mnie jak wytłumaczy się Gabryś jak wyjdzie na jaw że Dante został zadźgany hm...
 Scen od pojawienia się Michonne na ekranie, nie muszę komentować. Samo jej odpłynięcie dlaczego? po co? Jak? Dla mnie, nie miało to ani rąk, ani nóg. Okey, broń - fajnie, zapomoga w walce z Alfą i w sumie tylko to. Wyprawka dzielnych przedstawicieli Aleksandrii i Wzgórza też dno. Zachowanie Carol - jako tako rozumiem jej zachowanie, ale w dalszym ciągu pozostawia niesmak. I "najlepsze na koniec"... Mamy gonitwę za Alfą - okey spoko, wbiegła do jaskini spoko. Pobiegła za nią Carol i reszta ferajny , prócz Daryla, bo ten bił Szwandaczy - okay, rozumiem. W takim razie skoro różnica wejściem do jaskini Daryla a reszty ekipy to około minuta - to czemu jak nasz wyjątkowo w tym sezonie wygadany kolega wpadł do dziury to wstał szybciej od nich? Jak się stało, że oni nie krzyknęli - "Uważaj, pułapka!"???!!! Takie wielkie W T F .
Reasumując wszystko - początek odcinka, jak najbardziej na plus, natomiast od scen z Michonne już tylko szybowanie w dół  :( . Pierwszy raz od dawna mam niesmak po finale półsezonu.

Dziękuję za uwagę.  :negan:
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: sad.sadowski w 25 Listopad, 2019, 08:39:37
Mam takie wrażenie, że Gimple wziął do siebie pochwały pod adresem Kang (co było jednocześnie przytykiem do Gimple) po poprzednim sezonie. Poczuł się tym nieco dotknięty że chwalą kogo innego za to co i jak robił, więc postanowił jako producent znów narzucać mocno swoją wizję. Jakby Gimple został szarą eminencją, showrunnerem sterującym z tylnego siedzenia. Wróciły wszystkie grzechy i słabości poprzednich sezonów, z absurdalnie rozwleczoną akcją. Nie ma tu takiego ponurego snucia się budującego jakąś gęstą atmosferę, a celowe odwlekanie akcji kolejnymi zapychaczami. Byle tylko nie brnąć do przodu historią. Bo szeptacze to pewnie wątek na kilka sezonów, co najmniej tyle co Sanktuarium, a jak wiemy. nikomu to nie przysłużyło. Ehh, nic dobrego już z tego nie będzie...
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Voltix w 25 Listopad, 2019, 19:45:40
Mi się ten odcinek podobał. Nie nudziłem się ani przez moment.
- Początkowa scena objaśniająca jak Dante znalazł się w Alexandrii rozjaśniła trochę niejasnych kwestii. Walka z Rositą i Siddiq powoli kroczący do dziecka pełna grozy i niepokoju.
- Powód, dla którego Dante szpiegował wyjaśniony, nadal wierzy w ideologię Szeptaczy. Rosita nie może się podnieść po stracie, Ezekiel nie może wyjawić
swojego sekretu Carol.
Gabriel zabija Dantego, to mnie zszokowało pozytywnie. W końcu Ksiądz pęknął, myślę, że obwiniał się trochę za to, a Siddiq nie mało pomógł im i Coco. Ciekaw jestem dalszej ewolucji postaci Ojca Gabriela.
- Wyprawa po książki do Oceanside trochę wymuszona, ale nie wyszła źle.
Virgil złapany, okazuje się, że zagrożeniem dla Oceanside'u w tym odcinku były tylko zwykłe zombie. Virgil jako postać prezentuje się nieźle, ciekawe miejsce pobytu, wyspa, arsenał broni może okazać się decydujący w nieuniknionym konflikcie. Judith będzie musiała sobie sama poradzić.
Michonne odchodzi, ale jeszcze nie na stałe. Scena z Lucille z trailera będzie w 10B, czy była to tylko taka sobie wstawka?
- No i wyprawa na hordę.
-Gamma przechodzi na stronę ocalałych, jednak zobaczenie Lydii odniosło skutek.
- Carol pełna chęci zemsty nie widzi racjonalnie i Daryl to widzi. Dixon spotyka również Connie.
Lydia nadal nie znaleziona, a Alpha sprowokowała Carol. Nasza grupa trafiła do podziemnego miejsca przechowania hordy i podobnie jak w 9x08 są otoczeni ze wszystkich stron, lecz ponownie o ich sytuacji wiele informuje nas trailer do 10B.
- Wątek Negana rzeczywiście został przerwany na zbyt długo, wystarczyło zrobić 1 odcinek przerwy, a nie 2 a odczuwałoby się to zupełnie inaczej. Wygląda jednak na to, że twórcy chcą więcej czasu poświęcić Alfie, a osoby które komiksu nie czytały, zapewne nie spodziewają się tego, co może nastąpić więc też nie oczekują tego, więc nie są sfrustrowane przeciąganiem tego w czasie.
Podsumowując odcinek podobał mi się, cały 10A świetnie mi się oglądało, mocne 8,5 za półsezon. Czekam na dalszy rozwój wypadków.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Del w 26 Listopad, 2019, 00:33:46
Ostatnia scena zaważyła o ocenie. Soczysta 1 za głupotę bohaterów i robienie z widza idioty. Oh tak, wbiegnijmy wszyscy gęsiego do jaskini, no co przecież może się złego stać xDDDDD
Sezon 10A to jakiś żart. Nie działo się kompletnie nic, a kiedy Negan posunął wątek do przodu, urwali go 2 odcinki przed końcem xDDD Rozwleczony, nudny jak flaki z olejem, przegadany, wypchany homoseksualną i lewacką poprawnością. Kang chyba piła z tej samej szklanki co Gimple. Dawno się tak nie nudziłem na każdym odcinku. Jedyna odskocznia to Negan.

Ocena odcinka: 1
Ocena sezonu 10A: 2 (oczko wyżej za tego pana :negan: )
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: labomba w 26 Listopad, 2019, 02:05:16
Odcinek fajny, utrzymał poziom poprzednich. Natomiast jak na finał półsezonu, jest to dla mnie nieco za mało. W półfinałach TWD były już takie rzeczy jak śmierć Carla, rozwalanie czołgiem więzienia, śmierć Beth. A tutaj w sumie nic przełomowego się nie stało. Kilka machnięć mieczem, kilka nudnych pogawędek, pogrzeb i wyprawa do biblioteki.

Alexandria była dla mnie najciekawszym elementem odcinka. Gabriel mnie zaskoczył, ale bardzo pozytywnie. Walka Rosity z Dante fenomenalna i trzymająca w napięciu. Pogrzeb wzruszający.

Wyprawa Daryla i Carol - troszkę się to dłużyło, ale końcówka warta czekania :D

Wątek "pożegnania" Michonne - tutaj katastrofa jak dla mnie. Kolejna ważna bohaterka (której akurat nie lubiłem) odchodzi w tak głupi sposób. Maggie wyjeżdża gdzieś między odcinkami do randomów, którzy pojawili się w serialu raz. Widzom się to nie podoba.... A więc napiszmy na kolanie wątek jakiegoś dzikusa który ma wyspę i broń zdolną do pokonania dziesiątek tysięcy sztywnych. Czy ten człowiek trzyma bombę atomową na wyspie, skoro Michonne tak chętnie z nim popłynęła zostawiając córkę? XD

oceniam 7/10
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: SanDiego w 26 Listopad, 2019, 07:41:11
Zaczęło się fajnie, potem pikowało w dół.

Kolejna logiczna scena: jedzie Klaun, Zarozumialec i Gościówka z dredami. Jadą, gadają. Nagle pada stwierdzenie: teraz cisza, bo Gostek z przodu coś wypatrzył. CISZA teraz proszę!!!!
Klaun: OK, to chyba do mnie.
Zarozumialec: aha, to było do Klauna, CZYLI JA MOGĘ MORDĘ DALEJ DRZEĆ?

Wtf - gdzie logika, co to ma być? Czy osoba(y) odpowiedzialne za fabułę po dość dobrym rozpoczęciu sezonu z upływem czasu zaczęły upajać się sukcesem popijając coraz to więcej szklaneczek whisky osiągając apogeum na półfinał sezonu?

Ktoś wspomniał o Darylu na końcu. O, widzę ich - biegną w ciemność. O, nie widzę ich i nie słyszę - może by tak być ostrożnym i pomału sprawdzić o co kaman? NIE, po co, wbijam na ślepo za nimi. POmijam fakt, że jak już koledzy i koleżanki napisali - kiepski pomysł na półfinał.

Bo na to mi wygląda...
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: sad.sadowski w 26 Listopad, 2019, 09:32:34
Z tą hordą, to ja nawet nie wiem czy to o hordę chodzi, bo ilość trupów w tej jaskini to taka większa grupa zombiaków jaką można było obserwować kilka razy na początku serialu. Zresztą coraz bardziej zaczyna dotykać TWD syndrom "polskiego filmu wojennego". Mówię tu o tym słynnym porównaniu Jacka Braciaka. TWD coraz bardziej przypomina tych polskich żołnierzy siedzących w okopach rozmawiających o tym jak to czują się zagrożeni zombiakami, zamiast pokazać w końcu jak wielkie jest to zagrożenie, która de facto stanowi istotę wątku Szeptaczy., a nie to że cały czas będą tylko pokazywać Alphę jak się pastwi nad swoimi.

A z Alphą to też w sumie mocno irytująca licencia poetica. Niby wszyscy Szeptacze mają chodzić w maskach, "być" tymi umarlakami, wyzbyć się dawnego "ja", ale nie ona, ona będzie biegać cały czas bez maski. Trudno nie odnieść wrażenia, że to tylko właśnie licencia poetica twórców, żeby tylko widać było twarz aktorki, bo dziwnym byłby główny wróg był człowiekiem bez twarzy. Znowu można się w sumie odnieść do polskiego kina i filmu "Poranek kojota" kiedy bohater tworzy historię człowieka bez twarzy, a wydawca się pyta dlaczego on nie ma twarzy.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Quantico w 26 Listopad, 2019, 10:42:34
Wczoraj finał połowy sezonu był, w mojej opinii mocno średni. Końcówka trochę irracjonalna, że bohaterowie się tak zachowali i dali się tak łatwo złapać w pułapkę.

No i kompletnie olany wątek Negana, na który będziemy czekać aż do lutego co jest z dupy posunięciem XD bo to było jedyny ciekawy wątek w ostatnich odcinkach.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Matrix w 26 Listopad, 2019, 11:22:32
Co wy z tym olanym wątkiem Negana macie? Negan przeszedł "procedurę rekrutacyjną" Szeptaczy i został ich członkiem. Teraz musi trzymać głowę nisko i czekać na jakiś ruch ze strony naszych ulubieńców lub Alfy, aby zaatakować. Mają pokazywać Negana jak łazi po obozie Szeptaczy i wykonuje tam codzienne prace? Bez przesady.   
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: sad.sadowski w 26 Listopad, 2019, 11:34:11
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Co wy z tym olanym wątkiem Negana macie?

Ano to że dokładnie pokazuje marne scenariuszo-pisarstwo, polegające na ucinaniu wątków. Był Negan i nagle znikł. Jasne, na siłę można sobie tłumaczyć że się wtapia w szeptaczy, ale to mega naciągane tłumaczenie zwykłej indolencji twórców, którzy ewidentnie nie umieją rozkładać różnych historii na odpowiednie części w trakcie sezonu. Wszystko chaotycznie i bez ładu montowane, Historie które zaczynają, po to by urwać zupełnie i tym podobne. I to nie tylko wątek Negana, ale i wątek rozmów przez radio Judżina. Po co była ta "wstawka" z tym radiem? Nic to kompletnie nie zmieniło historii, ba, nawet pozostali bohaterowie nie wiedzą wciąż że są gdzieś jacyś inni którzy nadają. Nawet nie wpłynęło to w żaden sposób na samego Judzina, który by się np. krył z tym że sobie urządza pogaduszki. Motyw ten nie ma więc żadnego znaczenia dla tej częsci sezonu (jeszcze okaże się że dla całego) więc to takie absurdalnie po nic.

Twórcy TWD nie mają chyba po prostu umiejętności opowiadania równolegle wątków, tylko montują wątki na chybił trafił. Negan, to tylko najlepszy przykład. Też dlatego że mógłby to być wątek, który kopnie cała historię do przodu, co się wcale nie wydarzyło.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Aragorn syn Arathorna w 26 Listopad, 2019, 15:40:29
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Ostatnia scena zaważyła o ocenie. Soczysta 1 za głupotę bohaterów i robienie z widza idioty. Oh tak, wbiegnijmy wszyscy gęsiego do jaskini, no co przecież może się złego stać xDDDDD
Sezon 10A to jakiś żart. Nie działo się kompletnie nic, a kiedy Negan posunął wątek do przodu, urwali go 2 odcinki przed końcem xDDD Rozwleczony, nudny jak flaki z olejem, przegadany, wypchany homoseksualną i lewacką poprawnością. Kang chyba piła z tej samej szklanki co Gimple. Dawno się tak nie nudziłem na każdym odcinku. Jedyna odskocznia to Negan.

Ocena odcinka: 1
Ocena sezonu 10A: 2 (oczko wyżej za tego pana :negan: )

Samo wbiegnięcie było głupie ale to że razem tam weszli to dobry pomysł bo gdyby pojedyńczo wchodzili to byli by łatwiejszym celem. Co do Negana to założe się że gdyby był w każdym odcinku to byli by tacy co by marudzili że za dużo go. Wypchany homoseksualnością? Jedna gadka Aarona z dzieckiem to jest tak dużo? No chyba że coś przegapiłem... Jakoś wątki lesbijskie mało komu przeszkadzają...
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Wątek "pożegnania" Michonne - tutaj katastrofa jak dla mnie. Kolejna ważna bohaterka (której akurat nie lubiłem) odchodzi w tak głupi sposób. Maggie wyjeżdża gdzieś między odcinkami do randomów, którzy pojawili się w serialu raz. Widzom się to nie podoba.... A więc napiszmy na kolanie wątek jakiegoś dzikusa który ma wyspę i broń zdolną do pokonania dziesiątek tysięcy sztywnych. Czy ten człowiek trzyma bombę atomową na wyspie, skoro Michonne tak chętnie z nim popłynęła zostawiając córkę? XD


Ona nie znikła na dobre jak narazie, w zwiastunie 9 odcinka się pojawia. Z tego co wiem ma odejść dopiero pod koniec 10 sezonu
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: sad.sadowski w 26 Listopad, 2019, 17:33:15
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Wypchany homoseksualnością? Jedna gadka Aarona z dzieckiem to jest tak dużo? No chyba że coś przegapiłem... Jakoś wątki lesbijskie mało komu przeszkadzają...
Eeee, ale homoseksualizm to nie tylko że facet z facetem. Lesbijki to też homoseksualizm. Homoseksualny mężczyzna to gej, homoseksualna kobieta to lezbijka.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Aragorn syn Arathorna w 26 Listopad, 2019, 21:05:53
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Eeee, ale homoseksualizm to nie tylko że facet z facetem. Lesbijki to też homoseksualizm. Homoseksualny mężczyzna to gej, homoseksualna kobieta to lezbijka.
Tak, wiem co to jest homoseksualizm ale nie uważam żeby w tym sezonie jak i całym serialu to był jakiś wielki problem. Nie mówią wprost "Ej zostań gejem/ lesbijką bo to jest super", pokazują że są takie osoby, że to serial w "naszym" świecie. W końcu żyjemy w kraju tolerancji (tak mi sie przynajmniej wydaje)
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: FJB15 w 26 Listopad, 2019, 21:30:05
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Eeee, ale homoseksualizm to nie tylko że facet z facetem. Lesbijki to też homoseksualizm. Homoseksualny mężczyzna to gej, homoseksualna kobieta to lezbijka.

Mowa jest akurat o pólfinale sezonu. Nie przypominam sobie abym widział jakąś czynność wskazującą na bycie osobą homoseksualną w kwestii lesbijki (Magna i Yumiko)... Chyba może dlatego, że Yumiko nawet w odcinku nie było?? XD

Co do Aarona. Jest to postać od sezonu 5, od samego początku był przedstawiony w komiksie jak i serialu jako gej. Serio przez 5 sezonów łatwo było to oglądać nawet jak jego chłopak żył i mieli sceny wspólne (!!!!!!!!) a teraz Aaron powiedział RAZ, że był z mężczyzną swojego życia i nie powiedział o nim ani o ich miłości nic więcej a Wy się czepiacie?

Serio to wygląda po prostu teraz jak zwykłe doj****ie się do byle czego aby się doj***ć :)

Nie widzę potrzeby zaglądania komukolwiek do łóżka i co w nim robi ani z kim. Naprawdę nie macie nic lepszego do roboty? Osoby przypieprzające się o bohatera homoseksualnego w tym serialu przypominają mi takich dzikusów którzy jak tylko usłyszą "MĘŻCZYZNA MOJEGO ŻYCIA" z ust faceta, to siedzą już do końca odcinka jak na szpilkach piekąc się i nie mogąc wytrzymać, iż w ogóle takie coś powiedział facet(!!!!).
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Freshu08 w 26 Listopad, 2019, 21:52:01
Całość półsezonu oceniam na 6, głównie przez słabe tempo budowania akcji i wiele absurdów, jak chociażby Daryl na motocyklu (jakim cudem coś takiego działa kilkanaście lat po wybuchu apokalipsy?). Podobało mi się kilka scen, w których można było poczuć stare dobre TWD, jednak jak na 8 40-minutowych odcinków to zdecydowanie za mało. Mam nadzieję, że w 10B twórcy przyspieszą, bo widzowie zasną i widownia spadnie poniżej miliona.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: FJB15 w 26 Listopad, 2019, 22:03:58
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
jak chociażby Daryl na motocyklu (jakim cudem coś takiego działa kilkanaście lat po wybuchu apokalipsy?).

W sezonie 9. w bodajże 1 odcinku była wzmianka o tym, że Sanktuarium produkuje paliwo z bodajże kukurydzy (?)
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Freshu08 w 26 Listopad, 2019, 22:15:12
Była taka wzmianka, lecz mnie nie chodzi już o samo paliwo, ale np. części zmienne, oleje, smary. Przecież to wszystko ma swoją żywotność, a przy braku surowców do serwisowania i jeżdżenia na kukurydzianym paliwie, ile to może wytrzymać? Nawet jeśli mają w Aleksandrii motoryzacyjny, to i tak mogli już sobie dać spokój z takimi zagraniami.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Quantico w 27 Listopad, 2019, 07:17:29
Może jest rzadko eksploatowany.  :))
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: sad.sadowski w 27 Listopad, 2019, 10:55:55
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Mowa jest akurat o pólfinale sezonu.

Eee, to ja nawet nie zauważyłem że tam był jakiś wątek... Myślałem że to już tak na podsumowanie całej połowy sezonu, jak już wyciągnęło się te lesbijki z wcześniej... Ale swoja drogą, one też przeszkadzały niektórym mocno, a nie że nikomu.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Quantico w 27 Listopad, 2019, 11:19:11
Swoją drogą to przesada, wspomniana scena z Magną i Yumikon została przedstawiona w subtelny sposób, nikomu nie miała prawa przeszkadzać. Niestety wszędzie jest propagowanie różnych orientacji seksyalnych, więc tym bardziej w amerykańskim serialu ma prawo coś się takiego pojawić.
Sam jestem mocno przeciwny LGBT i tego typu podobnym, ale narzekanie na scenę Magny i Yumiko gdzie nic nie widać gorszącego lub o jedno zdanie Aarona to nic innego jak zwykłe przypierdalanie się.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Noorbis w 27 Listopad, 2019, 14:01:02
Oj słabiutkie to było. Normalny odcinek a nie półfinał sezonu. Początek bardzo dobry z cała genezą Dantego, dobre wprowadzenie i proces "rekrutacji". Gabriel z tą swoją furią mnie zaskoczył i te grzmoty w tle. RJ to chyba najbardziej pominięta osoba w tym półsezonie. Aaron znowu czekający na moście na swoją rozmówczynię. Było wiadome od razu jak cała ta akcja z podaniem miejsca stada się skończy. Masakrycznie rozwleczona cała akcja i wątek. Od paru odcinków akcja nie posunęła się nic do przodu. Niestety stare złe demony a'la Gimple wróciły i nie jest to za ciekawe. Dużo gadki o niczym czego wcześniej u Kang nie było. Po bardzo dobrym początku 10a w miarę jak dalej w las tym gorzej. I wisienka na torcie, czyli wbiegnijmy kupą do czarnej jaskini, może nic się nie stanie :facepalm:. Zobaczymy co przyniesie 10b, czy będzie poprawa czy nie. Za odcinek niestety daję 4/10.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: Quantico w 27 Listopad, 2019, 14:23:02
W ogóle kto daje temu odcinków ocenę 7 wzwyż trochę to nieobiektywne i mija się z celem. xD
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: sad.sadowski w 27 Listopad, 2019, 16:55:33
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Początek bardzo dobry z cała genezą Dantego, dobre wprowadzenie i proces "rekrutacji". Gabriel z tą swoją furią mnie zaskoczył i te grzmoty w tle.
Wątek Dantego dobrze obrazuje główną bolączką TWD, czyli rozwlekłość. I w tej całej rozwlekłości wątek Dantego straszono właściwie w połowie odcinka, a niosło to w sobie więcej emocji, napięcia i samej historii niż te wszystkie wlekące się motywy nie prowadzące i tak do żadnych konkretów. Konkretnie i sprawnie opowiedziana historia od ujawnienia w końcówce poprzedniego odcinka, do jego ubicia przez ojczulka, bez sztucznego rozwlekania historii od momentu zdemaskowania.
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: xsemi w 27 Listopad, 2019, 17:41:26
1.Początek i watęk z Dante na plus.
2. Podróż do Oceanside i ogólnie cały ten wątek z Michone, Judith, grajkiem na minus (zwłaszcza Judith mnie słabi).
3. Zabicie Dantego przez Gabriela totalnie głupie. Wystarczyło wyciagnąć z Dantego info gdzie przekazywał informację Szeptaczom i zacząć podrzucać tam "fake newsy".
4. Alfa, jaskinia i nasz grupa. Totalna porażka  :facepalm: Wszyscy wbiegnijmy w nieznane na HURAA !! Po co zostawić kogoś na zewnątrz, żeby mógł pilnować wejścia czy pobiec po pomoc ? Dawno nie widziałem tak głupiego zachowania.
5. Brak Negana to zawsze minus dla odcinka.
6. Odcinek ogółnie słaby - max 5 jak dla mnie.

Sezon zaczął się dobrze, ale im dalej tym słabiej i głupiej ....
Tytuł: Odp: S10E08 ,,The World Before"- FINAŁ PÓŁSEZONU
Wiadomość wysłana przez: SanDiego w 28 Listopad, 2019, 09:31:17
A propo Negana, to zauważyłem długi brak Bety na ekranie. Może teraz będą występowali tylko w duecie? :)